Černý drahokam

Černý drahokam https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7333/bmid_kouzelna-hulka-1-cerny-drahokam-eHo-7333.jpg 4 41 6

Kouzelná hůlka série

První kniha cyklu Kouzelné hůlky. Středověká fantasy, kde nic není, jak má být. Celou Evropou táhnou divoké hordy rozpínavého Granbretanu a rozsévají zkázu a utrpení. Jedna země za druhou podléhá a je nucena sloužit Temným pánům. Jen na jihu Francie se úporně brání svobodná provincie Kamarg, v níž vládne slavný a moudrý vojevůdce hrabě Brass... Michael Moorcock napsal příběh plný hrdinství, lásky, obětavosti, bojů a intrik. Inspiroval se dávnou legendou o kouzelné hůlce, která dává svému majiteli neobyčejnou moc. Ale zatím to vypadá, že je to právě ona, kdo vládne a smrtelníci jsou jen její služebníky.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Jewel In The Skull , 1967

Lele61
07.07.2023 3 z 5

Michael Moorcock nám zde představuje klasickou fantasy umístěnou v kulisách středověku. Tématem je hrdinný boj provincie Kamarg proti rozpínavému Temnému impériu Granbretanu. Hlavní roli hraje samozřejmě Kouzelná hůlka s neobyčejnou mocí a potom také statečný Dorian.

Luigi1
04.08.2021 5 z 5

Michael Moorcok mě mile překvapil s tímto nápaditým tématem,který nenechá čtenáře ani vydechnout.Moc pěkné

kilometr
01.11.2019 3 z 5

Po knize jsem sáhl jenom proto,aby zkrátila mé čekání na jinou(rozuměj lepší) knihu.Průměrná fantasy,která nesahá takovému Conanovi,ani po pupík.50%.

Veth
03.03.2018 4 z 5

Série, kterou jsem náhodně našel v knihovně a následně celou na "jeden zátah" přečetl.

optos2330
10.12.2016 4 z 5

Chvíľu mi trvalo zvyknúť si na autorov štýl písania. Inak celkom dobré oddychové čítanie. Nečakajte nič extra a možno z toho bude milé prekvapenie. Dĺžka je primeraná, dej plynulý a zábavný. Dnes už tuctová záležitosť, ale písať to v 1967 bol určite pioniersky čin.

BorůvkaB
19.07.2015 5 z 5

Začátek se mi zdál neslaný nemastný, ale jakmile jsem si zvykla na jeho styl psaní, okamžitě jsem získala neskutečný odpor ke Granbretanu a zamilovala si kurážného Doriana... :)

Michael Moorcock
britská, 1939