Kostičas

Kostičas https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193478/bmid_kosticas-xn0-193478.jpg 4 1347 336

Kostičas série

Příběh začíná v roce 2059. Devatenác­tiletá Paige Mahoneyová pracuje v londýnském kriminálním podsvětí, kde působí jako jakási „spojka" či „posel" – je krajinochodec, zvláštní typ jasnovidce, a díky svým schopnostem se dokáže vnořit do mysli druhých lidí. Žije v represivním režimu Scion, kde páchá velezradu už jen tím, že dýchá. Jednoho dne se její život navždy změní. Je přepadena, unesena a převezena do někdejšího Oxfordu, města, které před dvěma sty lety zmizelo z map. Tam je Paige vydána na milost a nemilost Strážci, nejkrásnější, ale zároveň nejděsivější bytosti, jakou kdy potkala…... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Host

The Bone Season , 2013

Yuuki24
22.04.2020 5 z 5

Co k tomuto dílku říct. Naprosto super naprosto nulové nedostatky pokud se jedná o mě. Miluju duchařské věci a již převelice dlouho z tohoto odvětví nic moc nevyšlo. U knihy mě jako vždy uchvátil obal a obsah mě nezklamal. Už se moc těším na další díl. Jsem napnutá jak struna co bude dál.

venacava
17.04.2020 3 z 5

Hodnotím z docela velkým časovým odstupem. Pamatuji si, že mi trvalo než jsem se zacetla. Příběh se mi v celku líbil, ale druhý dil už mě nelákál..a to byla chyba, protože je lepší než dil 1.

Talys
23.03.2020 3 z 5

Řemeslnně dobře napsaná YA fantasy, neotřelé využití obvyklých prvků (mladá neohrožená hrdinka, prolínání několika světů, válka mezi společenstvími bytostí). Ale jo, proč ne...

Nisus
23.03.2020 4 z 5

Toto bola kniha! Dočítaná včera a zvyšky dojmov doznievajú ešte dnes, čo je pozitívny moment. Dystopická fantasy sa odohráva v Anglicku v roku 2059, populácia je rozdelená na prirodzených a neprirodzených-jasnovidcov. Neprirodzení dokážu rôznymi spôsobmi komunikovať s duchmi a ovládať ich, čo pre prirodzených-obyčajných ľudí predstavuje hrozbu, ktorú treba dostať pod kontrolu zotročením alebo ju celkom zapudiť. Príbeh je originálny, svižný, drsný, plný akcie, postavy sú veľmi dobre vykresné a nie je ťažké obľúbiť si ich. Vo svete duchov som sa občas trochu strácala a ani po dočítaní mi nie je všetko úplne jasné, takže zohnať si pokračovanie zrejme bude nutnosť. Rozprávanie je plné napätia, stále sa tam niečo deje a ja som knižku len veľmi nerada odkladala. Nechýba tu romantická linka a tú poslednú scénu Paige a Strážce som si prečítala viackrát. Musím uznať, že autorka je vynikajúca spisovateľka, píše s ľahkosťou a veľmi pútavo. Teším sa na ďalšie knihy tejto série a na novinku od tejto autorky, ktorá má u nás vyjsť koncom marca, si už brúsim zuby.

panPatejl
06.03.2020 2 z 5

Málem jsem zapomněl, že jsem tuhle knihu kdysi četl. Ale když už jsem ji tu objevil, tak ohodnotím.
Kdyby měla indiánské jméno, znělo by "Škoda papíru" nebo "Na zadek dobrý".
Jediné +, které můžu zmínit je, že jsem to dočetl. Ale možná jen proto, že jsem čekal, že se dočkám nějakého vysvětlení těch nesmyslů, které se tam náhodně dějí. No nic. Každý den není posvícení. A mentálně postižení fanoušci seriálu Ztraceni musí taky něco číst...

KaMal
29.02.2020 4 z 5

Týden od přečtení už zapomínám, o čem kniha byla. Je škoda, že nejsou vydány všechny díly, takto mě pokračování neláká...

ydnac
21.01.2020 5 z 5

Skvělá fantasy:-)je tam napětí, sblížení,akce,nový svět,krutost,soucit..nemohla jsem se odtrhnout a hned jsem si objednala další dva díly.Nedejte se odradit začátkem něž se seznámíte s postavami a dalšími věcmi, pak uz knihu neodlozite:-)

Borufka_9
20.01.2020 3 z 5

Takové...zdlouhavé. Příběh dobrý, kniha mě celkově bavila a zajímala, ale bylo to zdlouhavééé a tisíc (zbytečných) názvů, pojmů, druhů a oslích můstků. A taky hlavní postava - mám s tím problém, na jednu stranu děsně cool a nepostradatelná a najednou je to nerozhodná pipina s nelogickými rozhodnutími a spoléhající se jen na druhé.

