Vidořád

Vidořád https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247901/bmid_vidorad-LZd-247901.jpg 4 747 155

Kostičas série

Udělali z nás zloděje. Je načase ukrást, co nám patří... Paige Mahoneyové se podařilo utéct ze šeolského zajetí, ale tím její problémy teprve začínají: mnoho přeživších je nezvěstných a ona se stala nejhledanější osobou v Londýně. Scion upřel na Bledého snílka své vševidoucí oko, vidopáni a vidopaní městských gangů jsou pozváni na vzácné setkání Sněmu nepřirozených. Jaxon Hall a jeho gang Sedm pečetí jsou připraveni získat pozornost, ale vztahy mezi jasnovidci kazí staré nevyřízené účty a za každým rohem číhají temná tajemství. Pak se začnou ze stínů vynořovat Refájci. Ale kde je Strážce? Paige se musí z doupěte u Sedmi ciferníků dostat do spisovatelské čtvrti Grub Street a proniknout do tajných katakomb Camdenu dřív, než bude osud londýnského podsvětí zpečetěn.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Host

The Mime Order , 2015

Beatrice_s
01.02.2017 4 z 5

Opět jako u prvního dílu musím pochválit přenádhernou obálku a mapy, rovněž také další grafické prvky v knize v podobě různých oznámení. :) Druhý díl této série začal přesně tam, kde první díl skončil, což se mi líbilo. Bylo velice zajímavé a napínavé sledovat Paige v prekérní situaci, kterou jí nastolil děj prvního dílu. Únikový námět příběhu vystřídal tichý a skrytý duch rebelie a tajemno takřka neustálého skrývání. Poslední třetina knihy a její akční prvek byl skvěle popsán, opravdu jako bych jej sama prožila. :) Jak už tu několikrát zaznělo, konec byl překvapivý, snad až šokující. Jsem skutečně zvědavá, co přinese třetí díl a v jakém duchu bude pokračovat. :) Autorka si zachovává čtivý styl psaní a kniha se navzdory své rozsáhlosti a tloušťce čte skutečně velice dobře. :)

martina1199
28.01.2017 5 z 5

Vidořád je ještě větší bomba než Kostičas :)

Dostala jsem ho od svých skvělých kolegyň v úterý k narozeninám, dnes jsem ho dočetla a řeknu vám, kdybych nemusela dělat i ty ostatní věci jako starat se o syna, domácnost a chodit do práce, měla bych ho přečtený už v úterý.

Příběh je strhující, skoro jsem u něj nedýchala a nutně potřebovala vědět, jak to vše bude pokračovat. Konec byl úžasný a když už jsem si myslela, že nic dalšího nebude, přišla definitivní pointa a pro mě opravdu nečekaná...

Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

vivalamuff
18.01.2017 3 z 5

Tak zatímco Kostičas jsem slupla jako malinu během dvou dnů, s Vidořádem jsem se trápila 14 dní. Začátek knihy začal přesně tam, kde skončil první díl. Což mě nejdřív nadchlo, jenže nadšení mi dlouho nevydrželo. Všechno se tak neskutečně vleklo :-( V ději se objevovaly stále nové poznatky, že se vám z toho až hlava zatočí, a po chvíli nevíte, která bije. Hlavní hrdinka byla už během prvního dílu mnohokrát bita, ale v tom druhém jsem se divila, že ještě stále žije. Byla tolikrát pořezána (hlavně v obličeji), zbita a já nevím co ještě, že by se z toho normální člověk nevzpamatoval. Teda určitě ne takhle rychle jako Paige. To mi přišlo poněkud nelogické, ale budiž. V podstatě mi nejvíc vadilo, že je ten děj tak natahován... Zatímco Kostičas byl fakt originální, Vidořád je jen taková omáčka "o ničem a o všem".
Samantha vás přesto donutí číst dál a těšit se na další třetí díl, který snad vyjde v češtině letos na podzim. Uvidíme.

Janiss_89
12.01.2017 5 z 5

Kostičas byl výborný, ale z Vidořádu jsem naprosto unesená. Na začátku mě to totálně chytlo a nepustilo až do konce. Sice mě trochu naštvalo, že jistá postava byla až od půlky knihy, ale pak měla dobré scény:) Tak nějak jsem tušila jak to dopadne s Paige, ale to co se dělo na půlce poslední strany, tak to jsem teda nečekala. Na to jsem doslova koukala jak vyoraná myš :D Fakt jako wow, toto mě nenapadlo, že by se mohlo stát. A proto jaké bylo pro mě k naštvání, když jsem otočila stránku a tam nic, prostě nic:( Sakra potřebuji třetí díl, proč píše tak pomalu?:D
Velké plus této knihy byla i její obálka, stejně jako u Kostičase. Detail s vyrytým motýlkem na zadní straně je prostě senzační :) Už se těším, jak bude vypadat kniha číslo 3 :)

