Vidořád

Vidořád https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247901/bmid_vidorad-LZd-247901.jpg 4 743 155

Kostičas série

Udělali z nás zloděje. Je načase ukrást, co nám patří... Paige Mahoneyové se podařilo utéct ze šeolského zajetí, ale tím její problémy teprve začínají: mnoho přeživších je nezvěstných a ona se stala nejhledanější osobou v Londýně. Scion upřel na Bledého snílka své vševidoucí oko, vidopáni a vidopaní městských gangů jsou pozváni na vzácné setkání Sněmu nepřirozených. Jaxon Hall a jeho gang Sedm pečetí jsou připraveni získat pozornost, ale vztahy mezi jasnovidci kazí staré nevyřízené účty a za každým rohem číhají temná tajemství. Pak se začnou ze stínů vynořovat Refájci. Ale kde je Strážce? Paige se musí z doupěte u Sedmi ciferníků dostat do spisovatelské čtvrti Grub Street a proniknout do tajných katakomb Camdenu dřív, než bude osud londýnského podsvětí zpečetěn.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Host

The Mime Order , 2015

dam.si.knihu
dam.si.knihu
24.03.2024 3 z 5

Druhý díl série Kostičas začíná tam, kde ten předchozí skončil. Musím se přiznat, že byť jsem z prvního dílu byla nadšená, tak tady to bylo mírné zklamání. Co si budem, Kostičas je jedna velká jízda a Samantha si pro své čtenáře připravila propracovaný, originální a také složitý svět, u kterého musíte dávat velký pozor.
Nicméně v tomto díle mě polovina příběhu moc nebavila a musela jsem se do toho nutit. Nebýt to audiokniha, tak ji asi odložím.
Kdyby měla první půlka příběhu spád jako v druhé polovině, byla bych nadšená. Protože konečně byli zpátky Refájci, kteří dali příběhu tu správnou šťávu a byl to přesně ten příběh, jaký jsem si představovala a zároveň jsem chtěla vědět, jak to všechno dopadne. Takže i přes nudný začátek byl ten konec super a samozřejmě mě zajímá, co se stane v tom dalším!

deedulka
deedulka
02.02.2024 5 z 5

To byla paráda. Ještě lepší než první díl a zasloužených 5*. Celá kniha je nabitá akcí a napětím, plná odkrývání temných tajemství. Hlavní hrdince od začátku fandíte a jste v tom s ní. Moc se těším na další díly.

AnnaNešporová
AnnaNešporová
29.11.2023 5 z 5

Ten konec?! Ještě že mám další díl hned u sebe. Trochu mi lezlo na nervy, jak každých pár stránek dostane Paige nakládačku, jak kdyby to už nestačilo.

Nathally
Nathally
06.11.2023 5 z 5

Sice mi trvalo trochu déle přečíst knihu, ale i tak jsem hodně spokojená. Zdá se mi i o trochu lepší než první díl. Jsou tu další zamotané zápletky a nechybí ani akce. Hodně mě překvapil konec.

Hels-is-unicorn
Hels-is-unicorn
13.04.2023 4 z 5

Co se této série týče, jsem pořád jaksi na rozpacích. Ano, jsem zvědavá, jak se příběh bude vyvíjet dál, ale nemůžu říct, že by mě nějak zázračně chytila za srdce. Postavy jsou všechny jaksi nesympatické, což je vlastně ale dobře, když vezmeme v úvahu, z jakého jsou prostředí. Nejvíc mě asi baví to, jaká bezmoc z obou knih čiší. Čtenář nikdy nemá pocit, že by to s hrdiny mohlo dopadnout nějak zázračně dobře, i když se občas objeví nějaké to dílčí vítězství. Plus jsem, stejně jako u prvního dílu, ráda, že nedochází k žádným velkým láskyplným gestům a vzplanutím. Protože v takovém prostředí by to nebylo ani možné. A je dobře, že postavy si to uvědomí a k lásce přistupují realisticky, což je v YA hodně výjimečné.
Na závěr bych ráda smeknula před Hostem a především před korektorem tohoto dílu. Našla jsem jedinou chybu a to ještě typografickou. Kéž by to tak opět vypadalo u všech knih!

alef
alef
12.04.2023 5 z 5

Pochop!
Lidský život je dílem okamžiku ... "pomíjivý, jako jediný úder srdce."

