Kosprd a Telecí

Kosprd a Telecí https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155089/bmid_kosprd-a-teleci-OSm-155089.jpg 5 197 53

Malý Kosprd, hrdina naší knížky, miluje tatínkovu dílnu a moc rád tátovi pomáhá při výrobě vzducholodi, ale jednoho dne se rodiče rozhodnou, že jejich syn musí začít chodit do školky. Toto rozhodnutí se mu nelíbí, a velmi hlasitě protestuje – při příchodu do školky. Téměř každý rodič, který vedl poprvé své dítko do školky, ví, o čem je řeč. A také spousta dětí zná takovou situaci. V našem příběhu však malý Kosprd má velké štěstí, protože hned první den ve školce potká báječnou kamarádku s fantazií a zajímavými nápady, malou Telecí… Vyprávění zachycuje každodenní momenty, které se mohou přihodit v kterékoliv mateřské školce, a velmi vtipně i s nadsázkou popisuje život předškoláků a jejich nápady, nad nimiž se dospělí nestačí divit. Přátelství Kosprda a Telecí, jejich „vejšplechty“ i dobrodružství jsou zachyceny věrohodně a vtipně.... celý text

Dsenbi
29.09.2023 5 z 5

Zejména začátek knihy mě hodně bavil. Kapitoly krátké, dej hezky utíká. Četla se mi s lehkostí. :) Na doporučení Petra Biache čte dětem... ještě jsem nesáhla vedle.

elenai
26.08.2023 3 z 5

Asi jsem čekala něco trochu jiného. Příběh dvou dětských kamarádů Kosprda a Telecí měl být nejspíš zábavnou záležitostí, ale já ani dcerka jsme se příliš nebavily. Cituji:
dcera: "Už jsme dočetly Kosprda a Telecí?"
Já: "Jo."
Dcera: "Konečně."
Pointu kniha obsahovala velmi slabou. Víc bych asi rozebrala následky činu obou dětí a následně poučení. 50%

lucakuca
14.06.2023 5 z 5

Tak toooohle je neuvěřitelná chechtací pecka!!!!! Kosprd a Telecí kámoši až za nebeskou bránu, jsou rozhodnuti, že za každou cenu utečou z nápravného zařízení zvané ŠKOLKA! :-)

To už paní učitelka Součková držela Leušku Koutnou za nožičky hlavou dolů. Snažila se z ní totiž kuličku vyklepat. Leuška měla ale pusinku pevně zavřenou a nechtěla, aby z ní kulička vyšla, protože byla velká legrace vidět celý svět hlavou dolů.
Ze sanitky se hlavou dolů vyřítil pan doktor a křičel, taky hlavou dolů: "Kdo všechno to pozřel?!"
Paní učitelka Součková se zeptala zoufale dětí: "Spapali jste ještě někdo červenou kuličku?"
Přihlásili se všichni, protože chtěli, aby je paní učitelka taky vzala za nohy.
:-)

simca9342
20.04.2023 5 z 5

Příběh ze školky jak stojí v podnadpisu je vyprávění o jedné školce, dvou dětech se zvláštním příjmením a nekonečnu dobrodružství, které nejen společně prožijí.

Vituss
02.04.2023 1 z 5

Že se děti v příběhu oslovují příjmením, je spíše trapné, než vtipné. Že příběh nepřímo navádí děti k nepravostem, namísto poskytnutí nějakého poučení, je tristní (a nezachrání to ani poslední kapitola). Že má kniha tolik pozitivních ohlasů, je překvapující. Smutný obraz soudobé dětské literatury.

Luciluc
28.03.2023 4 z 5

Knížka čtená dceři. Na knihu jsem před časem četla doporučení, že je prý velmi vtipná, a tak jsme si ji vypůjčily z knihovny. Název, a současně jména dvou hlavních postav, je nápaditý, kapitoly jsou tak akorát dlouhé, ilustrace docela pěkné. Příběh se odehrává ve školce a je určen pro děti od 5 let. Docela se nám čtení líbilo, ale čekala jsem to vtipnější.. i když přiznávám, že jsem se nad několika situacemi usmála. Slabší 4 *.

mataaskorice
10.03.2023 5 z 5

Tuhle knížku zbožňuju. Ráda se k ní jednou za čas vracím, je to bezvadná dobíječka nálady. Vtipná, s rychlým spádem, s dětskou přímočarostí a naivitou. Sdrcovka.