Lus2
03.01.2017 5 z 5

Vidořád nezklamal. Plynule navazuje na Kostičas. Spád děje je opravdu super, člověk se začte a těžko si dává přestávku, jelikož by knížku nejraději přečetl jedním dechem. Zvratů byla spousta a překvapení také. Nejvíc mě snad dostal konec... To bych opravdu nečekala. Už se nemůžu dočkat na další díl, jen nevím jestli to do léta vydržím :-)

Náměsíčná26
01.01.2017 5 z 5

Panebože, chci další díl!!!! Včera jsem dočetla Vidořád a nemělo to sebemenší chybu, prostě dokonalý. A doufám ve šťastný konec mezi Strážcem a Paige. :-)

Klarsik3
29.12.2016 5 z 5

Nevěřila jsem, že by mohl být druhý díl lepší než první. Po pár přečtených stránkách jsem byla vyvedena z omylu. Těším se na další díl :)

Akemi4
12.12.2016 5 z 5

První díl mě tolik nenadchnul, ale ten druhý je úplně boží!
A překladu tleskám!

verca1962
14.11.2016

Naprosto úžasná kniha!
Na začátku prvního dílu jsem se ještě chytala, bylo tam spoustu cizích slov kterým jsem nerozumněla, ale na konci byl slovník - při mém štěstí jsem si ho všimla až po přečtení celé knihy, kdy jsem si všechna cizí slova už osvojila. Nevíte někdo kdy vyjde další (3.) díl?

1v8na
13.11.2016 5 z 5

Možné spoilery!!!
Příběh je naprosto uchvacující!!!! Nemám slov!!!
Je úžasný a propracovaný.
Původně jsem do knihy šla s rozporuplnými pocity - jelikož se děj odehrává v citadele Londýna a tím pádem a v jiném prostředí, než díl první - obávala jsem se, že nedosáhne kvality předchozího dílu, nicméně mě to velmi pozitivně překvapilo a příběh se mi neskutečně líbil.
Seznamujeme se zde hlouběji se členy Sedmi pečetí a také s novými postavami.
Paige je úžasná a rozvíjí stále svoje schopnosti a pracuje na sobě. Má i plno přátel, kteří za ní stojí a podporují ji.
Jsou zde však i postavy, které vám velmi polezou na nervy.
Kniha končí velmi otevřeně - nutně potřebuju další díl.
Knihu mohu ke čtení jedině doporučit.

Macawi
07.11.2016 2 z 5

Mám pocit, že tento díl byl neskutečně uměle natahován, často jsem koukala, kolik ještě zbývá stran do konce. Je znát, že autorka vymyslela děj, který zkrátka rozkouskovala na co nejvíc dílů. Což je škoda, protože jinak je celý svět hezky propracovaný. Zkrátka se čtyřista stran čeká, dokud nepřijde velké finále, které má velmi předvídatelný konec.

Deni136
01.11.2016 5 z 5

Knížka byla úplně úžasná. Nemám slov. Těžko říct jaký díl byl lepší, možná že i druhý, protože už jsem se zorientovala v novém slovníku. Ale úplně jsem si zamilovala autorky odhalování. Neustále jsem si říkala, proč mi to nedošlo, protože kniha byla zcela propletená dohromady. A konec dal všemu novou barvu. Prostě nádhera.

MonikaHos
27.10.2016 4 z 5

Oproti prvnímu dílu mě tento bavil méně. Přesto se nemůžu dočkat pokračování, autorčina představivost jednodušše nezná mezí!

Bee
06.10.2016 5 z 5

Když se mi Vidořád dostal do rukou, byla jsem nadšením bez sebe. Předchozí díl končil, jak je u sérií už zvykem, dost mlhavě, takže jsem byla zvědavá. Ani tentokrát mě to nezklamalo. Svět, který autorka vytvořila je komplexní a naprosto nový, takže se to čte skoro samo. Společnost vidoucích ve mně zanechala parádní dojem a líbí se mi, že tu máme spoustu postav s vlastním příběhem, někdy dost zamotaným, což jen přidává již zmíněné komplexnosti. Shannonová pracuje s postavami poměrně dobře a myslím, že zvládla i jejich množství. Prohnilost jasnovidecké společnosti je úžasná a prostředí celkově má takovou zvláštní atmosféru. Líbí se mi dokonce i vzhled postav. Paige jako hlavní postava mě baví, její povaha se postupem času vyvíjí a mění a s tím autorka pracuje také dobře.
Co se děje týče, ubíhalo mi to skoro samo. Četla jsem, že ho mnoho lidí považuje za zbytečně natahovaný, ale s tím já absolutně nesouhlasím. Naopak mi připadalo, že je to skvěle zmáknuté, postupně se nám odkrývají další a další informace o společnosti, ve které se děj odehrává, a vše to působí jako předehra k něčemu velkému, což přišlo. A mně se to moc líbilo. Kniha si celou dobu udržela tu zvláštní, ponurou atmosféru a to je za mě velké plus. Představa čekání na další díl je pro mě hrozná.

