Vidořád

Vidořád https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247901/bmid_vidorad-LZd-247901.jpg 4 748 155

Kostičas série

Udělali z nás zloděje. Je načase ukrást, co nám patří... Paige Mahoneyové se podařilo utéct ze šeolského zajetí, ale tím její problémy teprve začínají: mnoho přeživších je nezvěstných a ona se stala nejhledanější osobou v Londýně. Scion upřel na Bledého snílka své vševidoucí oko, vidopáni a vidopaní městských gangů jsou pozváni na vzácné setkání Sněmu nepřirozených. Jaxon Hall a jeho gang Sedm pečetí jsou připraveni získat pozornost, ale vztahy mezi jasnovidci kazí staré nevyřízené účty a za každým rohem číhají temná tajemství. Pak se začnou ze stínů vynořovat Refájci. Ale kde je Strážce? Paige se musí z doupěte u Sedmi ciferníků dostat do spisovatelské čtvrti Grub Street a proniknout do tajných katakomb Camdenu dřív, než bude osud londýnského podsvětí zpečetěn.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

The Mime Order , 2015

nope123
26.10.2018 1 z 5

První díl byl výrazně lepší než tento,možná na to bude mít hodně lidí jiný názor než já,ale mně to nebavilo

Bookworm11
06.09.2018 5 z 5

Občas jsem si musela zalistovat dopředu, zjistit, jak scéna přibližně dopadne a uvolnit to napětí, co mne drtilo. Těším se na další díl.

Denisa153
29.08.2018 2 z 5

Tahle série mi nesedí, ale musím říct, že to bylo o fous lepší než první díl.

coffeelover2
04.08.2018 3 z 5

Patří k těm lepším sériím, ale některé pasáže trochu zbytečné.

Lethania
04.07.2018 5 z 5

Pokračování prvního dílu je snad ještě lepší. Ještě větší napětí a akce. Nové postavy se mi zalíbili. Prostě paráda! Další díl si nenechám ujít.

Tesset
21.06.2018 5 z 5

Snad ještě lepší než první díl. Už se těším na pokračování.

Peťule159
06.05.2018 5 z 5

Kniha se mi vážně líbila, příběh i zápletka byla doslova dechberoucí...Ale i tak musím něco vytknout, a to ty dlouhé kapitoly. Já osobně mám radši, když je knížka rychlejší...

anna6486
25.04.2018 3 z 5

První půlka knihy by se dala napsat v několika stránkách. Opravdu zbytečné natahování, vata. Pak ale kniha dostala spád a vrátila se čtivost prvního dílu. Trochu se ale bojím dalších 5 dílů...

Silmarien
24.03.2018 4 z 5

Tento diel sa mi páčil viac ako prvý. Odpadlo množstvo vysvetľovania, sme v Londýne a ten má atmosféru, ktorá celej knihe len pridáva. Karty sú rozdané, postavy sa nesprávajú príliš nelogicky a záverečný Kruh z ruží plus to, čo nasleduje je perfektná bodka celej dvojky. Z Paige už nie je drzá väzenkyňa, ktorú by ktorýkoľvek dozorca poslal kamsi, od určitého bodu si svoj prístup môže dovoliť... takže len prvá časť bola taká natiahnutá, menej sa tam toho dialo, autorka nás asi chcela učičíkať rutinou londýnskeho jasnovideckého podsvetia, aby neskôr mohla odpáliť nachystané bomby. Dobre.

Dakarianna
19.03.2018 5 z 5

Jak já miluji celý ten svět! Za mě daleko lepší než Kostičas – ta atmosféra Londýna byla dokonalá. Zbožňuji ten slang a pochopitelně neuvěřitelně propracovaný svět. Hlavní hrdinka je skvělá, ale to platí o všech postavách – nikdo není plochý, černobílý. A ten konec? Ten byl možná maličko překombinovaný, ale vyrazil mi naprosto dech. Nemůžu se dočkat, až si přečtu třetí díl.

polly23
19.03.2018 4 z 5

Vidořád-musím podotknout,že se mi četl mnohem lépe než Kostičas(hlavně proto,že už jsem ten svět trošku znala),přišel mi o hodně akčnější,zkrátka líbil se mi moc,nemůžu se dočkat 3.dílu :) Trošku se daly předvídat děje,ale konec mě hodně překvapil. Knížka super.

