Vidořád

Udělali z nás zloděje. Je načase ukrást, co nám patří... Paige Mahoneyové se podařilo utéct ze šeolského zajetí, ale tím její problémy teprve začínají: mnoho přeživších je nezvěstných a ona se stala nejhledanější osobou v Londýně. Scion upřel na Bledého snílka své vševidoucí oko, vidopáni a vidopaní městských gangů jsou pozváni na vzácné setkání Sněmu nepřirozených. Jaxon Hall a jeho gang Sedm pečetí jsou připraveni získat pozornost, ale vztahy mezi jasnovidci kazí staré nevyřízené účty a za každým rohem číhají temná tajemství. Pak se začnou ze stínů vynořovat Refájci. Ale kde je Strážce? Paige se musí z doupěte u Sedmi ciferníků dostat do spisovatelské čtvrti Grub Street a proniknout do tajných katakomb Camdenu dřív, než bude osud londýnského podsvětí zpečetěn....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/247901/vidorad-LZd-247901.jpg 4.4573

Kostičas/Zber kostí 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Host

The Mime Order, 2015

Kniha Vidořád

KillHurt

Druhý díl by mohl být o poznání kratší. Děj se táhne i přesto, že hlavní postava běhá jak namydlený blesk po celém Londýně. Vedlejší postavy jsou nevýrazné a lehce zaměnitelné. Celá série má velké ambice. Tento díl však za prvním hodně pokulhává. Snaží se dokreslit atmosféru, to se však děje na úkor děje. První díl mě navnadil, tento mě odradil. Vše zachraňuje závěr, kde se objevuje pořádná akce a rádoby překvapivý závěr. Časem dám šanci dílu třetímu.

DuncanIdaho

Ze začátku to bylo trochu slabší. Postupem času, zde asi lépe postupem stránek, se vše zlepšovalo. Lepší byl děj, napínavost i fantazie. Závěr byl už skvělý. Celá kniha zavede čtenáře hlouběji do světa Kostičasu. Už se těším na další díl. Jdu na něj hned.

MíšaS.

Druhý díl mi přišel o krapánek lepší. Ale i tak jsem se docela prokousávala, protože se stane to, co prostě víte, že se stane a není to žádné překvapení, a vy už si jen říkáte - proč to pořád tak natahuješ?? -. Podle mého by kniha mohla být o půlku zkrácená a ns ději by ji to neubralo.
Hurá na třetí díl...

devildeny

I druhý díl se četl skvěle. Občas jsem si říkala, že tam je moc takových těch načasování na poslední chvíli, jak to mají rádi ve filmech, ale brala jsem to s nadhledem a u čtení jsem si odpočinula.

denniys

musím uznat, že Vidořád je lepší než první díl série, nicméně ani tak nevynikne mezi mnoha příběhy..leccos je okoukané klišé a nikterak nepřekvapí, nicméně u tohoto dílu je čtyřhvězda zasloužená..příběh má každopádně silně nevyužitý potenciál, škoda příběhu laděného na ženskou hrdinku a její city plus potřebu spasit svět..to je totiž zápletka 60% současných fantásek..

BáraSamcová

Přijde mi, že to mělo pomalý spád, ale jinak jsem se vůbec nenudila a knihu jsem zhltla za pár dní.

Lotuska96

Po přečtení prvního dílu jsem s těšila na pokračování. Nicméně trochu mě zklamal... Děj se trochu vlekl.

HanaNov

Po fantasy a podobných žánrech sáhnu jen výjimečně, ale tenhle fiktivní svět mě strašně baví. Také proto jsem ochotná přejít i některé dílčí nepřesnosti v ději a nepravděpodobnost některých skutečností, vztahů, charakterů a jejich vysvětlení.
Když to shrnu, Kostičas jsem četla snad před sto lety, hned jak vyšel, k Vidořádu jsem se ale dostala až teď. Z předchozího dílu jsem si pamatovala jen několik základních dojmů: 1. Bylo pro mě strašně těžké pochopit tolik komplikovaných pravidel (Scion, Šeol, jasnovidnost jako taková). 2. Trvalo dlouho se do příběhu začíst kvůli obrovskému množství neznámých slov, které jsem zpočátku absolutně nechápala (amaurotici, vigilové, atd atd.). 3. Ale pak, jak jsem se do toho dostala, to byla parádní jízda. 4. Pamatovala jsem si postavu Strážce, který mi úplně zamotal hlavu, protože je úžasně vykreslený a i když představuje "romantickou" linku, není to prvoplánový romantický hrdina.
A úplně stejně jsem to měla i s Vidořádem. S odstupem několika let po Kostičasu jsem samozřejmě všechno zapomněla, takže Ranthenové, Sargasové, auguři, senzibilové, Emejci, Refájci a všichni ostatní vidoucí i nevidoucí pro mě byli úplně z jiného světa. Ale spadla jsem do toho ještě rychleji než v Kostičase, po první kapitole už jsem byla naprosto v obraze a nechala se unášet příběhem dál a dál. Je to nápadité, barevné, neotřelé, postavy jsou pro mě dobře srozumitelné, myslící bytosti s vlastním názorem a celkovým vývojem. A tak to má být.
Ale teď to horší - Co má znamenat ten konec??!! Uprostřed nervydrásající situace najednou KONEC! To snad nééé? I když mě ten konec doslova naštval, tak ale prostě i tak musím dát plný počet hvězd.
Od zaklapnutí knihy mi v hlavě straší jedna věc - kdo je Hadrokost? Určitě někdo, koho dobře známe...