Dcera kostí a dýmu

Dcera kostí a dýmu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117801/bmid_dcera-kosti-a-dymu-SOV-117801.jpg 4 742 156

Kost přání série

Karou je nadaná, krásná a tak trochu záhadná sedmnáctiletá studentka na pražské umělecké škole. Její tajemství nezná ani její nejlepší přítelkyně Zuzana. Ráda kreslí chiméry, fantastické bytosti, a nikdo netuší, že tato mytická stvoření jsou její rodinou. Přichází a odchází skrze portál za svým zvláštním posláním, kterým ji její pověřil čaroděj, který ji vychoval. Neví, že ji sleduje smrtelně nebezpečný a mrazivě krásný anděl, a válka mezi světy dobra a zla brzy vypukne.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Daughter of Smoke and Bone , 2011

RoseThrone
04.12.2016 5 z 5

Knížka, která se čte sama a dlouho Vás bude držet.

Vampirosa
03.12.2016 5 z 5

Strašně krásná knížka s pojetím fantasy světa, které ještě neznáme. Do kouzelného serafa jsem se s Karou zamilovala a umírám touhou se ho alespoň dotknout (a také nahlédnout do jejích skicáků). Občas mě sice zmátlo, že jsem se z přítomnosti náhle ocitla v minulosti a dokonce i v té autorka různě přeskakovala (což mě mátlo ještě víc). Ale nebrání to v porozumění.. jen mě to překvapilo. :)
Rozhodně je škoda, že knížka je tak nedoceněná. Vždyť já jsem ji sehnala za 79,- mezi kousky, kterých se knihkupectví snaží zbavit.
Těším se, až budu mít čas si přečíst pokračování a doufám, že seženu i 3. díl. Za sebe mohu jen doporučit! :)

sarahmoon
15.10.2016 5 z 5

DOKONALOST... jedním slovem DOKONALOST. Kniha je vážně úchvatná. Velká chvála autorce, perfektně propracovaná kniha. S každou další stránkou ve mě rostlo nadšení a obdiv. Absolutně jsem se nemohla od knihy odtrhnout. V dnešní době je velice těžké zaujmout něčím novým, jedinečným a jsem plně přesvědčená, že touto knihou to autorka dokázala.
Je nespravedlivé, že kniha nemá takovou pozornost jakou si zasluhuje.

Nikolaoss
04.10.2016 5 z 5

První dojem z knihy: Jak mi, hergot, mohlo tohle utéct? Druhý dojem: Ještě že ji mám! Škoda odfláklé práce marketingu, protože tato série je prostě podařená a ihned se vyšplhala mezi moje srdeční záležitosti. Dokonce tak, že si poslední díl seženu i v angličtině, když už ho teda nepřekládají.
Krásný příběh, zajímavé prostředí, živoucí postavy.
Tahle kniha je ve světě fantasek, kde už bylo vymyšleno fakt všechno, neuvěřitelně originální a svá. Doporučuji!

FlakeWhite
12.09.2016 5 z 5

Kniha plná zvratů, lásky a naděje. Válka mezi chymérama a serafama, snad temější než sama smrt. Hrozně se mi líbila legenda o Slunci a dvou měsících. Tak nádherná knížka. že už není víc co říct.
4 hvězdičky

RiverSong
01.09.2016 5 z 5

Kniha se mi vážně moc líbila, skvělý nápad. Na druhý díl jsem čekala dva roky a málem mě to zabilo. Doufám, že třetí díl vyjde dříve než po dvou letech (ale moc nadějí si nedělám). :) Doporučuji!

Aggie.
30.08.2016 4 z 5

Moc jsem toho od téhle knihy nečekala, tím víc mě příjemně překvapila. A nakonec mě docela chytla a moc bavila. SPOILER!!! Sice bylo skoro hned jasné, že Karou je Marigold, ale byly tam jiný překvápka. Třeba na co jsou ty zuby. Ale nikde tam nebylo, jak vlastně vyrábí ty přání, jen že to je z bolesti. Ale to neva. Je to dobrý příběh. A taky mě fakt bavilo, jak autorka hezky popisuje Prahu. Jsem na ní hrdá. Zajímalo by mě, proč se rozhodla zrovna pro Prahu, ale jsem za to ráda. Rozhodně to je jeden z důvodů, proč se mi knížka tak líbila.

