Vidořád

Vidořád https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247901/bmid_vidorad-LZd-247901.jpg 4 748 155

Kostičas série

Udělali z nás zloděje. Je načase ukrást, co nám patří... Paige Mahoneyové se podařilo utéct ze šeolského zajetí, ale tím její problémy teprve začínají: mnoho přeživších je nezvěstných a ona se stala nejhledanější osobou v Londýně. Scion upřel na Bledého snílka své vševidoucí oko, vidopáni a vidopaní městských gangů jsou pozváni na vzácné setkání Sněmu nepřirozených. Jaxon Hall a jeho gang Sedm pečetí jsou připraveni získat pozornost, ale vztahy mezi jasnovidci kazí staré nevyřízené účty a za každým rohem číhají temná tajemství. Pak se začnou ze stínů vynořovat Refájci. Ale kde je Strážce? Paige se musí z doupěte u Sedmi ciferníků dostat do spisovatelské čtvrti Grub Street a proniknout do tajných katakomb Camdenu dřív, než bude osud londýnského podsvětí zpečetěn.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

The Mime Order , 2015

PetraBery
31.01.2016 4 z 5

Přiznám se, že mi chvíli trvalo, než jsem se začetla, neboť Kostičas jsem četla před více jak rokem a půl. Ale poté už to jen frčelo, svět, který autorka vytvořila, je opravdu propracovaný a originální. Líbí se mi, jak Paige stále pracuje na svých schopnostech, ve vztahu se Strážcem jim držím palce. Další díl si určitě ráda přečtu.

Samsover
27.01.2016 5 z 5

Opět skvělá kniha, velmi strhující děj a zkrátka mam pocit, že nevydržím do dalšího dílu :D

Mel
27.01.2016 3 z 5

Ano, bavilo mě to číst. Ano, děj mě pohltila a konec šokoval (asi jako jediná část tohoto dílu). Ale první půlka knihy byla opravdu dost zmatená a zbytečně protahovaná. Rovněž postava Paige mi je méně a méně sympatická...

Danča:))))
20.01.2016 5 z 5

Bomba. Vidořád je stejně skvělý jako Kostičas. Zbožňuju hlavní postavy. Paige není žádná chudinka která v jednom kuse brečí. Jde si za svým ať to stojí co to stojí. A Strážce. Nemám co dodat. Víc takových charakterů v knihách. Škoda že ho tam nebylo tolik jako v jedničce. A pak je tu Nick, Eliza, Jaxon a další. Jsem ráda že tyhle postavy zůstávají.
Konec byl masakr - úplně jsem ho žrala. Nevím, jak dokážu vydržet čekání na třetí díl protože Vidořád skončil hodně otevřeně.
No, držme se. Snad ho v ČJ vydají co nejdříve.

bookcase
20.01.2016 4 z 5

Trvalo mi se začíst, mezi jedničkou a dvojkou byla dost výrazná pauza, která asi ovlivnila to, že se na pokračování dívám jinak. Těšila jsem se, opět to bylo super, ale Kostičas je prostě jednička.

Veeria
18.01.2016 5 z 5

Opět, stejně jako u prvního dílu, nádherná obálka a naprosto kvalitní překlad. A nyní k obsahu. Vidořád začíná tam, kde Kostičas skončil. Tudíž pokud nesedíte v rozjetém vlaku, je poněkud náročnější chytit jej. Pokud se Vám to však podaří, čeká Vás drsnější, rychlejší a plynulejší jízda. Smekám před autorkou, která má do sebemenšího detailu vše promyšlené. Vše se zdá tak zamotané, propletené, s mnoha uzlíky. A když si myslíte, že už jste na té správné cestě, vyhýbka Vás zase odsune jiným směrem a zažijete něco nového, překvapujícího. Na této cestě potkáte nové postavy, nové zvraty a ponoříte se hlouběji do příběhu. Paige tu vystrkuje růžky a jde si tvrdě za svým, což velmi oceňuji. Její touha věci změnit, mluvit a být viděna, věci velmi mění. Nebo ne?:) To si musíte přečíst. Není to kniha ryze odpočinková s jednoduchým dějem, na druhou stranu se Vám však dostane co největší čtenářské odměny. A Strážce....nelze si neoblíbit.:) Za mě plný počet hvězd a malá rada, nenechávejte si velkou proluku mezi Kostičasem a Vidořádem, protože pak se hůře zorientujete nejen v postavách, ale i v pointě.

mastermind
17.01.2016 5 z 5

Zpočátku pomalé, ale pak se to rozjelo s výbornou koncovkou.