Vítej!
Zpět ve světě, kde se každé ráno ozývá ... "Dobré ráno, vítejte všichni na počátku dalšího dne v Scionském Londýně."
Zpět ve světě, kde se bledá krajinochodkyně snaží posbírat střepy svého života a poskládat je znovu dohromady do jakžtakž uceleného pravdivého obrazu ... "v narušené snové krajině se mísí vzpomínky a skutečnost."

Následuj!
Ten vtíravý pocit, že se můžeš stát čímkoliv a že se může stát prakticky cokoliv ... "Tohle město má zvláštní krásu, viď?" ... "Tolik vrstev dějin, smrti a slávy."

Utíkej!
Nejspíš bys měl poslechnout instinkt ... "to slovo se velmi jasně vynořilo krajinochodkyni v mysli."

"Kam to jdeme Paige?"
a
"Jak tady dokážeme přežít?"

Otázky, které vás, stejně jako všechny nepřirozené v okolí Paige, jistojistě napadnou :-).

Hned na začátku II. dílu jsem pochopila, že jsem vlastně stále na začátku ... příběhu, který útočí na smysly, boří předsudky a ukazuje, kam až lze posunout možnosti mysli, tedy alespoň v SciLo, v alternativním světě, kde ostrovtip a talent pro symboliku jsou dovednosti, které se tu můžou hodit, protože tady se fair-play rozhodně nehraje, neplatí ani žádná konvenční pravidla, hlavní zásadou pro přežití tu je - být pokerovým hráčem! Blafuj a přinuť ostatní protihráče k chybnému úsudku! V tomhle světě totiž nemůžeš jen tak začít vykřikovat pravdu (zvlášť, když ji nemůžeš dokázat), a tak zbývá jediné ... "udělat z ní legendu!" ... "Slova totiž mají nesmírnou moc."
A začít můžeš tím, že radikálně změníš svůj způsob uvažování ...

Autorka má můj respekt, naprosto precizně, promyšleně a originálně stvořila svět, jako alternativní odraz toho našeho, který je od něj dost výrazně jiný, a přesto nakonec zjistíte, že v obou lze získat stejnou zkušenost ... "občas jde změnit svět za jeden den /jedno rozhodnutí ve správný okamžik/ ale jindy to může trvat celou věčnost" ... musíš si prostě počkat, jak to dopadne ...

Paige Mahoneyová si mě děfinitivně získala! Nechala jsem se obklopit snovými krajinami a teď už vím, že s ní chci projít příběh celý! Legendu nestvoříš za den ... musíš si prostě počkat :-).

Viviana-Mori
Viviana-Mori
01.04.2023

První díl mě bavil, byl to pro mě nový svět a děj svištěl, i přes nějaké nedostatky jsem si čtení užívala. Oproti tomu tento díl mě vůbec nevtáhl, ani po půlce této tlusté knihy se nic závratného nestalo, musela jsem se ke čtení nutit a čím dál méně se mi chtělo pokračovat. Nakonec jsem knihu odložila na neurčito. Prostě teď to nedávám, časem se k této sérii určitě vrátím, do té doby možná vyjdou další díly.

markyticka
markyticka
22.01.2023 4 z 5

přečetla jsem poměrně rychle, moc se toho neudálo, nejvíc asi ke konci knihy, těším se na pokračování

ElessaRiverbow
ElessaRiverbow
30.12.2022 5 z 5

První díl jsem si naprosto zamilovala, proto jsem s nadšením sáhla po pokračování. Rychle jsem se do knihy za četla a stránky mi utíkaly až moc rychle. Autorka opravdu umí hodně dobře psát a má to celé skvěle vymyšlené. Paige je opět úžasná postava, kterou jsem si oblíbila ještě více a celou dobu jí fandila. Konec jsem pomalu doslova hltala a moc se těším, až si přečtu další díl.