Alex.Barunka
02.03.2018 3 z 5

3,5 z 5

Co autorce nikdy neodpářeme je originalita a určitá míra komplikovanosti tohoto světa, který sice má ještě nějaké ty mezery, ale na jejich vyplnění má autorka prostor ještě několika dílů.

Vidořád byl slabší než Kostičas, podstatnou část knihy se skoro nic nedělo, některé zvraty byly dost předvídatelné, jiné vůbec. Popisy občas váznou, stejně jako vztahy mezi postavami.

Má to svá ale, ale oproti tomu to má mnoho kladů a prvků, které nikde jinde nenajdete.

PapayaD
17.01.2018 4 z 5

Vidořád nebyl kniha od které bych se vyloženě nemohla odtrhnout, ale když jsem se do ní ponořila, bavila mě a stránky mi rychle ubíhaly. Pomalejší a nudnější rozjezd vynahradil velkolepý konec, za který mám autorku chuť zaškrtit a obejmout zároveň. Paige jako hlavní hrdinka není špatná, ale já mám raději postavu Jaxona Halla alias Bílého vazače a ani Arcturus Mesarthim (snad mám to jméno dobře - prostě Strážce) není k zahození. Stejně tak Ivy a Marie Ogněna.
Určitě se těším, až se dostanu k třetímu dílu a doufám, že mě nezklame, jak to u takových dlouhých sérií bývá.

terinkha
11.12.2017 5 z 5

Jasně, je to líbivě napsaný, trochu zmatený, občas byste Paige nejradši namlátili, ale...Ta kniha má náboj, tajemno, akci, zvraty. Mně se to líbí, těším se na další díly a jsem ochotná přimhouřit obě oči, když literární forma trochu pokulhává :-) Já jsem hlavně nadšená vykreslením řádů jasnovidectví, fakt se mi tenhle námět ohromně líbí.
Vzhůru do dalšího dílu!

Pasadenka
05.10.2017 4 z 5

Pokračování je pro mě v mnohém lepší, zejména pak v tom, že svět je zaběhnutý a odpadá to překombinované představování postav a smyšlenek. Jelikož celá série byla ohlášená na šest knih, je mi jasné, že Sam si to hezky dramaticky rozčlenila. I když ty „nečekané“ zvraty na konci dílu ala Piráti z Karibiku! Působí to malinko lacině. Ale to není nic špatného. Je to mládežnická literatura, a k té to tak nějak patří.

To jak Paige kuje pikle a snaží se ostatním vysvětlit, že mají problém v podobě příchozích z pekla, mě bavilo asi nejvíc. Ten tak zlomyslně opěvovaný románek, který je pro mě neskutečně upozaděn a v žádném případě zatím nehraje prim, napovídá, že Sam ho plánuje zúročit někdy v budoucnu. Zatím na mě působí až příliš uměle a úplně mi nezapadá do celé koncepce knihy. Chápu, že pro psychologii a motivaci Paige, pro vytvoření její vnitřní disonance je to zaručená bomba, jen to tak zcela nezapadá do celkového pocitu z knihy. Závěrečná velká bitka s „bosem“ byla fajn, i když zas dle šablony.

