Kouzelná skříňka pro Gwendy

Kouzelná skříňka pro Gwendy je dalším Kingovým dílem situovaným do fiktivního maineského městečka Castle Rock. Tentokrát se však, na rozdíl od těch ostatních, jedná o poměrně krátkou novelu, napsanou navíc ve spolupráci s Richardem Chizmarem. Na začátku příběhu je Gwendy 12 let. Je to bystrá holčička, která má problémy s nadváhou, s nimiž se dokáže svou vůlí a kázní vypořádat. Jednoho dne ji v parku osloví záhadný černě oděný muž, který jí z neznámých důvodů dá jedinečný a nebezpečný dárek – kouzelnou skříňku s páčkami a různobarevnými tlačítky. Stisknutím páček skříňka vydává buď vzácné stříbrné dolary, nebo nesmírně chutné čokoládičky. Barevná tlačítka jsou destruktivní a symbolizují jednotlivé světadíly, jejichž případné zničení je teď plně v moci Gwendy. Ta postupně začíná chápat, jakou s dárkem převzala zodpovědnost......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388594/big_kouzelna-skrinka-pro-gwendy-qZR-388594.jpeg 4366
Literatura světová, Horory, Novely

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Gwendy's Button Box, 2017

Kniha Kouzelná skříňka pro Gwendy

killy
16.11.2021

Mě na téhle povídce hrozně vadí jakým stylem je psaná (nepovažuji 158 stran psaných velkými písmeny a půlkou stran prázdných za víc než povídku). Je to takové... Gwendy šla tam, bylo tam tohle, řekla "Jeee" on řekl "juuuu", a pak šla zpět.
Prostě takové osekané, bez atmosféry, žádný vztah k postavám a vlastně ani ke Gwendy ne.... Možná kdyby si s tím námětem pohrál King, bylo by to záživnější.
Nenadchlo mě to.

Malý postřeh - na stole v Sále Veteránů leží baseballove karty z toho jedna je Mickey Mantel, stejná jako použili ve filmu Obchodník s hrůzou podle knížky Nezbytné věci :)

vorenus
16.06.2021

Spíš povídka, než kniha. King chtěl nejspíš udělat radost svému kamarádovi a napsal s ním takové mini dílo. Je to spíše taková pohádka pro náctileté. Asi ji dám přečíst dceři, ať má něco do čtenářského deníku.

jaHanicka
01.06.2021

Čekala jsem něco trochu drsnějšího a temnějšího. Dočkala jsem se ale příjemné jednohubky s krásným poselstvím. První knížka podepsaná Kingem, kterou bez obav doporučím své čerstvě pubertální dceři. Skvělá.

Šimon_
29.04.2021

Svěží, imaginativní a atmosférická novela, která mě bavila od začátku do konce. Příběh má spád, retro atmosféru, jak ji King umí, a příjemně tajemné podtóny. Rozhodně se těším na obě pokračování (první napsal sám Chizmar, druhé chystají opět s Kingem).

jiri77
28.03.2021

Novela na jedno odpoledne, které mě hodně bavila a splnila vše co jsem od ní očekával.
Myslím si ,že se to dalo více rozvléct ,mohl z to být skvělý román.

nadali
29.12.2020

Oddychovka. Nesrovnávat nejlépe s ničím, co King napsal.

kyssling
08.12.2020

Nápad mě připomínal "Nezbytné věci", nechápu proč autor ten zajímavý námět nerozšířil do románu, rozsahem je to povídka.

BernardBlack
08.12.2020

King měl jedno ze svých "osvícení" a tak rozepsal myšlenku (už jednou výborně zpracovanou) a přenechal ji dál...
Chizmar, z ní bohužel téměř nic nevytěžil a odevzdal slaboučkou povrchní moralitku, která mezi mistrovské "Nezbytné věci" v mé knihovně nikdy patřit nebude:)

Prokletí Salemu
Prokletí Salemu