Kostičas

Kostičas https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193478/bmid_kosticas-xn0-193478.jpg 4 1346 336

Kostičas série

Příběh začíná v roce 2059. Devatenác­tiletá Paige Mahoneyová pracuje v londýnském kriminálním podsvětí, kde působí jako jakási „spojka" či „posel" – je krajinochodec, zvláštní typ jasnovidce, a díky svým schopnostem se dokáže vnořit do mysli druhých lidí. Žije v represivním režimu Scion, kde páchá velezradu už jen tím, že dýchá. Jednoho dne se její život navždy změní. Je přepadena, unesena a převezena do někdejšího Oxfordu, města, které před dvěma sty lety zmizelo z map. Tam je Paige vydána na milost a nemilost Strážci, nejkrásnější, ale zároveň nejděsivější bytosti, jakou kdy potkala…... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Host

The Bone Season , 2013

Sameva
11.08.2018 4 z 5

Zacatek je velmi narocny, objevuje se zde spousta jmen a cizich nazvu a je obtizne se v nich zorientovat, druha polovina knihy uz je ctivejsi a udrzuje ctenare aktivniho. Jsem zvedava, jak se bude pribeh vyvijet dal.

Micumys06
08.08.2018 5 z 5

Osobně musím říct že kniha se mi opravdu mega moc líbila. I když to bylo na začátku "zmatené", po chvíli jsem se už začala orientovat. Hrdinku jsem si hned oblíbila. Opravdu originální svět a naopak mi to vůbec nepřipomíná Harryho Pottera a Bradavice.....
Vůbec jsem nezaváhala dát 5 hvězdiček.

Denisa153
06.08.2018 2 z 5

Ze začátkou sem byla vhozena do naprosto cizího a zmateného světa a musela jsem se sama prokousat - což se celkem dalo. Co se ale nedalo byl děj, nebyl ničím originální ani nápaditý (mám zvláští schpnosti, unesli mě, musím utéct a všchny zachránit a porazit tu nepřemožitelnou bla bla bla...). Další co mi tam nesedělo byla "milostná linka". ona ho naprosto nesnáší a najednou ho miluje, nějak jsem nestihla postřehnout ten moment kdy se zamilovala. Hrdinka se mi vůbec nelíbila a nebavila mě. Ve většině případů jednala naprosto nesmyslně. Dvě hvězdičky jen za originální svět.

coffeelover2
04.08.2018 3 z 5

Poměrně originální svět, ale nezanechá příliš výrazný dojem. Trochu mi neseděla romantická zápletka.

Guarnere
27.07.2018

Těžko mohu knihu ohodnotit nějakým počtem hvězd, když jsem ji vlastně ani nedočetla. Ano, přiznávám se, prostě jsem to nedala. Ale snažila jsem se, vážně! Jenže to nešlo. Svět (i samotné jasnovidectví v něm) je zbytečně složitý, názvy všeho neskutečně pitomé, a to nemluvím o tom, že mě děj vůbec neoslovil. A hrdinka s ním - přišla mi nijaká a tím pádem nemám ponětí, proč bych s ní měla chtít všechno prožívat. Nakonec mi nesedla ani stylistika textu (ale to je možná překladem), no prostě... Možná tomu ještě šanci dám, ale jenom možná...

