Dny krve a hvězdného třpytu

Dny krve a hvězdného třpytu https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207137/mid_dny-krve-a-hvezdneho-trpytu-94j-207137.jpg 4 364 61

Kost přání série

Karou konečně získá odpověď, kterou hledala snad odjakživa. Mladá, talentovaná a tak trochu záhadná studentka pražské výtvarné školy a chráněnkyně netvorů konečně ví, kým je – a čím je. Ovšem s tímto zjištěním souvisí i pravda, za jejíž smazání by dala cokoliv… Zamilovala se do nepřítele a on ji zradil, a za to trpěl celý svět. Karou se teď musí rozhodnout, jak daleko zajde při pomstě svého národa chimér. Ve strhujícím tajemném příběhu o zlomeném srdci, velikosti krásy a plném krutých rozhodnutí se Karou a Akiva ocitnou na protilehlých stranách opět rozhořelé, již odvěké války. Zatímco Karou a její spojenci se v zemi prachu a hvězd snaží vybudovat novou armádu chimér, Akiva svádí vlastní boj: boj za vykoupení, za vlastní svědomí a naději. Je však možné vzkřísit naději z popela jejich společného a zničeného snu? Kniha navazuje na první díl Dcera kostí a dýmu stejnojmenné, v knižním fantasy světě oceňované trilogie.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Days of Blood and Starlight , 2012

padajicidvere
11.08.2016 1 z 5

Rok jsem měla knihu rozečtenou. Kdo ví proč, ale zaboha jsem se do příběhu nemohla dostat. Přemáhala jsem se a knihu přečetla nakonec "na silu". Nebýt prvního dílu, tento díl by letěl oknem..

VWDarkness
12.05.2016 4 z 5

Laini Taylor opět nezklamala, naopak spíš překvapila. Jenom mi někdy vadilo náhlé vracení do minulosti, což bylo spíš ze začátku, ale bylo to občas vážně matoucí. Jinak kniha byla BOMBA!! (v dobrém slova smyslu). Už se nemůžu dočkat až KK přeloží pokračování (což podle toho, co jsem četla na bux.cz, se k tomu KK moc nemá).

lucie2371
17.02.2016 5 z 5

Po úžasném prvním díle, ještě úžasnější druhý! Kniha mě velice nadchla a jak tu někdo zmiňoval, že kniha je moc dlouhá, tak pro mě je to naopak! Je moc krátká! :) Rozhodně se těším na třetí díl a doufám, že bude přeložen a bude stejně tak úžasný (nebo ještě lepší) jako první a druhý díl Kosti přání! Kdo četl díl první, tak druhý vřele doporučuji! Rozhodně stojí za to si ho přečíst!

Attia
28.01.2016 4 z 5

Po perfektní jedničce, kterou si stále nemohu vynachválit, jsem se s nadšením pustila do druhého dílu. Nicméně mě čekalo trochu nemilé překvapení... Zatímco Dceru kostí a dýmu jsem měla přečtenou skoro hned a ani jsem se nestačila divit, jak mi příběh utíká před očima, Dny krve a hvězdného dýmu mi místy přišly skoro moc natahované a rozvláčné.

I přesto jsem z této série neskutečně nadšená a pořád nechápu, že jsem se k ní nedostala dřív. Doufám, že na třetí díl nebudu muset dlouho čekat! :)

DomiPaulie
15.12.2015 5 z 5

Skvělé pokračování

Tesset
26.09.2015 2 z 5

Musím říct, že mě kniha vůbec nezaujala, sice to není to nejhorší, co jsem četla, ale i tak. Celý díl v podstatě o ničem, až na pár posledních stránkách se děj konečně posunul. Působí na mě dojmem slabého odvaru klasické fantasy, který byl napsán pro holky, a přitom bojové scény zklamaly na celé čáře, protože vůbec nejsou propracované, a milostná linie taky nezaujala. Dvě hvězdičky jen proto, že, i když mě kniha nudila, není vyloženě špatně napsaná, ale pro mě nemá potřebnou kvalitu.

trynitrix
27.08.2015 odpad!

