Kostičas

Příběh začíná v roce 2059. Devatenác­tiletá Paige Mahoneyová pracuje v londýnském kriminálním podsvětí, kde působí jako jakási „spojka" či „posel" – je krajinochodec, zvláštní typ jasnovidce, a díky svým schopnostem se dokáže vnořit do mysli druhých lidí. Žije v represivním režimu Scion, kde páchá velezradu už jen tím, že dýchá. Jednoho dne se její život navždy změní. Je přepadena, unesena a převezena do někdejšího Oxfordu, města, které před dvěma sty lety zmizelo z map. Tam je Paige vydána na milost a nemilost Strážci, nejkrásnější, ale zároveň nejděsivější bytosti, jakou kdy potkala… -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193478/big_kosticas-xn0-193478.jpg 4.31157

Kostičas/Zber kostí 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Host

The Bone Season, 2013

Kniha Kostičas

Parwana

Na knihu jsem se těšila delší dobu, a byl to moc příjemný mix dystopie, dramatu a sci-fi. Ze začátku měla sice tužší rozjezd, ale stálo to za to. Hlavní hrdinku jsem si hned zamilovala a už se těším na další díl.

Julinka679

"Ty jsi vážně naivka. Pohleďte na ty její lampy plné slziček. Zvedni hlavu, ó má krasavice! Co čekáš? Soucit? Pochopení? Kdepak, toho se od něj nedočkáš, stejně jako ses ho nedočkala ode mě. Svět jsou jedna velká jatka, moje drahá kočenko. Zvedni bouchačky, na nic nečekej. Nandej mu to."

Tento úryvek z prvního dílu podle mě naprosto popisuje celou knihu. Ne, že by Paige byla bůhvíjaká naivní blbka ale tím, že se v knížce nikdo s nikým nemazlí a dává to téměř každému sežrat je jistota a nemůžete dělat nic jiného než to světu nandat.

Za mě je to rozhodně knížka dle mého gusta, fantasy miluju a tohle obzvlášť! Brala bych další knihy jelikož jsem četla, že by se údajně mělo jednat o sérii se 7 díly, takže prosím na kolenou aby další díly vyšly protože tohle je dokonalé fantasy!

Knížku naprosto doporučuji a dávám právoplatných 5*! :-)

Nikusha

Zmatek nad zmatek. Asi jsem i přejezená těmi příběhy mladých drzých hrdinů. Navíc mě děj nijak extra nezaujal, nápad možná dobrý, ale přišlo mi to takové nezáživné. Fantasy asi na chvíli odložím.

Jeb

Musím se přiznat, že jsem se knihy trošku obávala a zpočátku jsem se do ní musela docela nutit. Jakmile jsem se ale prokousala poněkud chaotickým začátkem, tak jsem si ji zamilovala! Zbožňuju ten svět, postavy i celou zápletku. Mám za sebou i další dva díly a musím říct, že mé nadšení nijak neopadává. S klidným srdcem můžu Kostičas vřele doporučit!

Paris131

Dlouho jsem se téhle knize vyhýbala... V domnění, že to bude nějaká sladkobolná blbost s typickým scénářem pro tuto kategorii. Jak jsem k tomu přistupovala skepticky, tak mě kniha mile překvapila! Jakože ten svět mi až tak originální nepřišel, ale kdo se alespoň trochu zajímá o esoteriku, tak tohle všechno zná. :D Ale ten příběh byl prostě boží. Skvěle vymyšlená zápletka a postavy! Nebylo to žádné plytké vyprávění, ale ta kniha prostě měla děj. Děj o něčem! Děj, který vám nedá spát. Žádná hluchá místa, pořád mě to nutilo číst dál a dál. Jak jsem se bála, že tam bude moc lásky, tak vlastně vůbec... Je tam sice taková linka, ale láska je tady spíše v pozadí. Za mě skvělý příběh a skvělí záporáci. Každá postava zkrátka měla něco do sebe... A hrdinku jsem si hned oblíbila, přesně můj šálek čaje! Prosím, ať už autorka konečně dopíše celou sérií!

josef4551

Dlouho jsem nečetl něco tak originálního. Samantha Shannon nám předvádí, že i začínající autorka může překvapit. Kostičas je drsný, zajímavý a rozhodně stojí za pozornost. Jsem moc zvědavý, kam bude příběh směřovat v dalších dílech a jestli si udrží stejnou kvalitu, jakou nám přinesl první díl.

nefernefer

Přijít v žánru městské fantasy s něčím novým je těžké. Magie v různých podobách je všude plno. Takže oceňuji nápad využít tentokrát něco, s čím se každý z nás může setkat i ve skutečnosti a co je součástí i našeho reálného světa (ať už v to věříme či ne). Jasnovidectví, věštění z karet či výklad snů a jiné podobné praktiky. Fenomén, který je starý jako lidstvo samo, autorka rozpracovala, naroubovala na skutečnou historii a tu si upravila k obrazu svému, takže vytvořila nový svět, který by mohl vzniknout, kdyby se tyto schopnosti, řekněme, „přemnožily“. Jediné, co mi na tom všem vadilo, byla zbytečná složitost, jež neměla vůbec žádné opodstatnění. Už to, že se čtenář musí orientovat v množství názvů označujících jednotlivé druhy vidoucích podle druhu jejich schopností a zvyknout si na spoustu nových výrazů z jejich slangu, naprosto stačí. Rozdělení Londýna na kohorty, sektory a já nevím co ještě (pro děj samotný úplně zbytečné), čtenáři jenom ztěžuje orientaci a mě to otravovalo natolik, že v hodnocení strhávám jednu hvězdu.

Witness

Asi nebyl nejlepší nápad začínat tuto sérii hned po dočtení Dvoru trní a růží. Maasová dokáže popsat fantastický svět s takovou lehkostí, že při četbě Kostičasu jsem měl velké problémy se do světa zapojit. Spousta názvosloví během krátké chvíle zapříčiňují, že ještě ke konci knihy si nejste jisti, co který jasnovidec vlastně dělá. Nápad ovšem nebyl nejhorší, asi jsem spíš teď zmlsaný příběhy Maasové a tak si dám před druhým dílem pauzu. Někdy v budoucnu se k tomu jistě vrátím. Za mě max. 3*