Selket
27.07.2018 2 z 5

Ty dvě hvězdy jsou především za svět, ve kterém se příběh odehrává, ačkoliv se na mě z knihy vylil jako kýbl se studenou vodou, ustála jsem to a dokonce se i rychle zorientovala. Pro zbytek díla mi ale zbyly jen otázky. Například: Proč se hrdince zhruba ve třetině knihy začne vytrácet IQ? (nechoď tam, tam jsou miny...tady je mrtvola! A jo, tady jsou vlastně ty miny! Nemohla jsi ho jen tak zabít, musela bys použít ten prášek...myslím, že ho nezabila ta střela, ale ten prášek...vážně? Dali mi do ruky sledovač - teď je nejlepší čas zdrhnout přímo tam, kde jsou moji kamarádi!) Proč je většina postav tak plochá a proč nad nimi ta neuvěřitelně Drsná hrdinka z londýnského podsvětí tak brečí, když je zná sotva pár minut? Proč se mnohdy na deseti stránkách objeví dvacet různých zvratů, z kterých větčina vyšumí do nicoty? A hlavně, proč se lidi, kteří mají tak dobré nápady jako je SciLo nechávají strhnout distopickými youngadult romancemi, když by mohli vymyslet něco jiného a nového? (neříkám, že nemám mezi youngadult své oblíbence, ale už jsem tím vážně přesycená) Mimochodem opět jsem četla přirovnání s Rowlingovou a Harry Pottrem - je mi jasný, že se do Prvního Šeolu jezdí vlakem, ale už si nejsem jistá tím, že by HP souhlasil s tím, že jsou to jen trochu drsnější Bradavice...

h.mose
08.07.2018 4 z 5

První třetina knihy je docela náročná na orientaci v neznámém prostředí, termínech a jménech. Autorka ale všechno dobře popisuje, takže se člověk rychle dostane do děje a pak už to prostě jede. Knihu jsem přečetla za jeden den. Mám všechny tři díly, ale fakt mě jímá hrůza, že těch 500 stránkových bichlí má být celkem 7 ??? Hlavně, ať to nedopadne jako s Hroby od Daryndy Jones, kdy vydavatelství po 4. knize, sérii utlo, kvůli nízkým prodejům. Podruhý už bych asi vylítla z kůže!!!

Lethania
04.07.2018 5 z 5

Další parádní fantasy série, která mě nadchla. Originálně zpracované postavy a jejich schopnosti, úplně nový svět, kde vládne fašismus a zajímavý příběh. Neuškodilo by ubrat trochu romantiky, ale jinak se kniha vezla na vlně napětí a akce. Doporučuji.

Hadati
02.07.2018 4 z 5

V Londýně budoucnosti, který má fašistické zřízení, existují tzv. vidoucí, osoby s nadpřirozenými schopnostmi, kteří zejména dokáží rozmlouvat s duchy a manipulovat s nimi. Shannonová tyto vidoucí rozdělila podle schopností do různých skupin a druhů. Praktické užití to ale moc nemá. Z Londýna se pak podíváme do utajeného Šeolu. Daleko víc mě bavil začátek v Londýně, než zbytek příběhu v Šeolu. Přestože nutná lovestory nechybí ani tady, není to tak hrozné jako v jiných Young Adult knihách. Daleko více mi přišlo nelogické chování některých postav, které se nedá omluvit ani tím, že se v některých případech jednalo o nelidi, kteří by mohli mít jiný způsob uvažování. Na další díl se už nechystám.

Pobavilo mě však dělat při čtení příměry ke světu Harryho Pottera (většina příběhu se odvíjí na pozemcích školy, kam se dá dostat prakticky jen vlakem, který jezdí z Londýna, a obyčejní „mudlové“ nemají ani potuchy, že tento svět existuje).

Tesset
15.06.2018 5 z 5

Naprosto parádní, skvělý nápad na příběh, sympatické a propracované postavy. Dobře se to četlo a rychle utíkalo. Miluju Strážce. Těším se, až si přečtu další díl.

Kostka_ledu
06.06.2018 4 z 5

Knížka je, pravda, svým způsobem specifická. Vyskytují se zde výrazy, kterým čtenář mnohdy porozumí až během čtení, což někomu může ze začátku dělat problém v orientaci. Celkově se pohybujeme v poněkud jiném světě, na který se musíme adaptovat. Příběh je jedinečný, poutavý a poměrně složitý. Když jsem Kostičas četla poprvé, na začátku jsem byla mírně zmatená, neboť částečně nastupujeme do rozjetého vlaku - příběhu, což v kombinaci se zvláštním slovníkem (na který se ale dá poměrně rychle zvyknout) může být pro nového čtenáře zpočátku hůře stravitelné. Mě osobně však Kostičas po pár stránkách chňapnul a již nepustil. Jakmile jsem se zorientovala, knížka se mi četla vyloženě sama. Po dočtení jsem se nemohla dočkat pokračování.
Rozhodně se jedná o něco nového, originálního. Osobně jsem nikdy nebyla fanynkou fantasy, ale Kostičas je pro mě příjemná výjimka, které ráda věnuji čas.