Kakiko
10.01.2016 5 z 5

Vidořád, tak to byla teda jízda. Po přečtení Kostičasu rok a půl zpátky jsem s napětím čekala na další díl a toho čekání nelituju, protože stálo za to. Samozřejmě musím přiznat, že to nemá takové grády jako jednička, první půlka je méně akční, ale po jisté události se vše začne rozjíždět a vy si jen říkáte: "To je hustý.", "Aha, páni.", "Ne, to nemyslíš vážně, Shannon."

Ač byl začátek poměrně nezáživný, chápu, proč ho Shannon psala. Chtěla nám přiblížit to, jak Paige fungovala předtím, než ji odvlekli do prvního Šeolu. Jsem ráda, že je autorkou, která si dává záležet na tom, aby svůj svět čtenáři nastínila, jak nejvíc to jde, čímž ho tvoří uvěřitelným a skutečným. Ne jako, ehmehm, Collins a její Hunger Games, kde všechno důležitý je zamlčeno a řeší se převážně jen vztahy.

+ dopodrobna promyšlený svět, který je čtenáři i řádně představen
+ dostatek akce
+ značně slušný styl psaní
+ velmi zajímavé postavy
+ zvraty (hlavně konec, ale mlčím, jak hrob)
+ homosexualita (upřímně, kdy jste v podobné knize narazili na jinou orientaci, než heterosexualitu?)

- trochu pomalejší rozjezd

Když nad tím tak přemýšlím, nenapadají mě žádné vážné mínusy, možná jsem tím nějak zaslepená, vážně tuhle sérii zatím celým srdcem zbožňuju, takže bych se tomu ani nedivila.

Ještě bych chtěla promluvit k těm, kteří nadávají, nebo nejsou spokojeni s tím otevřeným koncem... Upřímně si dejte ruku na srdce a zeptejte se sami sebe, jestli byste byli šťastnější, kdyby to Samatha víc rozvinula. Je lepší čekat na nový díl, který začne novou otevřenou kapitolou, nebo na díl, který naváže na zvrat jako ***** toho předchozího? Já osobně bych se nedočkavostí třásla o dost méně.

PS. Všichni, kdo jste prohlašovali, že je Kostičas podobný Harry Potterovi nebo Narnii, jste doufám po přečtení Vidořádu změnili názor. Jinak se jděte s prominutím vycpat.

zuzana4291
09.01.2016 4 z 5

tak první půlka kniha byla dost nudná a kdyby nebyla napsána, tak by se nic nestalo, druhá polovina už stála za to:-) jinak jsem zvědavá na dalších 5 dílů.....doufám, že když už se autorka rozhodla napsat tolik dílů, že budou všechny dobré a ne zbytečné

wildavk
06.01.2016 4 z 5

Zase budu rok netrpělivě vyčkávat kdy už zase vyjde nový díl. Jinak mě překvapilo, že tuto knihu měli zařazenou v neoluxoru v dětské literaře.

Pavluška33
06.01.2016

Já nějak nevím...Kostičas se mi líbil moc, Vidořád rovněž, ale přestože jde o stejný svět, druhý díl byl ale úúúplně o něčem jiném. Těžko pro mě tedy hodnotit, který je lepší. Každopádně se těším na další díl. Nejoblíbenější postava jednoznačně Strážce, který tomu všemu dodává tu správnou, jak se to řekne....mm...šťávu!!!

Vilas1979
04.01.2016 4 z 5

Zatímco Kostičas v akci považuji zpětně za velmi dobrý nákup, Vidořád za plnou cenu už méně. Druhé pokračování totiž není zdaleka tak dobré jako první díl. Při čtení prvního dílu jsem se vždy těšil na interakci mezi Paige a Strážcem, refájským Oskarem Schindlerem, a s napětím sledoval vývoj jejich komplikovaného vztahu, což z Kostičasu dělalo psychologický thriller první kategorie. V druhém dílu je tato linie výrazně upozaděna, děj se přesouvá z prvního Šeolu zpět do scionského Londýna, Paige zjišťuje, že z jednoho otroctví utekla do jiného a vše se točí hlavně kolem souboje o moc mezi zdejšími Vidopány, který vrcholí závěrečnou Šarvátkou. Spektrum vidoucích se rozrostlo o další nové pojmy, začíná jich být až zbytečně moc, čtenářský zážitek poněkud snižovalo také velké množství vedlejších postav, které člověk postupně vnímal jen jako prázdné skořápky se jménem a nic víc. Otevřený konec mi vůbec nevadil, jen to čekání na pokračování bude dlouhé.

