Kouzelníci z pradávna

Kouzelníci z pradávna https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402324/bmid_kouzelnici-z-pradavna-fFx-402324.jpg 4 86 17

Kdysi dávno pradávno byla magie skutečná a temné hvozdy byly plné kouzelných tvorů. Jenže pak přišli válečníci… Příběh kouzelnického chlapce a mladé válečnice, kteří byli vychováni, aby jeden druhého k smrti nenáviděli. Zar je chlapec z kmene kouzelníků, ale nemá magické schopnosti, a udělá cokoliv, aby je získal. Čára je dívka z kmene válečníků, ale vlastní zakázaný kouzelný předmět, a udělá cokoliv, aby to utajila. Zdá se, že osud se proti nim spikl a Zar s Čárou musí zapomenout na svoje odlišnosti, aby se dostali do temného sklepení pod válečnickým hradištěm. Právě tam procitá cosi, co spalo stovky let…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (ČR)

The Wizards of Once , 2017

Luigi1
08.03.2024 5 z 5

Moc se ta kniha líbila ikdyž místama byla trochu strašidelná jinak super

StateOliver
24.02.2024 5 z 5

Kniha byla dost fantasy, ale to se mi na tom líbí. Moje oblíbená postava je Čára, protože je hodnější než Zar. Hodně se mi líbila příhoda, kdy Zar bojoval s jeho bratrem Drancířem. Čára je válečnice s kouzelnými schopnostmi a Zar je kouzelník bez kouzelných schopností a přitom by to mělo být naopak.

Rozari
12.01.2024 5 z 5

První díl jsme poslouchali se syny 8 a 10 let jako audioknihu a za nás super! Dobrodružné, vzhledem k hlavním hrdinům pro kluky i pro holky. A perfektní přednes Jana Maxiána. Hned jsme si půjčili druhy díl. Doporučuji.

JankaV80
05.12.2023 5 z 5

Moc pěkná kniha pro děti, ale i mě jako dospělou bavila. Celý příběh byl moc pěkný, ale konec, ten se mi moc líbil. Nejvíc se všeho bych se chtěla projet na šněhopardech :) Válečnici Čáru jsem si hned oblíbila, zato Zar mě svým chováním docela štval. Tak už to ale chodí i v životě, ne každý nám musí být sympatický. Každopádně knihu doporučuji, sama se těším na druhý díl z této série.

Kiki13
13.05.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila je to zajímavé a dobře se čte.

Flo2
22.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Úžasná kniha, hned od začátku mě pohltila. Když jsem to četla poprvé, trochu jsem se bála, nejvíc když Čáru na začátku pronásledovala ta jezinka. Úžasný byl ale ten závěrečný souboj. Zar mě sice dost štval, ale do čtvrtého dílu se o hodně zlepší a dokonce všechny zachrání, i když se kvůli tomu musel vzdát toho, že by se stal nejmocnějším kouzelníkem. Postupně se ta série bude zlepšovat, určitě doporučuji. Děkuji moc paní Cowelove

lucakuca
04.01.2022 3 z 5

Rychlé, akční, divoké. Děsivé obrázky - fakt jsem se bála. :-(
Horší orientace v divnojménech. Jako když vám přeskládají váš oblíbený market a rychlonákup jde k šípku.

spencer
18.07.2021 4 z 5

Jsem velmi příjemně překvapena. Myslím, že s tímto originálním námětem si autorka poradila velmi dobře. Taky musím ocenit práci překladatele, protože si hlavně s jmény a podobnými prvky sloužícími k pobavení dosti pohrál. Jediné, co mě malinko zklamalo byly samotné postavy. Úplně se mi k nim nepodařilo vybudovat si vztah a hlavně Zar mě svým chováním občas trošku štval. Jinak jsem ale velmi spokojená s výsledkem:)

stoun25
04.09.2020 5 z 5

Nádherná kniha. Líbila se mě i dětem. Plný počet.

heliiinka
21.03.2020 2 z 5

Čte se velmi rychle, děti jistě ocení hraní s písmem i ilustrace.
Ale Zar byla tak hrozná hlavní postava, pořád jsem čekala nějaké polepšení, poučení, cokoli. Jenže on se jen choval ohavně a co si z toho děti mají vzít? Že nadávat a být namyšlený je v pohodě? Ne díky, to mi zkazilo dojem z celé knihy.