Co závěrem říct. Určitě se mrknu na další knížku, ale nemyslím, že je to série, na kterou budu láskyplně vzpomínat. Skalní, ani lední fanoušek ze mě nebude, spíš takový ten okrajový letní, jestli víte co tím myslím, jestli ne, máte smůlu. :) Nevím, jestli knížku, jako sérii, mohu doporučit. Je jasné, že komu se líbil první díl, budou se mu líbit i ostatní. Sam umí psát, a ví jak na to, to jen mě to nějak nesedlo. Docela se těším na filmové zpracování a hlavně na to, jak dopadne. Doufám, že lépe, než Nástroje smrti. I když ty měly smůlu v tom, že knižní předloha byla psána v ICH formě, která se obecně hodně těžce zpracovává do filmu. Hor se na trojku! :)

vandalindakova
03.10.2017 5 z 5

Těžko říct, jestli je pro mě druhý díl lehce lepší nebo naopak lehce horší než první. Rozjezd byl takový pomalejší, až jsem se chvíli obávala, že se celou knihu nebude nic dít a bude to jen roztahané. Potom jsem se do toho úplně ponořila, chytilo to spád a mě to začalo hrozně bavit! Ke konci už jsem pomalu ani nemohla přestat číst.
Jediné, co celý příběh trochu kazí, je románek mezi Paige a Strážcem. Na jednu stránku je to klasický příběh dvou odlišných bytostí, které se do sebe zamilují, ale nikdo jejich vztah nepodpoří. Ale tomuhle příběhu plného zločinců, korupce a kolikrát i násilí to spíš ubírá.
Stále oceňuji originální svět, který autorka vytvořila. Téma jasnovidců, jejich rozdělení (a hlavně, kolik druhů jich vymyslela).

moncakovinka
22.08.2017 3 z 5

Oproti prvnímu dílu trošku zklamání, ale opět mě unáší skvěle vytvořený svět a děj, který se tentokrát odehrává také na jednom z mých nejoblíbenějších míst na světě - londýnský Camden.

lucik2773
21.08.2017 5 z 5

Vidořád - ještě lepší bomba! Čekání na další díl asi nepřežiju:-) Fantasy moc nečtu, ale tahle série mě dostala. Díky čtenářské výzvě jsem přišla na skvělou autorku. Díky za ni!

andyval
18.08.2017 5 z 5

Jedním slovem strhující. Miluju tyhle knihy, které vás vtáhnout do děje a vy máte pocit, jako byste přenesli do jiného světa. Víte, knihy jako je tato jsou pro mě něco jako bezpečné útočiště, do kterého se můžu ponořit a vždycky mám jistotu, že přenesu jinde mimo realitu. Prostě vás vcucnou a vy nechcete aby ta chvíle někdy skočila. Všechny další mé pocity skvěle vyjádřil pisatel komentáře pode mnou. Samantha Shannon je pro mě od teď královnou (Kmotryní) fantasy, kterou bude těžké překonat. Nemůžu jinak než dát 5*.

PS: Pokud sháníte do čtenářské výzvy nějakou knihu, které začíná otázkou, tak tady máte vhodného adepta ;). (Cožpak jim nejsme výrazně nadřazeni, my Nepřirození?)

DARKeccentric
03.08.2017 5 z 5

Ještě před nedávnem bych vám řekla, že Samanthu Shannon nikdo nepřekoná. A hádejte co? Ona překonala sama sebe. Kostičas je kniha, která mi přirostla k srdci, považuji ji za dokonalou. Jak ovšem již mnoho přede mnou zmínilo, Vidořád je jěště o stupeň výš. Knížka, navzdory očekávání, vůbec nebyla podřadnější, než první díl. Navazovala přímo na Kostičas a četla se úžasně rychle, dvakrát jsem mrkla a ptala se sebe sama, jak je možné, že jsem před chvílí byla na straně dvacet a teď najednou jsem o tři sta stran dál. Pořád mě udivuje, jak dokonale dokáže autorka vykreslit situace a pocity postav, nikdy se mi nestalo, že bych děj tak hluboce prožívala. Závěr s Jaxem byl vskutku nečekaný, ale ne až tolik nepravděpodobný. Kniha mě naprosto pohltila. Budu mít absťák, nutně potřebuju pokračování. A, jen tak mezi námi z databáze, myslím, že Samantha je divotvůrkyně.