Kouzelná skříňka pro Gwendy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kouzelná skříňka pro Gwendy je dalším Kingovým dílem situovaným do fiktivního maineského městečka Castle Rock. Tentokrát se však, na rozdíl od těch ostatních, jedná o poměrně krátkou novelu, napsanou navíc ve spolupráci s Richardem Chizmarem. Na začátku příběhu je Gwendy 12 let. Je to bystrá holčička, která má problémy s nadváhou, s nimiž se dokáže svou vůlí a kázní vypořádat. Jednoho dne ji v parku osloví záhadný černě oděný muž, který jí z neznámých důvodů dá jedinečný a nebezpečný dárek – kouzelnou skříňku s páčkami a různobarevnými tlačítky. Stisknutím páček skříňka vydává buď vzácné stříbrné dolary, nebo nesmírně chutné čokoládičky. Barevná tlačítka jsou destruktivní a symbolizují jednotlivé světadíly, jejichž případné zničení je teď plně v moci Gwendy. Ta postupně začíná chápat, jakou s dárkem převzala zodpovědnost......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388594/big_kouzelna-skrinka-pro-gwendy-qZR-388594.jpeg 4366
Žánr:
Literatura světová, Horory, Novely

Vydáno: , Beta-Dobrovský
Originální název:

Gwendy's Button Box, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (100)

Kniha Kouzelná skříňka pro Gwendy

killy
16.11.2021

Mě na téhle povídce hrozně vadí jakým stylem je psaná (nepovažuji 158 stran psaných velkými písmeny a půlkou stran prázdných za víc než povídku). Je to takové... Gwendy šla tam, bylo tam tohle, řekla "Jeee" on řekl "juuuu", a pak šla zpět.
Prostě takové osekané, bez atmosféry, žádný vztah k postavám a vlastně ani ke Gwendy ne.... Možná kdyby si s tím námětem pohrál King, bylo by to záživnější.
Nenadchlo mě to.

Malý postřeh - na stole v Sále Veteránů leží baseballove karty z toho jedna je Mickey Mantel, stejná jako použili ve filmu Obchodník s hrůzou podle knížky Nezbytné věci :)

vorenus
16.06.2021

Spíš povídka, než kniha. King chtěl nejspíš udělat radost svému kamarádovi a napsal s ním takové mini dílo. Je to spíše taková pohádka pro náctileté. Asi ji dám přečíst dceři, ať má něco do čtenářského deníku.


jaHanicka
01.06.2021

Čekala jsem něco trochu drsnějšího a temnějšího. Dočkala jsem se ale příjemné jednohubky s krásným poselstvím. První knížka podepsaná Kingem, kterou bez obav doporučím své čerstvě pubertální dceři. Skvělá.

Šimon_
29.04.2021

Svěží, imaginativní a atmosférická novela, která mě bavila od začátku do konce. Příběh má spád, retro atmosféru, jak ji King umí, a příjemně tajemné podtóny. Rozhodně se těším na obě pokračování (první napsal sám Chizmar, druhé chystají opět s Kingem).

jiri77
28.03.2021

Novela na jedno odpoledne, které mě hodně bavila a splnila vše co jsem od ní očekával.
Myslím si ,že se to dalo více rozvléct ,mohl z to být skvělý román.

nadali
29.12.2020

Oddychovka. Nesrovnávat nejlépe s ničím, co King napsal.

kyssling
08.12.2020

Nápad mě připomínal "Nezbytné věci", nechápu proč autor ten zajímavý námět nerozšířil do románu, rozsahem je to povídka.

BernardBlack
08.12.2020

King měl jedno ze svých "osvícení" a tak rozepsal myšlenku (už jednou výborně zpracovanou) a přenechal ji dál...
Chizmar, z ní bohužel téměř nic nevytěžil a odevzdal slaboučkou povrchní moralitku, která mezi mistrovské "Nezbytné věci" v mé knihovně nikdy patřit nebude:)

1

Doporučujeme

Prokletí Salemu
Prokletí Salemu