Ailee
Ailee
13.12.2022 3 z 5

Hodně stránek, ale co se ve finále za celou tu dobu stihlo odehrát? Skoro nic. Nejvíc mne bavil samotný boj v kruhu růží, ale ani tam mi nepřišlo, že by mi na postavách záleželo. Nevím, co jim chybí, že se s nimi nedokáži sžít. Možná emoce? A konec? Jako fakt? Starý přítel? Bylo to tak plánované od začátku, nebo to autorku napadlo na poslední chvíli a prostě to střelila od boku? Do dalšího dílu se mi ani moc nechce a představa, že to třetím dílem nekončí, mě od toho odrazuje ještě víc. Zajímá mě to i odpuzuje zároveň. Chci vědět, jak to skončí, ale zároveň mi na tom nezáleží. Možná je to tím, že to poslouchám jako audioknihu, ale většinou mě spíš audioknihy baví i tam, kde by mě normální kniha nechytla.

Fortuna7
Fortuna7
25.11.2022 4 z 5

Četlo se to pomalu ale stálo to za to. Autorka vystavěla opravdu neskutečně propracovaný svět a já jsem ráda, že jsem sérii po 1. díle, kde jsem byla hodně zmatená, nevzdala. První polovina mě moc nebavila, ale ta druhá byla vážně skvělá. Úžasná zápletka, hodně mě bavila hlavní hrdinka a celkově má autorka skvěle zpracované postavy. Za zmínku rozhodně stojí i atmosféra Londýna.
Pokračováním jsem opravdu příjemně překvapená a těším se na další díly.

Grohlinka
Grohlinka
20.11.2022 3 z 5

Mela jsem trosku problem se zacatkem knihy, nedavaly mi uplne smysl ciny Paige a nelibilo se mi prostredi Londyna. Vzhledem k tomu, jak s uprchliky bylo jednano, jsem si kladla otazku, zda jim nebylo skutecne lepe v Prvnim Seolu.

Pak se ale vse rozjelo a ve chvili, kdy se na scenu vratili Refajci, jsem se od knihy nemohla odtrhnout, i na Londyn jsem si postupne zvykla. Zradce byl podle me jasny od zacatku knihy.

Samantha Shannon v teto knize potvrdila, jak dobre umi psat, jak umi vystavet svet. Problem mam ovsem s postavami, nevim, cim to je, ale autorka pro me neumi napsat dobrou postavu, na ktere by mi opravdu zalezelo, v prvnim dile jsem to tolik nevnimala, ale cim dal ctu, tim je to patrnejsi. Jedina lepsi postava je Strazce, mozna je to tim, ze se tolik neprojevuje?

,,Nadeje je pohonem revoluce. Bez ni nejsme nic nez popel, ktery odvane prvni poryv vetru.”

Petass
Petass
15.08.2022 3 z 5

Je to čtivé, ale nedokážu příběhu věřit... Historie Refájcu mi přijde směšně nedotažená. I Scion a Syndikát podle mě nefungují. Schopnosti vidoucích jsou nedotažené a autorka je používá, jak se jí hodí... Zkusím ještě jeden díl a uvidíme, zda mě Noční můra dokáže přesvědčit.