Mauri
28.09.2016 5 z 5

To bibi.r
Cetla jsem rozhovor s autorkou ( z autogramiady v Palaci knih) kde rikala ze treti dil je jiz napsany a mel by vyjit na jare (predpokladam ze v zahranici) a nyni uz pracuje na 4 dile.:))

bibi.r
08.08.2016 4 z 5

Souhlasím s mnoha komentáři v tom, že příběh byl zbytečně natahován. Taky mi přišlo, že celý svět Sněmu nepřirozených a obrovské množství Vidopánů (ve kterém jsem se snad ani nesnažila orientovat) je zbytečně překombinovaný.
Příběh se mi přesto moc líbil.
Chybou však je, že další díl je v nedohlednu :-(.

Alee
02.08.2016 3 z 5

Spisovatelka je velmi mladá a na stylu psaní je to vidět, nicméně jí nemohu upřít mnohé kvality. Ve svém žánru je to jedno z nadprůměrných děl a uznání si zaslouží. Mě osobně se prostředí Londýna líbilo mnohem víc než První šeol v Kostičasu. Kniha má téměř pět set stránek. To je dostatečný počet, aby se mohl rozehrát dechberoucí příběh plný bohatých postav. Ale celé mi to přišlo takové zbytečně natahované. Polovinu knížky strávíme v hlavě hlavní hrdinky, která nejraději jedná na vlastní pěst, takže máme sice ukázkovou procházku jejími myšlenkami, ale ostatním postavám to nedává moc prostoru. V prvním díle to nevadilo, tam nebylo tolik důležitých postav, které by nás museli nějak zajímat. Ale tady máme minimálně deset dalších postav, které jsou pro děj důležité a málokteré se dostává jakéhokoliv rozvoje.Je tu spousta postav, které jsem ani nevěděla, co jsou zač. Je to škoda, protože bych ráda víc květnatých postav, které by příběh trochu okořenily, protože tak velkou sérii prostě nemůže táhnout jedna hrdinka sama.
Paige je celkem obstojná hlavní hrdinka, ale trpí stejným neduhem jako většina podobných hrdinek. Stokrát dostane nakládačku, stokrát se zvedne, musí všechno zvládnout sama, musí všechnu zodpovědnost vzít na sebe. Nemluvě o tom, že prostě devatenáctiletý člověk nemůže vést celé podsvětí, zvlášť, když za sebou nemá věrnou armádu a hromadu přátel.
Intriky se mi líbily, to rozhodně příběh hodně zvedlo, protože člověk až do poslední chvíle nevěděl, na čem je. To přineslo hodně skvělých zvratů, včetně finálního. Trochu mě udivuje, že je Paige překvapená, že je syndikát od základů tak prohnilý, že vidopáni intrikují až hanba a že se mezi sebou bez výčitek zabíjejí. Ovšem, že takoví jsou. Jsou to přece profesionální zločinci, co bys čekala, holka....
Prostě a jednoduše, příběh dobrý, základ originální, jen to chce buď víc propracovat postavy a postavit děj na nich (trošku rozložit sílu), proškrtat pár věcí, aby děj nevypadal tak prázdný a zbytečně překombinovaný. Takhle musí autorka stále předhazovat nové a nové informace, aby udržela děj v chodu, což působí trošku násilně.
Určitě to není nejlepší knížka, kterou jsem četla, ale je obstojná a mohla by být skvělá. U mě za tři hvězdičky, ale za postavu Jaxona Halla bych mohla teoreticky dát ještě jednu navíc.

cz_lynn
31.07.2016 5 z 5

Nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Vůbec nevadilo, že jsem ji četla s velkým odstupem. Jako kdyby to bylo jen pár dnů od Kostičasu...

adela3429
27.07.2016 5 z 5

Kvalita upadá? Podle mě právě naopak stoupá! :) Vidořád mě bavil ještě víc než Kostičas.

KachnaN
22.05.2016 5 z 5

Knížku jsem četla až po hodně dlouhé době, co jsem dočetla Kostičas, ale musím říct, že mě nefascinovala o nic míň. Jen pro mě bude zase hodně těžké čekání na další díl. Takovéhle konce knížek by měly být zakázané nebo mě jednou zabijí.