Člověk a příroda

Člověk a příroda https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395818/bmid_clovek-a-priroda-vIN-395818.png 5 3 1

Kniha je pozvánkou k zamyšlení o ekologii a ochraně přírody. Přitom dává přednost pohledu založenému na důkazech před moderními mýty a poučným strašením. Soužití lidské společnosti s přírodou nechápe jako boj, ale spíš jako dlouholeté přátelství, ve kterém se objevují spory, ale není důvod, aby se rozpadlo. Kromě toho vás kniha vezme na vycházku do pravěké a moderní krajiny, nahlédnete do tajemného podzemí a dozvíte se, na co nadávají bakterie nebo jak si choroš představuje starý buk. Průvodci vám budou dva kamarádi Franta a Pepa, jejichž pohled na přírodu je odlišný, což přináší spoustu dalšího poznání a zábavy.... celý text

Gaeberys
20.06.2022 5 z 5

Nikdy by mě nenapadlo, že zrovna tato bude naše nejoblíbenější! Je udělaná úžasně a vtipně. Šestou hvězdičku bych ji dala ještě za namluvení panem Lábusem, protože ten tomu dal korunu.
Řekla bych, že postoj knihy k přírodě je se zdravým selským rozumem.

"Špindíro - Já nejsem špinavá, jsem kontaminovaná. Hledám nějakou bakterii, která by mi pomohla se toho zbavit"

"Aaa, už nemůžu. Musím se rozdělit. - To jako se mnou? - Ne. Budu se dělit na dvě buňky"

"Globální oteplování - buude doba ledová - blíží se katastrofaa - kolonizujme vesmír - příroda bez chemie - chemie bez přírody"

TOP!

Lukáš Falteisek
česká, 1983
2012  94%Ochrana přírody z pohledu biologa
2019  92%Podzemní památky středních Čech
2018  100%Člověk a příroda

Kniha Člověk a příroda je v