Kouzelníkův únik z reality

Kouzelníkův únik z reality https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324560/bmid_kouzelnikuv-unik-z-reality-noS-324560.jpg 4 224 68

Může magický les změnit domýšlivého kouzelníka? Po všech stránkách neúspěšný profesionální kouzelník Anton zabloudí v národním parku Tiveden mezi nadpřirozené bytosti a jako trest za to, že odmítl pomoci víle, je označen znamením smrti. Ochránci parku mu radí splnit tři úkoly, aby se prokletí zbavil a přestaly ho stíhat nehody, které ho mají dohnat k sebevraždě. Anton však ničemu z toho nevěří a ani přes očividné důkazy ze sebe nehodlá dělat hlupáka, poskakovat nahý okolo májky a ládovat se tajemnou malinovou roládou. Nakonec se do světa kouzelného lesa nechá vtáhnout, jen aby vzápětí zjistil, že kdyby zmizel, nikomu by nechyběl, a že je ještě větší ztroskotanec, než si o sobě myslel. Má dvě možnosti — buď se bude chovat tak jako dosud, nebo se pokusí splnit úkoly, zbavit se znamení smrti a svůj život změnit...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

Den stora verklighetsflykten , 2016

alzbeta7728
04.03.2019 4 z 5

Dobře vystavěný příběh sympaticky-nesymatický hrdina, tak akorát magického dění. Doporučuju.

Moška
27.02.2019 5 z 5

Ale to bylo kouzelné čtení! Opravdu moc se mi to líbilo.

hurwajz
25.02.2019 5 z 5

Pohádková knížka pro dospělé........aneb jak sarkastický a věčné nespokojený kouzelník díky tomu, že nepomohl malé dívce, se do problému dostal a musel splnit "quest", aby se kletby zbavil a rozumu nabyl..........moc pěkná knížka.

i.snd
30.01.2019 4 z 5

Když se kouzelník s myslí logickou ocitne v kouzelném lese pohádkových bytostí, jasně mu tento kontrast zbortí vlastní konstrukci sobectví.
Čtení mě bavilo. Ale těch rolád, i když mám sladké ráda, bylo i na mě moc.

Nenu
30.12.2018

… tak tuhle knížku jsem si užila.

Gingeriin
01.11.2018 4 z 5

Antonův příběh byl přesně můj šálek čaje. Samozřejmě šálek čaje bylinkového (protože celá atmosféra knihy se mi zdála tak nějak provoněná heřmánkem, šalvějí a bezem) a neslazeného (hlavní hrdina je opravu smolař, skoro jako já). Ze stránek na vás dýchne duch mystična, fantastiky, tajemna a pohltí vás i s ponožkami. Mně samotné chvílemi přejel mráz po zádech, přestože je tato kniha vcelku humorný počin.

LadyAnn
05.10.2018 1 z 5

Tady jsem se netrefila a jdu proti proudu... mám ráda jak severskou literaturu, tak nakladatelství Host, ale tuhle knížku jsem nepochopila a nedokážu dočíst.

Vierka_kikanika
27.09.2018 5 z 5

Únik z reality, doslova. Povedala by som... Storočný starček tak trochu mixnutý Harrym Potterom či Pánom prsteňov. Ale bavila som sa až do konca. Severania majú nielen dobré detektívky, ale aj ojedinelý druh humoru. Vážne:-)

SBH
16.09.2018 1 z 5

Kniha je napsána velmi čtivě, takže jsem ji za dvě odpoledne slupla. Na druhou stranu i to by se dalo brát jako negativní vlastnost, protože se jedná o velmi prapodivný text, který leží v žaludku a není mi z něj dobře. Zábavnost po skandinávsku znamená, že se mi v půli chtělo plakat. Hlavní hrdina byl vrcholně nesympatický, jenže lidé z jeho okolí byli ještě horší, byť měli (zřejmě) představovat nějaký vzor. Ovšem s klidnou myslí se rozhodnou Antona obětovat příšeře, protože je protivný a nikomu by nechyběl. Tomu říkám špičkové morální kvality. Nakonec se chudák Anton zachoval ze všech nejlépe.
Ztráta času a dobré nálady.

marlenma
15.06.2018 4 z 5

Příjemná a milá letní oddechovka.

laepus
28.04.2018 3 z 5

Zaprvé - nejsem rozhodně ta pravá cílová skupina, která toto dílko ohodnotí plným počtem, nejsem motivačnícitátysdílející, duškaposlouchající a vždypozitivněnaladělná ezobiomatka. Zadruhé - i tak oceňuji přístupnost textu, který si na nic nehraje a čte se to opravdu příjmně, nic tam nedrhne, u ničeho si člověk neříká ("to je blbost" a "takhle by to určitě neřekli") - je vidět, že autor opravdu umí. Navíc, dokázal jsem to zlouskat za pouhé dva dny, to taky svědčí o tom, že to nějaký drive má, ale celkově je to od první do poslední stránky zcela předvídatelné. Na začátku si řeknete: "To určitě skončí..." Pak celou dobu doufáte, že ne, ale nakonec stejně ano. Pokud tohle je příklad tzv. feel-good románu, tak se určitě jedná o jeho kvalitního představitele, ale zřejmě to nebude žánr úplně pro mě.