Taťka Hraboš
07.10.2019 5 z 5

Kniha snese srovnání s autorčinou nejznámější sérií o Škyťákovi a Bezzubkovi. Jak by taky ne, když je psána stejným stylem a využívá stejných metod a prvků. Hlavní postavy jsou tak trochu mixem hlavních postav z dračí série – Zarovi dodala autorka notnou dávku Kamikazina sebevědomí, roli Škyťáka tu spíše hraje uvážlivější Čára a místo Bezzubky je tu skřítek Ždibišťávek (a daly by se najít další paralely: Tulich - Rybinoha, Drancíř - Soplan Šušnibor ...). Přes tyto podobnosti je to knížka, která děti oslní a ani dospělý předčítač nebude nespokojený. Jen to čekání na další díl(y) je nepříjemné.

Ditules
06.09.2019 4 z 5

Moc príma kniha. Sice nejsem cílovka, ale pobavila jsem se a měla jsem i strach. :D

Fantasysvet
09.06.2019 5 z 5

Prvý diel, ako to už býva zvykom, je striedmy. Cowellová vás nezahltí množstvom dôležitých informácií o svojich hrdinoch ihneď, ale bude ich dávkovať primeraným spôsobom a s vedomím, že toto je iba prvá časť z mnohých, a teda nie je na mieste, aby ste ako čitatelia vedeli všetko. Podobne ako to bolo pri jej dračej sérii, aj tu budete mať možnosť spoznať sa s dôležitými postavami, ich posolstvom, osudom a minulosťou, ktorá mala vplyv na to, kým sú či čo sa z nich stalo. Magický svet vám predstaví svoje pravidlá, ktorými sa riadi. Sú premenlivé, nestále, niekedy spôsobia chaos, ale vďaka nim funguje všetko tak, ako fungovať má a naši hrdinovia sa môžu vydať za dobrodružstvom, ktoré by sa malo skončiť ich prerodom... alebo aspoň šťastne natoľko, nakoľko to sama spisovateľka dovolí.

Porovnávaniu sérií sa nevyhnete. Tento jav je viac-menej na mieste, pretože sa pohybujete v knižnom svete, ktorý máte radi. Milo vás teda prekvapia samotní hrdinovia, ktorí sú úplne odlišní od Štikútovej bandy, ich zákonní zástupcovia, priatelia i zlo, ktorému musia čeliť. Rovnako pozitívne budete vnímať aj odkaz ukrytý medzi riadkami, ktorý hovorí o tom, aby ste nesúdili knihu podľa obalu, aj keď ide o vášho nepriateľa. Aj priateľstvo má mnoho podôb. Kým si teda na seba zvyknete, musíte sa tak trochu spoznať a prijať jeden druhého s chybami. Nikto z nás predsa nie je dokonalý. A v tom je to čaro – byť sám sebou, dokázať si priznať zlyhanie, poučiť sa z neho (teda, naveľa, Xar má s tým výrazné problémy, ale o tom inokedy) a skúsiť posunúť sa vpred inak.

Estrela
06.06.2019 5 z 5

Kniha nejen pro děti. Velmi poutavý příběh dvou dětí, kteří zažívají spoustu dobrodružství, dokáže vytáhnout do děje také dospělé. Syn už netrpělivě čeká na druhý díl a já také.

Dragell
19.05.2019 5 z 5

Dobrodružný a zábavný příběh dvou zlobivých dětí, které si zamilují jak malí, tak velcí. Kouzelný svět a dávná hrozba, která se právě probudila, to zamíchá se životy kouzelníků i válečníků. Audiokniha vás doslova vtáhne do děje díky výborné práci Jana Maxiána, který si hlasově opravdu vyhrál u každé postavy. Pokud hledáte knihu pro děti školou povinné, je tohle výborná volba.

piquillio
30.04.2019 5 z 5

Krátce: Zábavná napínavá fantasy plná skvělých postav. Sem s dalším dílem.

maxx
28.04.2019 5 z 5

Skvělá knížka přečetl jsem za dva dny a už očekávám pokračování

pohádky

Cressida Cowell
anglická, 1966
2007  83%Jak vycvičit draka
2019  84%Kouzelníci z pradávna
2014  87%Jak se stát pirátem
2015  90%Jak zlomit dračí prokletí
2014  87%Jak správně mluvit dracky

Kniha Kouzelníci z pradávna je v