Boj o Ameriku - Nečekané setkání

Boj o Ameriku - Nečekané setkání https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315645/bmid_boj-o-ameriku-necekane-setkani-UKZ-315645.jpg 5 78 11

Za sedmileté války válčily Francie a Británie i v Severní Americe. V hustých lesích u Velkých jezer se to hemží vojáky i indiány a bezpečno není ani ve francouzské pevnosti, kde Bára našla útočiště – Angličané se chystají k útoku a na Báru navíc padne podezření, že pomohla uprchnout zajatému indiánovi. Potká však někoho, koho by tu vůbec nečekala... Historička Veronika Válková ve svých knihách přenáší čtenáře do skutečné, reálné historie, kde spolu s Bárou zažívají napínavé chvilky, zároveň se toho ale také hodně dozvědí.... celý text

Kikulka97
22.07.2023 3 z 5

Opět se setkáváme s postavami z předchozích dílů, Bára taky zná etiketu, manýry a způsoby, díky tomu jsou její volby odvážnější, méně předvídatelné a má následně příběh zase jiné vyústění. Jen doba a okolnosti pro mě osobně nejsou tolik atraktivní. Ale pořád 3 hvězdičky v této sérii znamenají luxusní počtení, zatímco u jiných knih by to byl těžký prměr.

martin č.
08.11.2022 5 z 5

Klasická bárovka se všemi opakujícími se klady i zápory (Bára špicuje uši jako král Lávra, vyskakuje jako srna, atd.) Děje je tentokrát méně, je to taková variace na Posledního Mohykána. Mírně nelogické je, že by si postavy z dílu o Marii Terezii nevšimly, že Bára za 3 roky nezestárla ani o měsíc, ale zase je to pěkně nostalgické.
Běžný každodenní život v koloniích, situace osadníků i průběh bojů za francouzské indiánské války je popsán perfektně a názorně, lepe než ve všech učebnicích dějepisu. To je asi největší deviza celé série.

Mereva
14.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Po pravdě řečeno, moc nerozumím některým špatným recenzím. Je pravdou, že se zde neobjevují nějaké super-románové zápletky, ale kniha se spíš zaměřuje na popis situace a denního života ve francouzských koloniích, o čemž jsem spoustu věcí nevěděla. Nejvíc mě nadchlo setkání postav z dílů Marie Terezie, protože patří k mým nejoblíbenějším, a tuhle knihu řadím mezi nejoblíbenější bárovky díky charakterům jednotlivců a nepřikrášleného popisu prostředí.

Veveruška898
12.08.2021 5 z 5

Suuuuupeeeeer

Halt468
08.02.2020 5 z 5

Dokonalé.

oskli
30.05.2019 2 z 5

Tak za mě zdaleka nejslabší Bárovka. Žádný děj, žádná pořádná historie, vlastně vůbec nic zajímavého. Byla to opravdová nuda k uzoufání a přečetli jsme to jen díky tomu, že jsem věděla, že další díl bude k tomuto nějak hodně odkazovat. Tuhle Bárovku si ale domů nepořídíme, jednou přečíst bohatě stačilo.

Simeona
03.11.2017 5 z 5

Tato kniha mě velice bavila. Strašně se mi líbí jak krásně navazuje na předchozí díly. Strašně dobře se mi tento díl četl. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Strašně moc se těším až si přečtu díl Mezi indiány, protože tyto díly jsou propojené časovou smyčkou. A myslím si, že se v dalším díle dozvíme zajímavou věc.

Annna333
28.07.2017 5 z 5

Je to super kniha a překvapuje mě že se v minulosti Kanadě říkalo Nová Francie. Asi protože ji nejdříve obklopovali Francouzi.

bagel
23.04.2017 5 z 5

Tyto knihy mě prostě baví a navíc o lokalitě v tomto období moc neznám.

MirijamFrankl
09.04.2017 4 z 5

Knížka sice není příliš akční,ale příběh se mi vážně líbil,u Báry jsem si také konečně všimla trochu té puberty,která už k jejímu věku patří.Z hlediska historie mě to rovněž zaujalo,podobných knih jsem moc nečetla.
Postavy si člověk zamiloval,jak už to v téhle řadě je,u každé člověk ihned pozná,jestli je dobrá či zlá,ne jako ve skutečném životě.
Již se velice těším na Dceru náčelníka.

cecetka
03.02.2017 4 z 5

S odstupem nekolika dnu napisu par slov. Mam rada malou Baru a jeji vylety. Nektere pribehy jsou mi blizsi, jine mene. Tento se mi zdal slabsi. V podstate se tam nic nedeje, nic zajimaveho jsem se nedozvedela. Proto jen 4*, i kdyz obvykle davam 5. Prestoze je pribeh opet psany ctivou formou pro deti, je v podstate "nudny" a roztahany a chybi v nem obvykly humor, ktery se v jinych pribezich vyskytuje. Skoda.
Snad se to dalsimi pribehy vrati do starych koleji :-)