anickalysano
04.01.2016 5 z 5

Dočteno a pořád tu sedim a srdce mi bouchá jako splašený! Jedna z nejlepších knih za poslední dobu. Za mě lepší než první díl.

knihomil1
04.01.2016 5 z 5

Naprosto nejlepší kniha včetně předchozího dílu!!! Doporučuji! :)

Dragell
27.12.2015 5 z 5

Utéct z jednoho vězení neznámená mít vyhráno. Bledý snílek se vrací do Londýna rozhodnutý zakročit proti Refájcům. Zjišťuje ovšem, že ani ve městě, ve kterém vyrůstala, není vše tak, jak by mělo.

Příběh plný akce a napětí, možná občas pomalejší, což je škoda. I přesto mne opět dostal a já napjatě čekám na další díl. Možná jen si mohla autorka ten otevřený konec v tu nejméně vhodnou chvíli odpustit - jak si to mám všechno do dalšího dílu pamatovat? :)

mi-nul-o
24.12.2015 4 z 5

Po dočtení mám rozporuplné pocity. Problém je možná jen v tom, že jsem čekala moc. Kostičas byl úžasný, smršť děje, nemohla jsem se odtrhnout.

Vinořád mi nějak nesedl od začátku, skoro nic se tam nedělo, jen byl Bledý snílek stále zmlácený a stále potřeboval nabrat síly. Ztrácela jsem se ve jménech, myslím, že bylo zbytečné zapojit do děje celý Londýn. Naopak bych ocenila více popsat Syndikát, děj směřovat přímo na střed. Soustředit se více na povahy, city - především by mě zajímalo více o Jaxonovi, který vévodil tomuto dílu a přitom byl popsán spíše okrajově!

Konec byl skvělý, jen škoda, že takových rozjezdů v knize nebylo víc. Spíš mám dojem, že se autorka snažila natáhnout děj, myslela, že budeme spokojení už jen pobytem ve Scionu, střídáním postav.
Já tedy ne. Ale jak jsem psala - zajímalo by mě, jak bych děj vnímala, nebýt nabušenosti Kostičasu.

LilianaFalcon
23.12.2015 4 z 5

Aj aj... koukám, že se s většinou z vás neshodnu :-D Vidořád se mi totiž líbil víc než Kostičas.
Takže... Kostičas si ode mě vysloužil jen 3 hvězdičky, proč? Protože jsem od něj měla příliš velká očekávání.
Vidořád dostal 4, proč? Protože už jsem tušila, co si od toho mám slibovat a co ne ;-) Celé mi to navíc připadalo komplexnější, nápaditější, se zajímavými zvraty a obraty ;-)
Na pět hvězdiček to ale nemělo, na to to bylo příliš dlouhé a se spoustou zbytečných postav.

PS: Jo a miluju označení "kočena" to je moje nové nejoblíbenější slovo :-D V tomhle díle se používá tak často, že se mi vrylo pod kůži.

todilka
18.12.2015 5 z 5

Pro mě od teď už srdcová záležitost a povinnost vyhlížet další díl!
Vidořád byl snad ještě lepší než Kostičas. Fascinuje mě propracovanost světa, který autorka vytvořila a i vyprávění celého příběhu je velmi poutavé...
Místy to bylo sice lehce předvídatelné, ale jinak překvapivé zvraty tam taky byly...

Prostě poutavý příběh s trochou romantiky, ale spoustou politiky, korupce, spojenectví, násilí a především jasnovidectví...
Pro mě nejkvalitnější dystopie/fantasy od Hunger games...

wildavk
16.12.2015 4 z 5

Kostičas mě nadchnul a nemohl jsem se od četby odtrhnou. Těšil jsem se na druhý díl.
Vidořád podle mě nebyl tak dobrý. Uprostřed kniha ztratila tempo. Konec otevřený, ale chápu, že je to příprava na další skvělé díly. A těším se na pokračování.

ElisR1
12.12.2015 5 z 5

Kostičas se mi sice zdál lepší, ale i přesto má tahle kniha co nabídnout.