elis0383
04.08.2016 4 z 5

kniha přečtená jedním dechem, moc se mi tento nápad líbil

Norea
01.08.2016 5 z 5

No, vďaka tejto sérii narúšam svoju zaužívanú vec v komentároch a to takú, že série komentujem len vtedy, keď ju mám celú prečítanú. Ale toť, keďže ani české a ani slovenské vydavateľstvo ešte stále nevydalo tretí dieľ, musím komentovať už teraz, keď nemám ani páru ako celá séria skončí a budem sa musieť upokojiť s mojou fantasy, romanticko, kriminálnou predstavou. Táto knižná séria si právom zasluhuje komentáre pretože sa fakt dobre číta. Cítite sa byť ako jednou z nich, s tým fantasticky, zvieracích tvorov. Cítite sa byť kúskom lásky, ktorá v príbehu pretrváva a snažíte sa splniť sen tejto lásky dvoch odlišných rás. Prečo, nevydáte tretí dieľ? zamilovala som sa už pri prvej kapitole do modrých vlasov a kresleného talentu hlavnej hrdinky. Strašne sa mi páči jej povha a veľmi neobvykle priateľstvo s človekom v neobvylej povojnovej reštaurácii. Život medzi ľuďmi a pritom v kruhu neobvyklej rodiny. Láska, ktorá je vystrihnutá zo šialenej mangy, život a charaktery neznámeho pôvodu a všetko má svoju historiu a svoje preto. Preto chcem, aby sa vydal tretí diel, chcem dočítať posledné dokumenty tohto fantasy historického sveta, ktoré viedlo vojnu na rozmedzí svojich síl a pochopenia. Za knihu zdvíham všetky moje krivé prsty a aj na nohách.

Laputika_3
22.06.2016 5 z 5

Pane bože.
Vlastně vůbec nechápu, proč jsem tenhle skvost nikdy nepotkala v knihkupectví nebo v knihovně, a proč o ní nikdo nemluví. Mimo naprosto kouzelnou obálku to bylo to nejfantastičtější čtení jaké si jen dovedu představit. To, že se děj odehrává v Praze a jméno hlavní hrdinky které je tak podobné mému milovanému městu mne úplně úplně dojalo, ale nebylo to nic proti celé knížce, zápletce a originálnímu nápadu. A celé to bylo... Pffff, prostě si to přečtěte! :D

Lory
27.03.2016 5 z 5

Originální prostředí, znamenitá zápletka, sympatické postavy a nanejvýš chytlavý styl psaní.

Karou
21.03.2016 5 z 5

Když jsem knihu dostala, ani se mi nechtělo ji číst. Myslela jsem že jde o další slátaninu pro puberťáky. Nakonec byla knížka do dvou dnů přečtená a musím říct, že příběh, postavy, i prostředí mě fascinovaly. Nějakým zvláštním způsobem mě to všechno okouzlilo a inspirovalo. Díky této knize jsem v sobě objevila něco o čem jsem nikdy dřív nevěděla.. Určitě stojí za přečtení :)

lucie2371
11.02.2016 5 z 5

Opravdu překrásně napsaná fantasy kniha. Velice mě nadchla a dostala jsem od ní víc, než jsem čekala. Byla to kouzelná a napínavá kniha, hned se vrhám na další díl :) Pro milovníky fantasy rozhodně vřele doporučuji ;)

Attia
18.01.2016 5 z 5

Už zase jsem se zamilovala. Karouin svět mě oslovil a zaujal, celá kniha se krásně četla a jen mě překvapovala. Líbil se mi výběr bytostí i prostředí, oblíbila jsem si postavy. A autorka má bezpochyby cit pro jazyk. Dceru kostí a dýmu vám mohu jedině doporučit.

kendllajf
13.10.2015 3 z 5

Tato kniha mně ze začátku bavila, ale pak jak rozlomili tu kostičku jsem vůbec nepochopila. Další díl nečtu.

anishta
29.09.2015 4 z 5

Nebylo to špatné, některé úseky byly napínavé, občas vtipné, ale nepřesvědčilo mě to abych se pustila do dalšího dílu, možná časem.

katerinad
28.08.2015 3 z 5

Konečně přelouskáno. Stále jsem se nemohla pořádně začíst, i když se mi to jistým způsobem líbilo, nebylo to žádné terno. Stále váhám jestli se pustit do dalšího dílu, mám ho doma z knihovny, ale opravdu nevím.
Kdybych si knihu měla vybrat podle obálky, asi bych to nikdy nečetla, protože mě na nic neupoutalo ani anotace mě nijak neokouzlila. Pustila jsem se do toho jen díky booktuberům, kteří si knihu vychvalovali. Zřejmě počkám nějaký ten pátek, přečtu něco jiného, než se rozhodnu zda toužím vědět jak to pokračuje.

ElisR1
25.07.2015 4 z 5

Skvělý, originální příběh. Sice zpracování Prahy mohlo být o něco lepší, ale i tak jsem si čtení užila.

Roselunda 1928
15.07.2015 3 z 5

Jako hodně z vás mě zaujalo, že se děj odehrává v Praze. Myslela jsem si, že to píše nějaká Češka pod preudonymem :D
Ke knize? Je to brak, o tom žádná, ale patří k těm lepším brakům. Zajímavý nápad a celkem hezká obálka. Akorát se mi moc nelíbilo to zjištění, co vlastně Karou je. A skoro celou knihu jsem měla pocit, že musím číst dál, ať už se konečně dostanu na konec. Ale jinak fajn brak :D

Vianescee
10.07.2015 5 z 5

Úžasná originální kniha. Nic okoukaného. Poutavé čtení, které mě okamžitě zaujalo a hned jsem se nemohla dočkat dalšího dílu. Tady nemohu nic vytknout skvělý příběh, výborná zápletka a zajímavé postavy. Takovou knihu můžu jedině doporučit.