Chci poděkovat Vianescee, Roselunda 1928 a ElisR1 psala jsem jim zprávičku aby mi osvěžily konec příběhu prvního dílu, taky to byla doba kdy jsem ho četla naposledy. A omlouvám se ale prostě jsem u 100str a šíleně mě ta kniha nebaví už několíkrát jsem tomu dávala šanci a nešlo to a ani se mi nelíbil ten děj nějak mi to prostě nesedlo, fakt jedna z mála kterou jsem nedočetla.

Formiska
16.08.2015 5 z 5

už se těším na další díl..

Vianescee
10.07.2015 4 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu. Úroveň knihy mi přijde srovnatelná s předchozí knihou, která byla jednoduše fantastická. Akivu jsem si už na začátku oblíbila a nic se nezměnilo, možná jen, že ho mám radši ještě trochu víc. Karou jsem si oblíbila taky, což u hlavních hrdinek není vždy běžné. Kniha byla napínavá a čtivá, nebyly tu žádné nudné prodlevy ničeho. Nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Doporučuju stejně jako 1. díl.

stepka3765
20.05.2015 5 z 5

Tak tenhle díl se mi líbil možná ještě o něco víc než ten první! Vážně super knížka! Doufám, že v češtině vyjde i třetí díl!

maca5449
14.03.2015 3 z 5

Tak já nevím. Těšila jsem se, jak autorka ukončí neukončitelnou válku a pak zjistím, že je ještě třetí díl.
Na mě byl příběh až moc vyhrocený, nebyla tam místa pro odpočinek, pořád se něco dělo a když už se děj blížil k "nic se neděje" tak autorka udržovala takové tísnivé napětí "brzo se něco semele."

Navíc jsem se dokázala začíst až v polovině knihy a neustále jsem si od ní musela dávat pauzu.
Ale i tak je to hezky zpracovaný příběh, který je prostě výjimečný a neotřelý.

Ginnevra
31.01.2015 5 z 5

Bylo nebylo, anděl a ďábel drželi mezi sebou kostičku přání. A jejím rozlomením se rozpůlil svět.
Spoiler!
Na druhý díl úspěšné Dcery kostí a dýmu jsme si počkali více než dva roky. Za celou tu dobu jsem na knihu nezapomněla, připomínala jsem si její děj a doufala, že se pokračování dočkám. Karou nebo vlastně Madrigal i Akiva mi učarovali. Doslova. Jejich příběh až romeovsko-juliovské lásky ve světě serafů a chimér, ve světě sužovaném válkou, smrtí a odvěkou nenávistí musí zaujmout snad každého se slabostí pro romantiku nebo fantasy.
Poté, co Karou s Akivou zlomili přízračnou přací kostičku a Karou si vzpomněla na Madrigaliin život a především poté, co se Akiva přiznal ke svému hrůznému činu, kterým zničil celý její svět, lidský i chimérský, se ona vydává na pomoc svým milovaným.
Ačkoli přestává doufat, že je vůbec koho zachraňovat, touha a povinnost nakonec její kroky dovedou až do Loramendi, do jejího zapomenutého domova. Sice nenachází ty, po kterých toužila, někdo ale přece jen přežil, a umění, kterému ji učil Brimstone zajistí, aby nezemřel už nikdo další.
Akiva mezi tím se svými sourozenci spřádá plány na druhé straně bitevního pole. Ačkoli si není jistý, zda je pro koho se ještě bít.

Kniha je psaná stylem, který mi obvykle není nejbližší. Je dělena na jednotlivá vyprávění hlavních postav. Musím však přiznat, že mi to tentokrát ani trochu nevadilo a dokonce jsem to pro přehlednost vítala. Děj ani na okamžik neupadá a čtenáře nenechává vydechnout. Překvapuje a překypuje dějem. Popisy bojovníků, propracovanost bitev i vtip Karouiných lidských přátel jsou jedněmi z mnoha kladů této knihy.

janka2000
18.01.2015 3 z 5

Tahle kniha mě moc nenadchnula, ale špatná nebyla. Zamlouvalo se mi to, že Laini píše knížku, která se odehrává částečně v Česku. Hovoří se tam o naději, bolesti, lásce, válce, dobru a zlu a to vodí důvod k zamyšlení. Lidé většinou žijí v pokoji, ale stačí najít velké odlišnosti, magii nebo jiné podivnosti a nemuselo by to tak být. V té knize jde vidět, že ti hezcí nemusejí být dobrými.

