Svatý Václav - Vraždou to nekončí

Svatý Václav - Vraždou to nekončí https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270087/bmid_svaty-vaclav-vrazdou-to-nekonci-eI8-270087.jpg 5 91 11

Jestli si představujete svatého Václava jako nudného patrona, věčně dlícího na modlitbách, nejspíš vás překvapí, že to byl udatný válečník, který byl ženatý a měl nemanželského syna. Ale onoho osudného zářijového rána na něj u kostela přece jen čekala smrt. Čí ruka mu ji ale přinesla?

Kikulka97
Kikulka97
06.08.2023 4 z 5

Moc se mi líbí rozivnutí různých vztahů a všechny možné narážky na to, jak vlastně "světěc" vedl svůj život. Perfektní kombinace legend a faktů. A luxusně podaná.

martin č.
martin č.
23.02.2022 5 z 5

Takto náruživě jsem četl dětskou literaturu naposledy před pár lety, když jsem se vrátil k mayovkám. Vydrželo mi to pár měsíců než jsem těch pár tisíc stran přečetl.
Sedmou přečtenou bárovkou jsem se přenesl do hlubokého středověku na počátek české státnosti. Všude lesy, málo obyvatel žijících podobně jako pravěcí Germáni v dřevěných zemnicích, na místě pražského hradu převážně dřevěné hradiště.
Kníže Václav, jeho mladší bratr Boleslav, Václavův druh Podiven i hypotetická Václavova manželka a nemanželský syn Zbraslav. Svatováclavským legendám to neodporuje, IX. kapitola Kristiánovy legendy o Podivenovi je tu dokonce ocitována. Napínavý příběh tak opět výborně doplňuje vzdělávací rovina.

Elizza
Elizza
18.11.2020 4 z 5

Otázka týdne: proč chce ta holka pořád někoho varovat? To sakra nechápe, že se do minulosti zasahovat nemá?
Na což volně navazuje otázka: proč je ta holka blbá jako podštok? Holka, která na svoji neznalost dějin naráží v podstatě ob den by možná mohla počítat s tím, že je něco krapet jinak.

Halt468
Halt468
08.02.2020 5 z 5

Dokonalé.

mysik612
mysik612
21.07.2019 3 z 5

Ne tak dobrá jako ostatní díly, ale i tak stačila na to, abych se při dějepise vytáhla s jinou teorií zavraždění sv. Václava. :-)

lemur007
lemur007
26.05.2019 3 z 5

Kniha se mi moc líbila a jsem ráda, že ji paní Válková napsala.

any333
any333
23.08.2018 5 z 5

Autorka nás znovu usvědčila v tom, že když jeden zkoumá ty nejmenší detaily z historie, je schopný se s námi pak podělit o tohle. Přijde mi jen osobně škoda, že nadcházející školní rok budeme probírat nejnovější dějiny a já tak - stejně jako Bára v příštím díle - nebudu moct své nové znalosti správně upotřebit.
Nejvíce mě asi dostalo to, jak se to mělo mezi bratry. Hlavně náhled na Václava se mi zdál dost jiný, než nám říkají, a také ta osudná bitka, co se odehrála dvacátého osmého září. Protože pokud vážně existovala možnost, že by se to stalo vlastně omylem, myslím, že by nám o tom měli říkat, protože alespoň mně osobně se změnil celý náhled na Boleslava.

MirijamFrankl
MirijamFrankl
28.09.2016 5 z 5

Krásná,čtivá kniha se zajímavým dějem a skvělými postavami.Hodně jsem z téhle bárovky dověděla.
Vřele doporučuji!

Simeona
Simeona
26.07.2016 3 z 5

Zprvu se mi knížka zdála velice nudná. Zajímavý děj se uskutečnil až v polovině knihy. Zvědavost mě osobně donutila číst dál a od poloviny se mi kniha líbila čím dál tím víc.

aknel.77
aknel.77
26.02.2016 5 z 5

Moc děkuji za knihy, které dokážou děti přimět k tomu, aby se zamyslely nad minulostí a to knihy Veroniky Válkové dokážou. Tyhle knihy kupuji synovi, ale ráda si je přečtu i já....

Viki22
Viki22
08.11.2015 4 z 5

Moc se mi líbila a pokud by to bylo jak tak se to stalo v knize by nás celou tu dobu učili lež takže by mně opravdu zajímalo jak to bylo:-)