Kostičas

Příběh začíná v roce 2059. Devatenác­tiletá Paige Mahoneyová pracuje v londýnském kriminálním podsvětí, kde působí jako jakási „spojka" či „posel" – je krajinochodec, zvláštní typ jasnovidce, a díky svým schopnostem se dokáže vnořit do mysli druhých lidí. Žije v represivním režimu Scion, kde páchá velezradu už jen tím, že dýchá. Jednoho dne se její život navždy změní. Je přepadena, unesena a převezena do někdejšího Oxfordu, města, které před dvěma sty lety zmizelo z map. Tam je Paige vydána na milost a nemilost Strážci, nejkrásnější, ale zároveň nejděsivější bytosti, jakou kdy potkala… -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193478/kosticas-xn0-193478.jpg 4.31103

Kostičas/Zber kostí 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Host

The Bone Season, 2013

Kniha Kostičas

hanzmb

Měl jsem strach z věku hrdinky, ale téma mě lákalo. Nakonec toho YA tam zas tak tolik není. Jinak ale autorka dokázala zcela pohřbít zajímavý nápad. Jedná se jen o skládání jednotlivých obrazů bez jakékoliv logické návaznosti. Za celou dobu se nedozvíte prakticky nic z historie, o pořádném popisu kategorií výjimečných jedinců nemluvě. Hrdinka v jednom okamžiku umírá, aby vzápětí dokázala odrazit útok všemocné prakticky nesmrtelné bytosti. To co vydrží by zabilo i Conana.

nikiss76

(+ SPOILER) Zajímavý příběh, podle mne jen špatně uchopený. Všechny ty pojmy a zvláštní nadání postav způsobily spoustu chaosu a člověk než se celkem rozientuje je za půlkou knihy a říká si proč. Proč ty navrátí do minulosti, kde bylo vysvětleno víc byly až tak pozdě, proč toho autorka nevysvětlila více na začátku. Trochu mne mrzela i ta romantická část, která se odehrála vlastně až s posledními stránkami a nic velkolepého. Dám šanci i dalšímu dílů a uvidím, snad překvapí.

Simik16

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Vřele doporučuji, děj mě vtáhl, přišlo mi to chvílemi až příliž realistické. Těším se na další díl.
Jediné mínus je stále odkládající se vydání dalších dílů :(

zaandulee

Do této série se musíte pustit s tím, že se budete na začátku hodně soustředit, abyste pochytily slangové výrazy a jejich definice. Dělalo mi to trochu problém, i když na konci knihy je celý slovník s vysvětlivkami, nechtělo se mi pořád otáčet stránky, tak jsem to překousla.

V průběhu si na všechno ale zvyknete. Má to opravdu nápaditý příběh, který mě nadchl, jak bylo vše skvěle vymyšleno a propracováno. Neřekla bych, že jsem si nějakou postavu úplně zamilovala, ale pokud ano, tak je to Strážce. ♥ Hl. hrdinka není nějaký zázrak, ale ani není nijak nesympatická.

Přečetla jsem 1. a 2. díl a teď si dávám chvíli pauzu, protože vím, že se v dalším díle bude muset vyřešit spoustu problémů, takže to nebude nijak moc oddechové čtení. SPOILER: Ráda bych se dočkala více momentů se Strážcem a ještě lépe, aby se nějak vyřešil jeho "vztah" s Paige.

Knihu hodnotím kladně, stojí za přečtení, velmi zajímavý děj.

Atropa

Opravdová oddechovka, čte se svižně, spousta zajímavých nápadů, ale nemůžu se zatím zbavit dojmu jistého chaosu nebo afektovanosti z přehršle divnoslov, které se tváří jako slang, který mi ale dost často přijde nepřirozený. Možná že by vše v originále vyznělo lépe, ale takhle to vypadá, že autorka tlačí na pilu, aby všechno bylo ještě originálnější než originální. Postavy se zatím jeví dost černobíle, ale třeba ještě překvapí. I přes všechny mé výtky si pokračování ráda přečtu a jsem moc zvědavá, jestli se příběh vyvine podle stereotypů nebo to bude něco geniálního :)

AryaQueen

Za mě super kniha! Zpočátku spousta novych výrazů, ale bez toho se nový svět asi vymyslet nedá. Vtáhlo me to do děje a vyplivlo až na konci. Těším se na další díly.

RanMori
28. dubnaodpad!

Pokud někdo rád ezo-eko vlnu, tak si tuhle knížku opravdu užije, protože to do něj bude ládováno plnými hrstmi. Za mě ale ten svět prostě nedává smysl, sorry, ale fakt ne. Postavy se chovají nesmyslně, občas předvídatelně a nezajímavě. Autorka sice umí psát relativně čtivě, takže i přesto všechno se stránky čtou docela rychle, nicméně i tak jsem to někde kolem půlky dropla - ty do očí bijící a prvoplánově nastavené nesmysly jsem už prostě nedávala.

zinon

Musím se přiznat, že od této knihy jsem čekala mnohem více. Celkový dojem asi hodně kazilo to, že mě už na začátku autorka zahltila spoustou pojmů a hodně jsem se v tomto světě ztrácela. Na konci jsem z toho nebyla o moc moudřejší :( Jinak charaktery postav se mi moc líbí a napětí taky nechybí...takže v tomto bodě ok.

Noční cirkus
Noční cirkus