Koulej se, sluníčko, kutálej

Koulej se, sluníčko, kutálej https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/252877/bmid_koulej-se-slunicko-kutalej-mvF-252877.png 4 30 12

Říkadla, básně, žerty, hry a popěvky, jež básník sypal z kouzelného rukávu pro děti od osmi až do sta let, aby je třikrát tolik těšil svět. A proto - leckdy stavěl věci na hlavu. Výbor z básníkových sbírek pro děti "Píšťalička" a "Ptám se, ptám se, pampeliško". Verše jsou určené mladším dětem.

Kontryhelka
22.01.2022 5 z 5

Krásná kniha pro nejmenší, na kterou mám pěkné vzpomínky. Návrat do dětství, kdy nám četly babička s mamkou. Časy, které se už nevrátí, ale ve vzpomínkách stále jsou.

Marekh
28.10.2021 4 z 5

Kniha pro nejmenší čtenáře. Kniha obsahuje říkadla, básně, žerty, hry a popěvky. Knihu jsem měl přečtenou během hodiny. Mám pocit, že jsem tuto knihu v dětství nečetl. Něco se mi líbilo více, něco méně.

Líbily se mi ilustrace JIŘÍHO TRNKY a také závěrečná kapitola JAK SE DĚLÁ BÁSEŇ.

DádazPrahy
09.05.2020 2 z 5

Musím se přiznat, že verše pro děti od Zdeňka Kriebela mne příliš neoslovily, raději mám J.V. Sládka nebo Fr. Hrubína. Z celé knížky se mi líbily jen asi tři básničky.
Knížka je hezká díky obrázkům Jiřího Trnky.

topi80
09.03.2020 1 z 5

Přiznám se, že tuto knihu jsem nesnášel už ve třetí třídě, kdy jsme z ní občas četli. Zkoušel jsem z ní na noc předčítat batolecímu synkovi a musím říci, že se za tu dobu nic nezměnilo. Dost hrozné básničky bez ladu a skladu.

Damato
17.01.2020 5 z 5

V momentálním rozpoložení, kdy hledám něco pro vnoučata a zároveň se ohlížím za svým životem a vzpomínám na dětství - jedna z nejhezčích knih dětské poezie, kterou jsem cestou potkala.

sgjoli
19.11.2019 4 z 5

Na poezii jsem nikdy nebyla, ale básničky v této sbírce se mi líbily vždycky, už jako malé holce. Milé, líbivé textíky s vtipem. Pamatuju si, jak tato sbírka byla pro mne záchranou, když jsem na poslední chvíli hledala do školy nějakou básničku, co jsme se museli učit na recitaci. :-D
Navíc je to doplněno o překrásné ilustrace Jiřího Trnky. :-)

intelektuálka
22.10.2018 5 z 5

Další objev v mé knihovně -s ilustracemi Jiřího Trnky ...

Píseň o rodné zemi

Učí-li matka mluvit syna
či dcerku - slyšíš tam skřivánky ?
Přesladká ústa maminčina
když učila nás říkánky !

Ať si ti třeba lají ! Ze všech zemí
jsi jediná jedna : rodná zem.
Vesničky mezi jabloněmi !
Jsem váš, vy navždy v srdci mém.

Tak to si z dětství pamatuji ....

Ran
22.02.2018 2 z 5

Knížka má hezké ilustrace a jelikož básně nečtu, tak se mi nejvíce hodila, když jsem ještě chodila na základní školu a do hodiny češtiny jsme museli mít připravenou nějakou báseň nebo říkanku.

nerusa
02.02.2017 5 z 5

Krátké texty, krásné básničky, dětem se moc líbila.

Luccy78
20.07.2015 5 z 5

Kniha plná říkadel, básní, žertů, her a popěvků. Přibližuje přírodní jevy a nálady ročních dob v přírodě, popisuje zábavu a zvyky venkovských dětí, učí znát rostliny a zvířata. Moc hezká knížka, pro malé děti jako stvořená..

Vendula39
31.07.2013 5 z 5

Ty říkanky byly hezké přečetla jsem je za den.Nejvíce se mi líbila o vestě ,protože byla taková zábavná...

vitavita
14.03.2012

Krásné básničky s milýma ilustracema Jiřího Trnky.