Dcera kostí a dýmu

Dcera kostí a dýmu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117801/bmid_dcera-kosti-a-dymu-SOV-117801.jpg 4 743 156

Kost přání série

Karou je nadaná, krásná a tak trochu záhadná sedmnáctiletá studentka na pražské umělecké škole. Její tajemství nezná ani její nejlepší přítelkyně Zuzana. Ráda kreslí chiméry, fantastické bytosti, a nikdo netuší, že tato mytická stvoření jsou její rodinou. Přichází a odchází skrze portál za svým zvláštním posláním, kterým ji její pověřil čaroděj, který ji vychoval. Neví, že ji sleduje smrtelně nebezpečný a mrazivě krásný anděl, a válka mezi světy dobra a zla brzy vypukne.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Daughter of Smoke and Bone , 2011

Faith4Ness
12.04.2018 5 z 5

Celá tahle série je naprosto úžasná. Začnete číst a říkáte si, že to bude zase to samé - nepřátelé se do sebe zamilují a změní svět. A ono to tak vlastně je a vlastně vůbec není. Prostě si to musíte přečíst :D

Monika82
16.02.2018 5 z 5

Super knížka :)

SBH
13.02.2018 5 z 5

Kniha se mi nečetla snadno, na druhou stranu byla vynikající. Jako Pražákovi zamilovanému do svého města mi trochu vadilo, že autorka udělala z Prahy historický skanzen. Ovšem jen do té doby, než popsala, jak se Karou ztratila na Starém Městě - a získala si mé srdce.
Popsat ústřední motiv jako lásku anděla k ďáblovi je mírně vychýlené. Ani jedna strana není vyloženě špatná či dobrá. Spíš se jedná o moderní verzi tématu z Romea a Julie, ovšem mnohem sofistikovanější, hlubší a romantičtější. Kde Shakespeare oslavuje čistý chtíč, tam Taylorová trousí hluboké myšlenky.
Ano, čekala jsem slaboduchou YA fantasy, a místo toho si vypisovala citáty. Hlavní hrdinka má mozek a nebojí se ho používat. Motivace všech postav jsou logické, byť mírně kontroverzní. Smršť tajuplností je smysluplně vysvětlena. Co mě naprosto uchvátilo, bylo prolínání současného a minulého děje - elegantní, zábavné a úderné.
Obálka působí na první pohled lacině, ale tak nějak dává smysl. Akorát typ písma bych pro příště sjednotila. Kupodivu se nekonalo ani obludné množství pravopisných a stylistických chyb, pochvala Petře Klůfové.
V mém oblíbeném rajónu logických nesrovnalostí poblikává slabě kontrolka nad dvěma věcmi - kdo živil obyvatelstvo válkou zmítané planety a proč se do tohoto světa chtěl Razgut tam úporně vrátit.
Celkové vyznění příběhu je kupodivu optimističtější, než jak to vypadá pouhých pár desítek stránek před koncem. Vřele doporučuji.

Samaret
23.01.2018 4 z 5

Myslím, že tohle zalichotí každému Čechovi :D

Veronicess
06.01.2018 5 z 5

Moja prvá kniha od Laini Taylor bola Strange the Dreamer, a tak sa mi páčila, že som sa rozhodla prečítať si od nej aj niečo iné. Vybrala som si túto knihu, a som tomu veľmi rada. Bola úžasná, páčila sa mi každá chvíľka z nej. Prišlo mi, ako by kniha bola napísaná presne pre mňa. Nikdy som sa nenudila, nikdy nesklamala moje očakávania. Práve naopak, bola plná prekvapení, napätia a celkovo bola úplne super. Páčila sa mi romantická zápletka a úplne najviac sa mi páčilo to čarovno a celý svet anjelov a chimér. Asi rozumiem dôvody, prečo sa niektorým ľuďom nepáčila, ale pre mňa bola dokonalá. Teším sa na druhý diel.

venacava
05.01.2018 2 z 5

Obrovské plus patří autorce za originální svět, se kterým jsem se ještě nesetkala. Knihu jsem četla ze setrvačnosti jak to bude dál, ale nijak zvlášť mě neobohatila a další díly číst zřejmě nebudu.

pilulka
02.01.2018 4 z 5

Knihu jsem si přečetla na doporučení od kamarádky z Austrálie, která právě kvůli ní toužila navštívit Prahu. Přestože je kniha určená pro mládež, náramně jsme se obě pobavily.