Hellenne
20.04.2018 5 z 5

Co k tomu říct? Kouzelníkův únik je prostě o tom, že trocha magie a víry, v něco kouzelného dokáže pohnout i tou nejcyničtější a nezatvrzelejší duší. Určitě se k tomuhle milému čtení, plného voňavých štrúdlů jednou vrátím. :)

L.Helena
01.04.2018 2 z 5

Když tady čtu ty nadšené komentáře a vidím převážně pětihvězdičková hodnocení, tak si říkám, jestli jsem vůbec četla stejnou knihu. Asi jsem moc omlácená realitou života a neumím se začíst do světa fantazie. Prostě mě to nebavilo a i ty dvě hvězdičky dávám spíš jen ze zdvořilosti k autorovi za čas strávený nad vymýšlením a psaním této knížky.

petgona
04.03.2018 5 z 5

Zo zaciatku som bola trocha v rozpakoch, pretoze mi velmi prekazal hlavny hrdina a zaroven som bola zvedava, kvoli dobrym hodnoteniam knihy. Postupne som zistila, ze tie dobre hodnotenia su take pravom, a ja som uplne prepadla kuzlu tejto knihy. Anton mi na zaciatku skutocne liezol na nervy a uplne chapem, preco ho chceli obetovat Slzomilovi, ale postupne, ako som ho lepsie spoznavala, som porozumela, ze je len nestastny a strateny. Cele to bolo zahalene do severskej magickosti, ktora sa mi cim dalej, tym viac pozdava.

sirojezkin
14.02.2018 5 z 5

Tato kniha mě opravdu nadchla. Velice mi připomínala komiks Velké putování Vlase a Brady od Fr. Skály Jr.. Něco tak zajímavého už jsem dlouho nečetla. Doporučuji obě knihy všem .

Makropulos
14.02.2018 4 z 5

S touto knížkou se mi opravdu podařilo uniknout z reality a společně s protivným, sebestředným a vlastně hrozně nešťastným profesionálním kouzelníkem zabloudit ve švédském pralese. A bylo mi tam dobře. Pratvorové a jinotvorové – Uplakánek, Hnojana, Noční klepáč, Klubčuník, to je úžasná společnost. A k tomu potomci čarodějnic v důchodcovském věku, kteří slaví Slunovrat „válením ve Frejině vlhkosti“ nazí. Krása. Ale vlastně je to všechno o Antonovi, o jeho zatrpklosti, hořkosti, závisti, žárlivosti a z toho vyplývající osamělosti. Ale jak už to v pohádkách bývá, jsou tu tři úkoly....
Snad jen ještě musím zmínit, že obdivuji paní překladatelku, jak si poradila s těmi jmény.

natalie8531
21.01.2018 3 z 5

No já nevím...ten hlavní hrdina mě skoro dohnal k šílenství. Nebavilo mě pořád to jeho fňukání nad jeho životní situací nebo jak si v pětačtyřiceti letech nedokázal na nic vytvořit svůj vlastní názor a ani to, jaké duchaprázdné argumenty vytvářel.

Pořád jsem tak nějak čekala, že Anton bude Uplakánek.

Sissita
07.01.2018 4 z 5

O kúzlach, o sedačke na ceste, o piškótovej roláde a troch úlohách, ktorých splnenie láme prekliatie a pomôže získať nový život (a možno aj princeznú k tomu).

Knihu som síce zaradila k fantasy a fantazijný severský svet je v nej naozaj vytvorený výborne, ale v podstate je to viac príbeh o hľadaní spokojnosti samého so sebou a pozitívnom myslení. Pre mňa skutočne príjemné čítanie :)

modruse
03.01.2018

Z této knihy jsem naprosto okouzlena. Dokonce si ji pujdu i koupit, abych ji mela doma. Což delam jen výjimečne, protoze knihy jsou pro me celkem drahe a ja prectu 3 za tyden. Ale hlavne si ji znovu prectu, coz jsem nikdy v zivote neudelala a do je mi 36. Na sve si prijdou milovnici sarkasmu a ironickeho humoru. Pribeh je blaznivy, fantazijni a to dava prostor pro neotrele vtipne situace. Cele je to takove bizarni, roztomile a oddechove. I kdyz se zde odehrava nakonec i hlubší pointa. Cetla jsem vse od Jonnasse Jonnassona a moc se mi tento humor libil. Opravdu bych ho doporucila a tuto knihu jako dalsiho zastupce severskeho vtipu. Mozna je to tim, ze se mi kniha trefila do momentalni nalady, ale povazuji "Kouzelnika" za nejhezci knihu co jsem kdy cetla. Dalsi typy na knihy ode me(protoze ja jsem vzdy vdecna za nejaky tip na knihu) Muz jmenem Ove, Tady byla Britt Marie od Fredrik Backman a S eleganci ježka od Muriel Barberyové. Vsechny moje tipy vcetne Jonassonna jsou úúžasně zpracovane jako audioknihy. Všem těmto kniham davam 5 hvězd.

qydko
29.12.2017 5 z 5

Kniha o tom, jak může být ještě hůř a že je třeba pomáhat malým holčičkám, které potkáte v lese. Za mě pět hvězdiček :)