Husité - Dobrodružství s práčetem

Husité - Dobrodružství s práčetem https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345008/bmid_husite-dobrodruzstvi-s-ptacetem-gHs-345008.jpg 4 150 23

Bitvou na Vítkově, kde husité porazili křižáky, to jenom začíná. Útok rozzuřené bachyně je úplná legrace v porovnání s tím, co všechno ještě Báru a mladičkého husitského bojovníka, práče Borka, čeká cestou do Tábora – a vlastně i v Táboře samotném. Historička Veronika Válková ve svých knihách přenáší čtenáře do skutečné, reálné historie, kde spolu s Bárou zažívají napínavé chvilky, zároveň se toho ale také hodně dozvědí.... celý text

Badun
09.11.2023 3 z 5

Čtu to dětem před spaním, jim se to líbí. Možná i proto, že některé odstavce, co neposouvají děj a jejich smysl chápe jen autorka, vynechávám. Když vidím jak je autorka plodná, tak jí trochu podezírám z neochoty si to po sobě přečíst, aby už mohla psát něco dalšího. Stejně tak mi nedává smysl a i děti se pořád ptají, proč mají obě hlavní hrdinky stejné jméno Bára a Barča nebo Barbora. Těžko se mi ta knížka hodnotí, protože mám pár výhrad k logice děje a dost ke stylu psaní, ale dětem se to líbí.

Zemlja
21.09.2023 3 z 5

Bezva knížka pro mládež o životě v době husitské revoluce - bitva, život v Táboře. Náhled, jak to tehdy děti měly těžké. Dobře se to čte.

Kikulka97
05.07.2023 4 z 5

Borek byl docela sympaťák, knížka byla velmi svižná a nadchla pro dané období,ale nezahltila informacemi.

martin č.
02.05.2022 5 z 5

Je pravda, že v tomto díle působí Bára ve srovnání s dalšími díly poměrně hloupoučce (pravda, je to teprve třetí cesta), ale jako příběh dobrodružného putování s práčetem Borkem se to čte moc fajn.

Adam2021
29.04.2021 4 z 5

Krásný a poučný příběh. Jednu hvězdičku odebírám kvůli Bářině blbosti. Na to, že byla už potřetí v minulosti a seznámila se i se středověkem, by jí mohlo dojít, že u Husitů, opravdu nebude kohoutek na vodu, nebudou mít prací prášek (ani ten "běžný") a taky by ve svých dvanácti letech mohla vědět, co je to církev.

Pavlína197
29.09.2020 4 z 5

Knihu si vybral syn, abych mu ji četla před spaním. Moc se mi do ní nechtělo, ale musím říct, že mě docela příjemně překvapila. Příběh je dobrodružný a napínavý a přitom je v něm vše podstatné z historie husitských válek i zajímavosti z každodenního života husitů. Co mi trochu vadilo, byla sem tam předlouhá zamotaná souvětí.

WendyWriter
25.07.2020 2 z 5

Kniha mě celkem zaujala a byla i čtivá. Jako dítě mě hodně bavila,ale Bára mě svou hloupostí přímo vytáčela a chvílemi jsem ji vážně nemohla vystát. Knížku jsem původně četla jen proto,že jsem se chtěla dozvědět něco o historii Tábora.
Taky jsem nemohla pochopit,proč v knize vystupovaly hned tři Barbory..(kočka Barča,hrdinka Bára a tajuplná Barbora)

Isew
15.04.2020 5 z 5

Další ze série velmi čtivých a zajímavých knížek o minulosti. Bavilo to i dceru a sama si žádala pokračování. Na její popud jsme začaly číst další knihu o husitství - Sehni se pro kámen. Mám ráda takto pojaté knihy, protože se děti nenásilně dozví mnoho z období, o kterém by se dověděly něco málo z učebnice či z výkladu učitele. A za to velký dík.

Halt468
08.02.2020 5 z 5

Super! Super!

otula
19.08.2019 3 z 5

Asi nejslabší díl série ve kterém mě ale ze všeho nejvíce vytočila otřesně zprzněná „citace“ veršů od Jaromíra Nohavici. Blahosklonně přehlížím pravopisné chyby, kterých se autorka dopouští (nemyslím ty úmyslné v Bářiných poznámkách), ale tohle mě tedy nadzvedlo ze židle...

mysik612
07.08.2019 3 z 5

Docela mě zklamala, nejslabší ze série, ale nečíst další díly by nebylo možné.

lemur007
07.06.2019 5 z 5

Knihy Veroniky Válkové se mi líbí a obdivuju, že se Bára dokázala dostat až na místo kde byl Borek vězněný a to šla i v noci.

Páájinka
12.04.2019 4 z 5

Pěkná kniha. Ale tentokrát mě zklamalo, že to nebylo tak super jako vždycky. Jak tam Barča cestovala i jinam, tak ten příběh byl docela o ničem.

Barik05
13.03.2019 3 z 5

Hlavní hrdinka mi přišla, s prominutím, blbá. Řekněte mi kdo v šesté třídě neví co jsou to husité a církev? Ale jinak kniha byla hezky napsaná a dobře se četla.

Madli
18.11.2018 4 z 5

Tako kniha je pěkná jako všechny ostatní, ale přišlo mi že Bára je hloupá a že ve vlastivědě nedávala vůbec pozor. Proto jenom 4.

any333
05.07.2016 5 z 5

V tomhle díle se Bára dozvídá něco málo o tajemství atlasu, nachází si vhodného kandidáta na sourozence a udivuje mě o své neznalosti.
Sice je pravda, že o vlastivědě zrovna moc velký pozor nedávala, ale snad nevědět, co je to Písmo Svaté a město Tábor si plést se skautským táborem, je na její věk trochu na pováženou.

annamc
08.09.2015 3 z 5

Tuhle knihu jsem četla z celé série jako první a moc se mi líbil.Hned mě vytáhla do děje a měla jsem jí přečtenou raz dva.Hezké;)

Pavlnka
03.05.2015 3 z 5

Zatím pro mě nejslabší díl série. Vím, že to je dětská literatura, ale tentokrát se Bára jeví jako totální nevzdělanec :o. Trošku zklamání, ale těším se na další díly.

Ddaannddaann
09.12.2014 5 z 5

Zábavná čtivá kniha, člověk se z toho také mnoho naučí

DračiceLaura
04.06.2014 4 z 5

Tenhle díl byl nejslabší ze všech. Navíc se Bára chovala jako naprostý idiot(což ovšem není tak neobvyklé). Jinak to bylo fajn.