PiperW
29.12.2017 2 z 5

Ze začátku mně kniha zaujala, jak sem ale četla dál, tak prostřední část pro mně nezáživná, pořádně za to stálo až posledních cca 100 stran kdy se konečně něco začalo dít. Za mně 2* za ten konec

IsobelleFarbs
28.12.2017 4 z 5

Moc krásná knížka. Líbilo se mi, že hlavní postavy mají svou originální rasu a nejsou to žádní upíři, vlkodlaci atd. Ne že bych je neměla ráda, ale přece jen si přečtu raději o něčem mystičtějším... jako jsou chiméry.
Hlavní postavy byly velmi sympatické, a především Karou a Zuzku jsem si hned oblíbila.
Také se mi líbilo, že se knížka částečně odehrává v Praze. A ty její popisy byly naprosto top.
Přestože v knize je spousta věcí, co se mi líbila, četla jsem i lepší... a musím uznat, že první půlka mě zaujala o něco více, než ta druhá, ve které se popisovala nesmrtelná láska.
Ale i tak rozhodně doporučuji a těším se na další díl, bohužel jsem slyšela, že knihy se postupně zhoršují, tak jsem zvědavá...

Dakarianna
15.12.2017 5 z 5

Zaujala mě anotace, ale takovou jízdu jsem nečekala. Skvělý nápad, sympatická hlavní hrdinka, přirozená milostná zápletka, nečekaný konec, ale hlavně: Ty nádherné popisy Prahy! Knížku jsem přečetla velmi rychle, její čtivost byla naprosto fantastická. Už se nemůžu dočkat, až se dostanu k druhému dílu.

Halka2
07.12.2017 5 z 5

Do knihy jsem se pustila díky čtenářské výzvě a nelituji. Opět jedna z fantasy, která nebyla nudná. Pustím se určitě do dalšího dílu. Andělé a chiméry - zajímavé.

alenkacermi
05.12.2017 5 z 5

Knihu jsem si přečetla na doporučení.Je to krásný příběh,moje představivost a fantazie mi ho vykreslil skoro do filmu.Letěla jsem s nimi až na střechu katedrály...

blackdarkness
02.12.2017 5 z 5

úžasná kniha, čtivá, se zajímavou zápletkou co vás nutí číst dál a dál, jsem zvědavá jak to celé dopadne s Akivou a Karou

Shinju
17.11.2017 5 z 5

Tato kniha mě zaujala svou obálkou už před několika lety v knihkupectví. Nevím proč, ale odradilo mě to, že se příběh odehrává v Praze. Myslela jsem si, že ta kniha bude špatná, ale nebylo tomu tak, jsem ráda, že jsem si ji nakonec přečetla, bylo to velmi příjemné čtení.

Braenn
07.11.2017 3 z 5

Moje čtenářská výzva z Prahy. Další teen fantasy. Na rozdíl od některých komentářů zde, mně se víc líbila první půlka, která byla tak nějak... plná očekávání. Člověk neví, co čekat, hrdinové tady i Jinde byli otevřeným otazníkem, a na svůj žánr celkem originálním. K tomu pubertální hrdinka, která, ah ano, konečně dělá věci úměrné svému věku. Zamilovává se do idiotů. Plýtvá přání na věci, jako jsou uhry a cool barva vlasů, a huňaté obočí své rivalky. Za mne palec nahoru. Krom toho také zapomene říct své rodině tu nejvíc důležitou informaci, která by je mohla zachránit, nebo alespoň varovat, a místo toho začne slídit, ale tak příběh se musí pohnout...

Postupně to bylo horší. Rozmohl se nám tu takový nešvar... objevuje se nám tu nesmrtelný, neuvěřitelně krásný superduper hrdina. Který, chvíle napětí, no neuhodnete, během dvou setkání promění svůj vztah k hrdince od "chci tě zabít" do "jsi má životní láska". Plusem budiž, že je vše alespoň okecáno tím, že ji vlastně už znal a miloval. V lince, ve které se jejich vztah promění z "chci tě zabít, můj úhlavní nepříteli" do "jsi má životní láska". Během prvního setkání. Checht.

Jako zajímavou vložku uvedu, že kniha občas připomíná pasáže cestovní agentury, lákající nic netušící turisty do Prahy. No myslím, že by byli zklamaní, kdyby viděli tu nadpozemskou nádheru, popsanou v knize.

A pak tu máme druhou půlku knihy, kde můžeme číst tklivý příběh jejich nesmrtelné lásky, příběh, v němž jsou asi jediní dobří, kteří vidí konec věčné války a nepřátelství, zkrátka se ponoříme po kolena do cukrové vaty, jen lehce opepřené očekáváním smutného konce. Do toho se sem tam mydlí křídla nekřídla, let nelet, přímo před očima celé turistické Prahy. Což je trochu divný úlet.

Můžeme jen hádat, že v dalším díle potkáme hrdiny na opačné straně barikád, jen mocně přitahované k sobě navzájem, na jeho konci se zas dají do kupy a ve třetím budou asi bojovat proti velkému zlu v odboji, aby spojili nespojitelné a umožnili patřičné výbuchy srdíčkového ohňostroje.

Každopádně, dávám lepší tři hvězdy. Autorka má cit pro detail, dokáže mistrně vykreslit atmosféru (i když se vám třeba nelíbí, co popisuje). Rozhodně lepší kniha z jí podobných.

MGT
07.11.2017 3 z 5

Něco na styl Města z kostí, celkem čtivé.

LusSyNDA
03.11.2017 3 z 5

Zajímavě napsána kniha, četla jsem jí jen díky čtenářské výzvě 2017. Nemůžu říct, že se mi nelíbila, ale ani ve mne nezanechala žádný zvláštní pocit. Česká jména v knize byla vybrána strašně (Kazimír, Světlana) :-D osud Karou byl prazvláštní. Další díl číst nepotřebuji

ditul
30.10.2017 3 z 5

Do první třetiny jsem se musela nutit.. ale pak už je kniha krásně čtivá a stála za to ;) Těším se, až si přečtu pokračování, snad nezklame..

Adriane
30.10.2017 5 z 5

Tak právě jsem knihu dočetla, a to už potřetí a opět si říkám, proč ji proboha zná tak málo lidí?!..Tato kniha ovšem není pro každého, je to pro ty, kteří mají smysl pro fantasy a mají tak trošku svůj vlastní svět a umí si tak hravě představit, že sami žijí mezi světem chimér a andělů. Chce to použít svou vlastní fantazii a do knihy se ponořit, pro ty kdo takové "schopnosti" nemají nemusí být kniha moc zajímavá, to chápu. Podle mě je tato kniha úžasná, hned bych si to s hlavní hrdinkou vyměnila. Tak se vrhám ,už po druhé, na druhý díl a pak hned na nejnovější třetí. :)

vivalamuff
30.10.2017 5 z 5

Tak já jsem nadšená! Příběh je velmi netradiční, něco takového tu ještě nebylo... jsem ráda za autorku, která si vymyslí raději něco nového a atypického, než aby kopírovala jiné spisovatelky (hlavně témata upírů apod.)
Karou mi byla od začátku sympatická a anděl Akiva je naprosto božský a k zulíbání :-) Nechci tu samozřejmě vyzrazovat děj, ale je fakt třeba, abyste měli s knížkou trpělivost a vyčkali aspoň do 100 stránky, než se děj pořádně rozjede. A ten konec! Páni, vůbec jsem to nečekala. O to příjemnější překvapení to pro mě bylo.
Dámy, neváhejte a čtěte!