MíšaS.
17.08.2019 3 z 5

Tak a teď co napsat. Na knihu jsem se chystala delší dobu. Přemýšlela jsem, jestli si jí mám koupit (kvůli kladným komentářům) anebo půjčit v knihovně (kvůli průměrným komentářům). Naštěstí jsem si jí jen půjčila. Nemohu si pomoci, ale tohle nějak nebylo ono.
Ještě v půlce knihy jsem si říkala, jestli jí neodložím a nevrhnu se na něco jiného. Vydržela jsem...
Autorka vás zahltí strašnou hordou pojmů a vy se jen snažíte ucelit si myšlenky na to, kdo je kdo a co je co. Nakonec jsem to vzdala a prostě jen četla. Příběh na mě působí tak jalově a nevyrovnaně. Hlavní milostná linka je úplně mimo, teda alespoň pro mě. A hlavní hrdinka mi je dost nesympatická, takže i kdyby jí zabili, ani po ní nevzdechnu, což je podle mě hodně špatně a celkově mi to ubírá chuť pouštět se do dalších dílů. Ale mám je z knihovny půjčené, tak jim asi dám šanci...

knihomolka27
29.07.2019 5 z 5

Pokud milujete fantasy, romantiku a nový zajímavý svět, tak je vaší povinností si knihu přečíst.

Dadulina
30.06.2019 3 z 5

Trochu prvoplánová young adult, ale ???? za vystavění “paralelního “světa.

roso.mak
23.06.2019 3 z 5

To, do psí nohy, někdo nemohl napsat už dřív, že těch knih bude sedm? Zase jsem rozečetla něco, co bude trvat léta, než to autorka dopíše. Končím. Počkám si, až bude hotovo a pak to přečtu celé najednou.

anibeni
07.06.2019 4 z 5

Ze začátku jsem měla problém se začíst. Bylo tam pro mě plno nepochopitelných a cizích výrazů, v kterých bylo problém se zorientovat. Ale po překonání pár kapitol se to samo poddalo a knihu jsem si mohla naplno užít..

devildeny
20.05.2019 4 z 5

Trochu mi trvalo, než jsem se sžila se všemi novými výrazy a že jich v této knize je. Ale jakmile jsem se do toho dostala, nemohla jsem se odtrhnout. Je vidět, že už moje duše prahla po nějaké fantasy sérii. A rozhodně nelituji, že jsem se pustila do Kostičasu, prostě jsem nechala myšlenky plynout mimo realitu a jen si ten děj užívala a dělalo mi problém se odtrhnout. Jasně, je to zase o někom extra výjimečném a některá rozhodnutí možná nejsou v souladu s těmi našimi, ale není fantasy právě o tom? Je tam ještě mnoho nevyřčeného, takže se pustím do dalšího dílu.

cirilla.s
05.05.2019 4 z 5

Začíst se bylo těžké, zorientovat se ve světe knížky snad ještě těžší. Ale stálo to za to. U některých knížek mám problém se odtrhnout, tady jsem se odtrhávala dobrovolně, protože jsem potřebovala chvíli čas na oddech. Sice velmi krátký, protože jsem byla zvědavá a zažraná do děje. Obecně mám ráda superhrdinky a superhrdiny a očekávám, že všechno dobře dopadne. Jsem ráda, že to tam nebylo vyloženě o milostném poutu, ale náznak romantiky naprosto stačil.

denniys
29.04.2019 4 z 5

nějak nemohu přijít na to, co k této knize napsat..né, že by mě nebavila nebo nebyla dobrá, jen je bohužel mnoho takových knih..máme další silnou hrdinku, tajemného Strážce a pár okoukaných i neokoukaných fantasy prvků..jistě si kniha své fanoušky najde, já osobně jsem na další díly zvědavá, ale žádné ódy zde pět nemohu a jsem názoru, že 4 hvězdy jsou s odřenýma ušima a kniha spadá spíše do vod průměru..plusem je, že "zatím" (vsadim krk, že to tak později bude) není rozjeta milostná linie mezi strážcem a hlavní hrdinkou..

yuria7037
30.03.2019 5 z 5

Jéj, Kostičas mě úplně nadchnul!
Fákt hezký. Rozhodně doporučuju, Peige je super a (rozhodně to neberte jako spoiler) Strážce je taky super :D!