jeduna
17.05.2018 2 z 5

to je opravdu nesmyslne prekombinovane cekani na to, kdy se obejmou a polibi. ale nic proti tomu, taky me to v urcitym veku bavilo

Peťule159
23.04.2018 5 z 5

Popravdě...ze začátku jsem se nějak nemohla vžít do příběhu...ale to mě rychle přešlo. Už se těším na další díl.

unavensluncem
23.04.2018 3 z 5

Precist se dalo, ale moc me to nechytlo.
Jelikoz je to autorky prvotina (napsano v 19) - mozna dalsi knizky budou lepsi. Treba tomu dam nekdy jeste sanci.

Lenka40
08.04.2018 5 z 5

Tak z této knihy jsem byla prostě unešená.Četla se sama. Příběh byl úžasný. Musím si hned pořídit Vidořád .

Halka2
08.04.2018 5 z 5

Fantasy příběh, který má všechno co má mít. Doporučuji.

Sandalkar
01.04.2018 3 z 5

Prijemna knizka. Najdete v ni zajimavy fantasy svet, do ktereho ovsem autorka hodi ctenate dost rychle a tim padem je zpocatku trochu obtiznejsi sev nem zorientovat a uzit si ho naplno. Hvezdicku ubiram za velmi nepropracovanou love story. Jako by ji tam autorka naroubovala navic. Presto se tesim na dalsi dil.

Silmarien
24.03.2018 3 z 5

Na druhé prečítanie lepšie (prvýkrát som tomu po prečítaní dala 2* a knihy sa pomerne rýchlo zbavila). Možno som sa za tie 3-4 roky posunula, možno sa s množstvom kníh "otupili" moje nároky alebo som prístupnejšia žánru po prečítaní xy iných kníh, neviem.
Nový svet je zaujímavý, ale prvý diel v ňom necháva pomerne dosť veľký chaos. Samozrejme tu máme aj vždy prítomný syndróm jedinečnosti "vyvolenej" hlavnej hrdinky so skvelými schopnosťami, mentora, ktorý ju pošťuchne za hranice alebo na hranice vlastných možností, čím sa stane síce hrdinkou, ale zároveň prakticky každý stret končí v bezvedomí. Do toho si namiešajte zakázanú lásku a pár ďalších klišé a je to.
Ale! Tento raz mám chuť aj na pokračovanie, lebo som zvedavá, ako je svet domyslený.

polly23
15.03.2018 3 z 5

Tato kniha byla mou první v tomhle ehm..světě? V tom zvláštním,tajemném,depresivním světě budouctnosti..musím uznat,že Kostičas mě téměř do poloviny moc nebavil,protože jsem se musela prokousávat dál a dál kvůli hromadě neznámých pojmů. Každopádně druhá polovina knihy mě navnadila na Vidořád. Závěr? Neurazí,ale pro mě to byl nezvyk.

silvara
06.02.2018 3 z 5

Číst Kostičas je doopravdy výzvou (a přesně tak to i autorka zamýšlela). Hned ze začátku vhodí čtenáře do neznámých vod, zahrne ho tunou nicneříkajících výrazů a ... "Čtenáři, plav si!" Ale když jsem zdárně překonala prvních pár kapitol, začal se přede mnou otevírat velice zajímavý a propracovaný svět, kde není vše takové, jak se na první pohled zdá. Ano, je tam pár momentů, kdybyste hlavní hrdinku vzali po hlavě knížkou, aby si holka srovnala priority, ale i přes to je to velice dobrý začátek většího dobrodružství.