Markett
05.01.2015 5 z 5

Tak k této knize můžu dodat jen: "WOW!" Když jsem četla 1. díl, byla jsem úplně unešená z originálního nápadu a okamžitě jsem se do knihy zamilovala. A druhý díl mě také velmi potěšil. Přiznám se, že ze začátku jsem občas řekla "první díl byl lepší", ale když jsem se začetla, tento díl mě uchvátil úplně stejně jako ten předchozí. Kniha byla plná nečekaných zvratů, překvapení a napětí a Karou se mi líbila čím dál více. Tuhle knížku mohu všem jen doporučit! :)

lukyli154
29.12.2014 3 z 5

Jsem z toho dílu trochu na rozpacích. Bohužel jsem se nedokázala pořádně začíst až na konci. Ten je z celé knihy nejlepší a nejakčnější. Je zajímavé jak se v Karou perou obě já, ale jaksi mi trochu vadil její přístup ke všemu. Pokud čekáte na romantiku, tak protu tady není vůbec prostor, je to opravdu samá krev. Jak už bylo řečeno, konec mě nalákal na přečtení dalšího dílu, na který, jak doufám, nebudeme čekat zase 2 roky.

Maragad
09.11.2014 3 z 5

Úspěšný první díl nasadil pomyslnou laťku velmi vysoko a na Dny krve a hvězdného třpytu bohužel padlo prokletí méně úspěšných druhých dílů. Děj stagnuje a kniha je plná debat kolem války. Není to poprvé, kdy autor prostřednictvím knihy chce sdělit svým čtenářům poselství, ovšem v knize Dny krve a hvězdného třpytu najdeme spoustu až filozofických úvah, a to může některé čtenáře nudit. Ovšem když pomineme první polovinu knihy, dostaneme se do části, jež je plná politikaření a pletichaření. Děj dostává spád a závěr čtenáři slibuje dobrý základ pro další díl.

Ginnevra
30.10.2014 5 z 5

Kniha naprosto předčila má očekávání! Je úžasně napsaná, překvapivá, nápaditá, dechberoucí, dramatická, romantická, promyšlená!
Okamžitě se vymršťuje k prvním příčkám seznamu mých oblíbených knih!

orangerose
04.10.2014 5 z 5

dvojka je lepší než 1 ,více akce, už se těším na 3 a zároveň poslední díl, jak to dopadne :)

Arianne
19.09.2014 5 z 5

Výborné, po úvodním prvním díle se Karou/Madrigal vrací zpět ke svým chimérám a snaží se odčinit své chyby z minulosti. V druhé linii příběhu sledujeme Akivu a jeho sourozence, kteří pomalu začínají chápat, že šílené nápady jejich císaře musí mít někdy konec. Ale jak docílit míru po tisíciletí nenávistné války? Obě strany "odčiňují" zlo na sobě spáchané a zdá se, že násilí nebude mít nikdy konce.
Jedinou nadějí zůstává Naděje. Kniha plná bolesti, surovosti života a her o životy hýří překvapivými zvraty a potlačovanými emocemi.

Alea Crane
18.09.2014

První díl byl užasný a i když mi v tomto díle chyběl Akiva (myslím tím Akiva, který by byl s Karou), je skoro stejně úžasný jako ten první :3

pro dospívající mládež (young adult)

Laini Taylor
americká, 1971
2012  81%Dcera kostí a dýmu
2018  86%Snílek Neznámý
2014  83%Dny krve a hvězdného třpytu
2017  82%Sny andělů a chimér
2019  90%Múza nočních můr

Kniha Dny krve a hvězdného třpytu je v