MistrReziel
MistrReziel
01.07.2022 1 z 5

Banda anarchistů se bouří proti systému. Trochu až moc pubertální, ale pokud se chcete na chvíli cítit jako rebel... proč ne? Problém mám však s postavy, jenž se velmi často chovají jinak, než na začátku knihy, jakoby někdo měnil jejich základní character, jak si jen zlíbí a hodí se mu. Režim je v knize popisován jako škodný i pro "normální" společnost, ale nikdo s tím nic nedělá. Vidoucí (nebo jak se jmenují) se dokáží dohodnout leda tak mezi sebou, ale taky se jen oni mezi sebou navzájem vybíjejí. Svoje schopnosti nevyužívají a jejich morálka je jak horská dráha.
Odpočinková (časem velmi nudná) četba bez větší kvalitní hodnoty :(

jjanca
jjanca
31.12.2021 4 z 5

Začiatok knihy bol pre mňa extrémne zdĺhavý. Ale vedela som, že akonáhle sa na scéne objaví Arcturus a ďalší Refájci, tak knihu nebudem vedieť odložiť. A tak sa aj stalo. Po tom, ako vstúpili do deja, nabral príbeh spád a zrazu bol koniec. Romantickej časti môjho ja chýbalo viac momentov Paige a Strážcu, ale napätia a zvratov to malo dostatok. Našťastie mám doma ďalší diel, tak sa doň rovno môžem pustiť.

pipa36
pipa36
31.12.2021 4 z 5

Oproti prvnímu dílu se mi to líbilo trochu míň. Připadalo mi, že se to hrozně táhne - ne, že by kniha postrádala děj, ale pro mě to začalo být zajímavé až ve chvíli, kdy se na scénu vrátili Refájci. Už se těším na další díl.

Julinka679
Julinka679
07.06.2021 5 z 5

Dovolím si znovu citovat (hodně mi to ke knize sedí):

"Na Bílé věži pět havranů sedí,
na rakev královny v průvodu hledí
jednoho rána zimního.

Havrani více než lidé vědí,
do jednoho stále na věži sedí,
když vdova bílý šat obléká
a Londýn ve smutku pokleká.

Na Bílé věži pět havranů sedí,
na útěk králův mlčky hledí
jednoho rána letního.

Havrani znají, co lidé nevědí,
ani jeden už na věži nesedí,
když Rozparovač dýku otírá
a král prokletý umírá."

"Hleďte, jak Snílek v krajinách skáče,
Bludička Jenny už v éteru pláče.
Smetla i Halíře, starýho bracha,
Valibuk měl by si taky dát bacha."

Opět skvělý díl, u kterého jsem se vezla od začátku až do konce! Snílka/Paige jsem si naprosto zamilovala a Strážce se mi taky dost zamlouvá, takže já jsem naprosto spokojená! Je tam vše, co by fantasy mít mělo a má toho i spoustu navíc! Klobouk dolů před autorkou protože podle mě vytvořila dokonalé fantasy, které se stává jedním z mých nejoblíbenějších!
Za mě tedy opět 5* a naprosto doporučuji! :-)

nefernefer
nefernefer
09.01.2021 3 z 5

Pokračování příběhu se rozvíjí celkem slibně. Podél linie hlavní hrdinky se vinou i vedlejší příběhy jejích přátel, takže to není jednotvárné. Občas jsem sice kroutila hlavou nad tím, proč něco, co před chvílí šlo, najednou nejde, a některá vysvětlení mi přišla přitažená za vlasy, ale budiž. Stále to beru jako pohádku a jsem ochotna přimhouřit oči, protože jinak je to čtivé natolik, že mě pořád ještě zajímá, co z toho bude dál.

essene
essene
22.07.2020 5 z 5

čtivá,super

Yuuki24
Yuuki24
07.05.2020 3 z 5

Malinké zklamání po prvním dílu. Připadá mi, že děj trochu vázne nebo spíš se vleče. Některé pasáže jsem musela přeskočit. Závěrečný boj teprve možná příběhu dodal nějakou tu šťávu. Doufám, že další díly budou o kapánek lepší. Hlavně jsem napnutá jaký konec bude tato sága mít.