Nomia
16.03.2019 3 z 5

Uff, Kostičas je poněkud zběsile napsaný. Tak v první řadě - okamžitě zapomeňte na srovnávání s Rowlingovou, tyto dvě dámy mají společnou maximálně tak bujnou představivost, lásku k fantasy a grafomanské choutky psát x-dílnou sérii. Tam kde J.K.R. exceluje, tedy vykreslování a popisy jednotlivých postav, tak Shannon naopak příliš nekraluje.

Hned v začátku budete vhozeni do dystopické Anglie okolo roku 2050, kdo do vás autorka bude pod tlakem hustit kvanta výrazů z tohoto nového světa - bohužel možná až příliš překotně. Sice budete mít pravděpodobně ze začátku hlavu jako pátrací balon, ale v zásadě je svět, který autorka vymyslela, celkem působivý, zajímavý a má tu správnou atmosféru.

Nechci vyzrazovat děj, tak se spíš pozastavím nad tím, co mi na knize úplně neladilo. Bohužel tím nejhorším pro mě byla hlavní hrdinka Paige, nemohla jsem se zbavit dojmu, že s každou další stránkou hlavní postavě snad odumírá mozek. Pokud vám je minutu po minutě hlavní postava méně sympatická a kroutíte hlavou nad jejím chováním, tak je něco špatně. Do značné míry k tomu přispívá i naprosto "jalová" milostná linka. Udivuje mě, že dvacetiletá kočka, jakou Samantha Shannon je, nedokáže přijít s trochu neotřelejším a méně průhledným milostným příběhem.

I když jsem tu Kostičas celkem zkritizovala, tak to rozhodně není úplně zlé čtení. Potenciál to má velký a věřím, že autorka se dokáže ještě vypsat. Nicméně otázkou je, jestli je tento příběh opravdu vhodné roztahat na sedm dílů - zatím se mi nezdá, ale třeba mě autorka ještě překvapí. :)

--Eri--
12.03.2019 5 z 5

Jedno slovo. Páni. Knihy s tématem dystopie moc nemusím, ale jsem ráda, že jsem na tuto knihu narazila. Řekla bych, že to byla pro mne příjemná změna. Našla jsem další úžasnou knihu, kterou musím přidat do své sbírky.
Myslím, že Kostičas stojí za přečtení, ale styl autorky není úplně pro každého. Když se vám líbí jste naprosto uneseni, a když ne nevíte přesně, co si máte myslet.

knihomolkajanca
26.02.2019 4 z 5

Kniha přečtena v rámci výzvy a i přestože fantasy čtu často, asi by ještě nějakou dobu trvalo, než by se mi dostala do ruky. Čekala jsem od knihy sice trochu jiného, ale vůbec mi nevadilo, co se z knihy vyklubalo. Většinou čtu nejčastěji klasické fantasy a tak pro mě byl svět duchů a jiných netradičních bytostí příjemnou změnou a zpestřením. Autorka píše velice čtivě, takže jsem knihu přečetla za několik dní.

Spousta čtenářů zde v komentářích psalo, že začátek knihy byl zmatený a bylo na ně vychrleno spoustu informací. S tím jsem příliš problém neměla - jsem zvyklá na knihy, kde se autoři se čtenářem zrovna dvakrát nepářou a prostě jej vhodí do světa a čtenář pak všechno pochopí postupně. Samozřejmě zde bylo spousta názvů, atd. a já neříkám, že jsem si vše hned zapamatovala, ale to ani není potřeba.

Hlavní postava Peige i postava Strážce jsou mi sympatičtí a bylo mi v podstatě hned od začátku jasné, že se z toho pravděpodobně vyklube románek. Jsem ráda, že v knize převládlo více akce než romantiky. Asi by mě pak tolik nebavila, protože nejsem zrovna velký fanda červené knihovny. Každopádně jsem zvědavá, co přinesou další díly, ale něco mi říká, že Strážce se tam objeví taky :D