Koukám se okolo

Koukám se okolo https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240596/bmid_koukam-se-okolo-240596.jpg 4 97 21

Kolem se díváme všichni. Jen někteří z nás však mají ten vzácný dar, že svět pozorují očima opravdu otevřenýma, připravenýma dát se stále znovu okouzlovat krásou života, a težkostem se dovedou zasmát. K takovým lidem bezesporu patří Ivanka Devátá. Tato kniha přináší sbírku fejetonů, uveřejňovaných během několika let v tisku a rozhlase. Autorka zde hovoří o věcech zásadních i zcela prostých, s nimiž se setkáváme denně. Její laskavý humor vám možná nabídne nový úhel pohledu a docela určitě vás potěší i pobaví. Plavky byly krásné. Doma mě poněkud rozladilo, že slečna na visačce do plavek oděná je mnohem krásnější než já. Ale učiněného mrzouta ze mne udělal teprve lístek, který po plavkách vypadl ze sáčku spolu s účtenkou. Obsahoval rady, jak s výrobkem zacházet. Ty rady byly zlověstné. Něco jako: Jen si zkuste dělat to či ono, a uvidíte! Například nemáčejte plavky v jiné vodě než studené. (A co když bude voda jako kafe?) Nenoste je stočené v ručníku. (Mám je tahat za sebou na špagátku?) A nakonec perla: Nesušte je na přímém slunci!... celý text

Jája92
12.04.2023 4 z 5

S potěšením jsem si přečetla větší množství krátkých fejetonů. Autorka píše čtivě a mile. I když mě politické příběhy příliš nezaujaly, vyvážily to naopak ty, které se týkaly jejího soukromého života.

baji42
26.01.2023 4 z 5

Moc hezké odpočinkové čtení.

Mindy
12.10.2022 4 z 5

Výborně jsem se bavila. Paní Devátá umí přesně a přitom úsměvně popsat běžné denní situace. Fejetony dlouhé tak akorát (na 2-3 strany) se moc dobře čtou.

twigxi
13.11.2021 4 z 5

Pani Devata me moc bavi. Mam rada jeji humor, clovek si u jejich knizek krasne odpocine. Rozhodne doporucuju, zejmena do chmurnych, destivych dnu.

katves
13.05.2021 5 z 5

Zkrátka lehké fejetony před spaním někdy s uvědoměním si nějaké podobnosti. Některé fejetony vydařené více, některé z méně. Specifický humor paní Deváté.

Janadvorackova
28.02.2021 4 z 5

Přirovnávat samu sebe k posedlým ženám středověku, ženu posedlou značkami uklízecích prostředků jako démony moderní doby :), jak já jí rozumím :).
Zbytek místy osobní. Hezké, místy smutné zpovědi.

Kája95
15.09.2019 3 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila, obal byl sympatický, hodnocení pozitivní. Fejetony o životě a postřehy autorky mne ale nezaujaly a ani moc nebavily.

Marcik7
12.08.2019 5 z 5

Milé fejetony o běžném životě kolem nás, podané s vtipem a grácií paní Deváté.

harena
18.04.2019 5 z 5

Vtipné, milé fejetony, dokonalé úsměvné čtení před spaním, které pohladí po duši.

Sarriii
28.12.2018 4 z 5

Milé, zábavné, fajn :)

studentice
30.04.2017 4 z 5

Milé fejetony-některé k zamyšlení, jiné pobavily, ale všechny se líbily:)

vodovodnice
24.03.2017 4 z 5

Dříve jsem se s knížkami paní Ivanky, hrozně trápila, protože jsem nevěděla jak je mám číst, jsem zvyklá číst knížky po větších soustech a když čas dovolí, klidně i v jednom zátahu.
A pak jsem si založila záchodovou knihovnu a zjistila,že je to pro mne asi nejlepší způsob jak tyto krásné knížky od paní Ivanky číst.
Každý fejeton je pro mne nutné číst zvlášť (při normálním stylu čtení by to znamenalo: přečíst 1fejeton, odložit knížku, přečíst 2fejeton, odložit knížku...), takže jsem Ivanku Devátou odložila do koupelny a mohu vám říct, že si jsem konečně schopná vychutnat fejetony a u každého se zasmát a jsou tak akorát krátké aby "nešpuntovaly" provoz na naší toaletě.
Na Ivance Deváté se mi líbí, že má podobný humor jako Josef Fousek, Laskavý, poučný, milý a usměvavý, co pohladí po duši.

DádazPrahy
11.12.2016 4 z 5

Humorná a laskavá zamyšlení nad životem, ve kterých nechybí nadhled a životní moudrost. Na knížce také oceňuji menší formát, ideální do kabelky na čtení při dojíždění do práce. Moc se mi líbí i obálka s půvabnou ilustrací Ivy Huttnerové. Knížka mě příjemně
překvapila a chystám si přečíst i některou z dalších knížek Ivanky Deváté.

alnahu
16.05.2016 3 z 5

Tato kniha od paní Deváté se mi líbila méně.

Bar16
23.01.2016 4 z 5

Perfektní fejetony, které mi zvedaly koutky úst vždy a všude :-) Dokonalá oddechovka ze života :-)

radus
06.07.2015 4 z 5

Ač je možná knížka určena pro čtenářky vyššího věku, které pamatují minulý režim, mě se docela líbila a některé fejetony mě pobavily. Líbí se mě, že autorka píše o takových nesmyslech, které se občas líhnou v hlavě každého z nás :-)

kika 13
22.04.2015 5 z 5

Hůmorné vtipné a milé čtení.

Prateri
21.02.2015 5 z 5

Moc se mi to koukání okolo líbilo. A potom ta čeština - je to úžasný jazyk! Fejetonky mě hladily po duši, i jsem se smála a nahlas. Prostě je to za *****.

Merlinit
21.06.2014 5 z 5

Kniha si oblíbily hlavně čtenářky středního a vyššího věku, podotýká WEIL. Mne kupříkladu rozesmála v mých šestadvaceti a líbí se stále. :-)

proton
19.01.2014 2 z 5

prvni kniha, která mě od Ivanky Deváté moc nezaujala.