Japonsko - gejša a samuraj

Japonsko - gejša a samuraj https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341910/mid_japonsko-gejsi-a-samurajove-VAi-341910.JPG 5 80 13

V polovině 19. století začali do Japonska pronikat Evrpané a Američané. Kdo z nich by tušil, že v jedné okii dělá gejšám služku evropské děvčátko, které se právě díky svým znalostem evropských jazyků zaplete do spiknutí nejen gejš, ale i samurajů a možná nindžů...

Snílek1980
02.04.2024 4 z 5

Dobrodružná výprava do tajemného světa umělkyň geiko mě naprosto dostala. Kromě filmu Gejša jsem se v téhle mýty opředené japonské specialitě vůbec neorientovala, proto jsem moc ráda, že mi autorka nabídla spoustu zajímavých informací. Jako u všech předešlých dobrodružství Báry tleskám za čtivý způsob podání historie, protože ačkoli se o dějiny už jako dospělá zajímám docela dost, pobaveně zjišťuji, že nejvíc informací mi v paměti zůstává právě z knížek paní Válkové.

Kikulka97
06.08.2023 5 z 5

Perfektní! Líbí se mi různé pohledy, konečně Bára opět není suverénkou a malinko tápe, i po tolika cestách. Společně s Vikingy a Indiány jsou to top knihy série!

Stázka007
15.10.2022 5 z 5

Moc se mi to líbilo, doporučuji lidem, kteří mají rádi Japonsko nebo se zajímají o historii různých zemí.

Veveruška898
12.08.2021 5 z 5

Jedna z mých oblíbených bárovek. DOPORUČUJI

Kuxka
11.05.2021 5 z 5

Tahle knížka se mi hrozně líbila. Úplně jsem si zamilovala Jorikatu a Želvátko s Nioko byly taky skvělé. Spoustu jsem se toho dozvěděla a příběh byl prostě super, napínavý a zajímavý. Myslím, že patří k mým nejoblíbenějším knížkám. Zkrátka ÚŽASNÁ!

lemur007
27.05.2020 5 z 5

Tuhle knihu naprosto zbožňuju.

Adelhyskova
29.03.2020 4 z 5

Knížka se mi strašně líbila. Nádherný příběh. Myslím, že tato knížka se řadí mezi nejlepší z této série.

Halt468
08.02.2020 5 z 5

Dokonalé.

Andi
27.10.2018 5 z 5

Moje první knížka série. Stejně tak první seznámení s paní Válkovou. Sáhla jsem po ní kvůli tématu, které je mi blízké. Memoirs of a Geisha je moje nejoblíbenější kniha vůbec...
Myslela jsem, že jde o komiks. Tohle je mnohem lepší. Krásný příběh, ke konci pak i hrozně napínavý, jsem citlivka, brečela jsem. Jak mě bylo Báry líto, že se vrátila zpátky do současnosti. Už jsem si malovala její život tam jako Geiko ...
Nádherné ilustrace. ♥

Terka10
12.01.2018

Tahle knížka se mi MOC líbila!!! Bára je odvážná, ale přitom je vidět, že je dívka z 21 století. I když mi bylo trochu líto Takesaky... Ale tenhle díl bude patřit k mím nejoblíbenějším!!!

AgnessN.R.
26.12.2017 5 z 5

Souhlasím, že po dílech ze severní Ameriky, kdy jsem pomalu začínala věřit, že autorka ztrácí talent, se mi do rukou dostal tenhle díl a to byla PECKA! Rozhodně jedna z nejlepších Bárovek

cecetka
02.12.2017 5 z 5

Po dvou celkem nezazivnych prihodach z Ameriky, prozila Bara opet zajimavy pobyt nejen v jine dobe ale v uplne jine kulture.
Hezky pribeh, opravdu hezky.

MirijamFrankl
01.11.2017 5 z 5

Krásná, leč až příliš krátká knížka. Možná trochu rozvinout by to chtělo. Ale moc se mi líbily postavy, i hlavní hrdinka se začíná chovat jako správná puberťačka a ne jak desetiletá. Kniha je příjemně a velmi poutavě napsána, nutit se nebudou mladší ani starší čtenáři. Jen ta japonská jména, to je tedy síla.(-: