Dcera kostí a dýmu

Dcera kostí a dýmu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117801/bmid_dcera-kosti-a-dymu-SOV-117801.jpg 4 743 156

Kost přání série

Karou je nadaná, krásná a tak trochu záhadná sedmnáctiletá studentka na pražské umělecké škole. Její tajemství nezná ani její nejlepší přítelkyně Zuzana. Ráda kreslí chiméry, fantastické bytosti, a nikdo netuší, že tato mytická stvoření jsou její rodinou. Přichází a odchází skrze portál za svým zvláštním posláním, kterým ji její pověřil čaroděj, který ji vychoval. Neví, že ji sleduje smrtelně nebezpečný a mrazivě krásný anděl, a válka mezi světy dobra a zla brzy vypukne.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Daughter of Smoke and Bone , 2011

nikiss76
22.11.2020 4 z 5

(SPOILER) Prvních několik desítek stran mě příliš nebavilo, ale příběh začal nabírat na obrátkách, jakmile se do děje zapojil Akiva. Poté bylo velmi těžké knihu odložit, protože musíte vědět, co bylo dál. Knize bych vytkla dvě věci a to pomalý rozjezd a nepříliš dobrou návaznost jednotlivých kapitol, která tak činila děj místy až zbytečně chaotický. Jinak knihu hodnotím jako příjemné a originální fantasy.

Marry123
15.11.2020 4 z 5

Dcera kostí a dýmu... Jak začít no, ze začátku mě neuvěřitelně štvala namyšlenost postav (jestli se to tak dá říct) Karou, Kaz i Akiva měli ego až někde v kosmíru... Tak namyšlený postavy jsem snad ještě nečetla nebo si na ně už nepamatuju. Ale díky bohu to časem vymizelo a příběh hezky ubíhal... Svět samotný jak jsem ho postupně poznávala mi přišel skvělý (jo je vlastně dost na prd, když se tam furt válčí, ale svým způsobem na něm něco kouzelného je, ta stvoření, příběhy... ), nekonečné války mezi Serafíny a Chimérami a zakázaná láska která doufá v mír, postavy se postupně taky krásně vybarvovaly... No... od cca půlky knížky jsem se od ní nemohla odtrhnou až do konce, a málem i ukápla slza. Určitě se chci pustit i do dalších dílů (bohužel pro mě v elektronické podobě)...
A nemůžu si odpustit poznámku že obálka by si určitě u této série zasloužila víc vymazlit... Ty zahraniční jsou úžasný co si budeme :)

Zatoulana
26.10.2020 4 z 5

DCERA KOSTÍ A DÝMU - Laini Taylor

⚠️⚠️⚠️ Recenze může obsahovat Spoilery⚠️⚠️⚠️

K této knize jsem se dostala díky knižní štafetě, kterou pořádala @po k mým dvacátým narozeninám. Ještě jednou ji moc moc moc děkuju za tento dárek, který jsem opravdu nečekala. ???? Děkuju.

Knihu četli predemnou ještě další slečny a jejich poznámky a komentáře mi čtení velmi zpestřili.

Kniha byla opravdu nádherně psána, plná květnatých popisů. Její popis chimér a tamního světa mě velmi zaujal, a proto není divu,že mě kniha okamžitě vtáhla do děje. Na druhou stranu díky těmto dlouhým popisům chvíli trvalo než se v knize začalo něco opravdu dít. Dlouhou chvíli jsem se při čtení jen seznamovala s postavami, jejich zvyklostmi, kultůrou a způsoby žití. Ale díky plynulosti textu to nebylo tak znatelné.
Hlavní postavu Károu jsem si oblíbila snad hned na druhé straně. (Jen tak mimo, probudila ve mě touhu začít opět malovat.)
Ani hlavní mužský protagonista nebyl k zahození. Chvíli to byl takový nedostupný bručoun ale nakonec byl celkem fajn. Koho jsem ale opravdu zbožňovala byla Zuzana. Skvělá sympatická a vtipná dívka, která když se naštve tak stále působí roztomile.
Zaujalo mě, že se příběh z větší části odehrával v Praze (poněkud zkreslené Praze ale i tak to bylo zajímavé).
Na druhou stranu, co mě trochu mrzí bylo to, že mi už někdy okolo půlky došlo, kdo je vlastně Karou, přestože to autorka "vyzradila" až na posledních 10 stránkách. Trochu to v tomto případě bylo předvídatelné. Na druhou stranu, co mě trochu mrzí bylo to, že mi už někdy okolo půlky došlo, kdo je vlastně Karou, přestože to autorka "vyzradila" až na posledních 10 stránkách. Trochu to v tomto případě bylo předvídatelné. Někdy trochu chaotické ale ve finále to bylo příjemné poctění. Rozhodně bych si ráda přečetla další díly. ????
Knihu hodnotím 8/10✨

Jinak ještě malá chuťovka co mě rozesmála. Karou má v dlaních vytetovaný znak Hamsa. A tento znak se skládá z oka uprostřed dlaně. Copak vám to připomíná? ????Mimochodem tato kniha u nás vyšla v originále v roce 2011. (Dvory až v roce 2015. Kdepak to asi vzala?)????????

temna.vila
19.08.2020 4 z 5

Dcera kostí a dýmu byla jednou z prvních fantasy záležitostí, která se mi dostala do rukou, a tak trochu může za mou posedlost nadpřirozenem a jeho bytostmi. Karou, hlavní hrdinku, jsem si zamilovala a dokázala jsem s ní bez jakékoli námahy prožívat každou chvilku příběhu. Akiva si mě podmanil stejně jako Karou a byla jsem napjatá, jaký vztah se mezi těmi dvěma vyvine. Mile mě překvapilo, že se děj částečně odehrává v Praze a líbila se mi atmosféra příběhu, kterou autorka vytvořila. Jediným úskalím pro mě byl autorčin styl psaní, který je místy hodně pomalý. I přesto jsem si knihu užila, samu o sobě bych ji hodnotila 3*, nicméně v rámci celé série si zaslouží 4*.

farys_books
27.07.2020 4 z 5

Tahle knížka mě dost příjemně překvapila.
Šla jsem do ní v podstatě bez očekávání a to se, myslím, vyplatilo. Celkově bych tuto knížku ale doporučila spíš mladším čtenářům.
Začátek byl sice trošičku pomalý a chvíli jsem se nemohla začíst, jakmile se ale děj rozjel, tak už jsem se čtením problém neměla. Dost často jsem si taky říkala, že nic nechápu, ale byla jsem na tom stejně jako hlavní hrdinka Karou. Později mě však začal více bavit příběh z minulosti - příběh Madrigal.
Jo a poslední detail - velmi se mi líbilo, že se většina knížky - ač byla napsána zahraniční autorkou - odehrává v našem hlavním městě.

DreamerX9
29.04.2020 4 z 5

Od této autorky jsem četla jen snílka kterému se sice tato kniha nevyrovná ale rozhodně nezklame. Na Taylorové se mi líbí, především to, jak je originální a jak krásné fantazijní světy umí vytvořit. Zaujal mě jak styl psaní tak samotný děj který je nový, hezky plyne a žádné strany mi nepřišly jako zbytečné blábolení kterým se musíte prokousat. Doporučuji tento nový a jedinečný svět navštívit :)

zinon
30.03.2020 4 z 5

Kniha je pěkná a velmi zajímavá. Za co má u mě autorka velké plus je, jak pracuje s emocemi a jak barvitě dokáže některé scény zachytit.

RemiBlack
02.02.2020 4 z 5

2020/1
Dočetla jsem ji tak půl hodiny po půlnoci, takže se počítá do letošního roku. Tečka.
Mě se ten příběh líbil. Strašně mě překvapilo, že je to vlastěn mega origiální. Protože co si řeknete když jsou v knize andělé? Cliché. Hlavní hrdinka s kouzelnými schopnostmi a modrými vlasy? Cliché. Chiméry? Kouzelně plněná přání? Láska na první pohled? Cliché.
Ale ono to dohromady dává tak skvělý mix, že je to vlastně originální. Taky dávám bonus za Prahu. Mělo to své mouchy (Akiva mě vážně moc nezaujal, to už mě víc bavil Kazi), slepá místa atd. Ale zábavné to bylo určitě . 4,5*

Calla2002
21.11.2019 4 z 5

Je to fakt dobrý, ale na pět to přímo nevidím. Líbí se mi, že se to odehrává v Praze, líbí se mi svět, postavy, bytosti i průběh, ale v trvalo mi chvíli se začíst, ale nakonec si mě to získalo :3

lucygreen
01.11.2019 3 z 5

Hodně dobré, podle mě o dost lepší než Snílek Neznámý. Více se mi líbil svět a nebylo to tolik zdlouhavé. Nápad na příběh je to opravdu originální a nelituji, že jsem si knihu přečetla.

Ita
31.10.2019 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, kniha mě moc nezaujala a četla jsem ji jen kvůli výzvě. Nicméně o několik listů dál začal být děj konečně zajímavý a příběh mě nakonec chytl. Že bych se pustila do dalšího dílu?

lucie0134
24.10.2019 3 z 5

Pozor budu spoilerovat.

Námět na knihu dobrý, přehlídla bych že půlka knihy mi přijde plavání v marnosti. Ale že v půlce knihy autorka napíše: Už to po rozlomení kosti všechno chápu. WTF? Připadala jsem si jako blbec co chápe sakra? Pak přišlo vysvětlování čtenáři, co vlastně chápe, nastal super chaos hrozně se pleti mi jména, kterou osobou zrovna je. Koho Akiva vlastně milovat, ji jako minulost nebo ji jako přítomnost nebo její duši a ne osobnost?
Oceňuji že se to odehrává v Praze ale nelíbil se mi styl psaní občas hezký citát, ale to je tak všechno.
Zatím druhý díl neplánuju číst, už ten první jsem četla z donucení (nesnáším nedotčené knihy)
A to mohlo mít takový potenciál, škoda. Velká škoda.

Ran
14.08.2019 5 z 5

Příběh je skvěle napsaný a svět, ve kterém žijí hlavní hrdinové je velmi dobře propracovaný. Celkově se mi kniha četla výborně a proto v této sérii pokračovat.

Anie94
28.03.2019 3 z 5

Kniha nebyla špatná. Úplně mě nezaujala svým příběhem, ale oceňuji originální svět, který autorka vymyslela, ale na další díly se nechystám.

denniys
23.12.2018 4 z 5

Poměrně příjemná kniha s přívlastkem pro mládež, která mě bavila, ačkoliv škatulku mládež mám už dlouhé roky za sebou...Pro zkušeného čtenáře je hodně předvídatelná, musí se s ní předem počítat jako s lehkou romantickou oddechovkou..A jako bonus je v knize dějištěm naše stověžatá Praha, což je u nečeské knihy příjemným překvapením..

Kasandra109
16.12.2018 4 z 5

Moc se mi líbilo, že to nebylo to typické klišé typu: obyčejná dívka objeví v sobě sílu a tím se jí ukáže úplně nový svět. Nakonec dávám 4,5*/5*.

Lucik100
27.08.2018 5 z 5

Trochu jsem na začátku nevěděla, jestli chci ve čtení ještě pokračovat, ale konec byl dobrý a už jsem zvědavá, jak to dopadne.

Markéta:)
10.07.2018 4 z 5

Pěkná, oddechová fantasy. Těším se na další díl. Je fajn vidět, jak se příběh protíná s Prahou. To českému čtenáři přidá na zážitku.

Hana3441
03.06.2018

Zajímavý příběh. Těším se na další díl

PeťkaW.
29.04.2018 4 z 5

Po dlouhé řádce YA a fantasy knih s postavami upírů, vlkodlaků, víl a elfů, je tohle příjemná změna. Autorce se podařilo vymyslet originální zápletku a příběh, což se v tomhle žánru opravdu cení. Její pojetí andělů a chimér je neotřelé, dala si záležet na jejich historii, mytologii... a stejně tak i příběh samotný zaujme svou promyšleností. Děj vás snadno pohltí, je čtivý, plný emocí a postavy mají svá tajemství, kladné i dobré stránky, které postupně vyplouvají na povrch. Není to žádné veledílo a když chcete, nějakou nelogičnost nebo chybičku si najdete, ale v rámci žánru opravdu stojí za to a je škoda, že o téhle sérii neví víc lidí. Musím říct, že jsem byla hodně příjemně překvapená a jsem zvědavá, co přinesou další díly.