Bubo19
03.03.2023 5 z 5

Pěkný a vtipný příběh odehrávající se převážně v mateřské školce. Určený je hlavně dětem, ale myslím, že se bude líbit i dospělým. Zasmála jsem se u něj, poučení se tam taky objevilo, no a poslední věta, ta byla nejlepší.

iLuciferie
22.02.2023 5 z 5

Vtipné, milé, jen škoda, že je knížka tak krátká…

Kobzíci
16.01.2023 5 z 5

Jedna z nejvtipnější knížek, které jsem četla.

Freedomova
15.01.2023 5 z 5

Super knížka, četla jsem ji synovi a chvílemi jsem se smála tak nahlas, že na mě nevěřícně zíral. Je to skvělé čtení pro děti i dospělé. Když človek už "prodělal" s dítětem školku, užije si ji ještě lépe :)

Kristyna_Bubu
07.04.2022 5 z 5

Kosprd a Telecí, kniha, kterou mám ráda už několik let. Četli jsme ji s dětmi na základce a moc se nám tenkrát líbila, jsem ráda, že ji mám teď i v naší knihovně.
"Jak se jmenuješ?" Holčička si povzdychla. "Už je to zase tady..." a dodala. "Telecí." "Cože?" "Te-le-cí." ..... "Nevypadáš na takový jméno." Telecí se na něj usmála a nějak samozřejmě mu stiskla ruku. "Tak se budeme jmenovat blbě spolu."

Malej kluk příjmením Kosprd nechce do školky, radši by se svým tatínkem kutil v dílně, ve školce pláče a plánuje útěk. Seznámí se s holčičkou, jejíž příjmení je Telecí a tak se do plánování dají spolu. Kniha je vtipná, svižná, má legrační ilustrace a - líbí se i (nebo možná hlavně) nám, dospělým. Dětem ukazuje, že přátelství se může nalézt i tam, kde se nám zpočátku nemusí líbit a že být trošku "jiný" ničemu nevadí.
Kniha vyhrála v roce 2012 soutěž o nejlepší původní českou prózu, kterou vyhlásilo nakladatelství Albatros. Určitě stojí za přečtení!

huhuhu
18.02.2022 3 z 5

Abych řekla pravdu, nějak jsem se nemohla přenést přes to, že se děti ve školce oslovují příjmením, což je vlastně hlavní východisko celého příběhu. Je to prostě divné, i když tam vidím určitou paralelu s Machem a Šebestovou (ti ale pocházejí z doby, kdy se příjmením ve škole skutečně oslovovalo, ale myslím, že ve školce ani tehdy ne). Pak mi přišlo, že školkové děti se chovaly a mluvily mnohem vyspěleji, než by odpovídalo jejich věku. S dcerou nás kniha zaujala ve chvíli, kdy děti utekly a začalo to být napínavé a dobrodružné, to nás bavilo. Jinak jsem ale z této oceňované knihy trochu na rozpacích.

m.zirhut
02.02.2022 4 z 5

Je to jedna z těch knih, u kterých se baví spíše dospělí. Řekl bych, že pro předškoláky je text i poměrně složitý. Četl jsem synům (4 a 6let). Čtyřletý se nechytal vůbec a šestiletému jsem musel pár věcí vysvětlovat. Navíc jsem si všiml, že některé vtípky, vůbec nezaregistroval. Nakonec prohlásil: "To bylo vlastně jenom o tom, že utekli." Styl se mi ale líbil a určitě od autorky půjčím i něco jiného.

Za mě tedy 5*, ale za syna jen 4*

radkanin
02.06.2021 5 z 5

Zabavna kniha s dobrodruznym pribehem, skvela pro skolkove deti, ale i prvnacky a jejich rodice :)

Renatka11
23.05.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších současných českých dětských knížek, opravdu hodně vtipná, o tom, ze být jiný nebo mít "blbé" jméno nebrání snům ani přátelství. Když byly děti malé, četli jsme ji několikrát a vždycky jsme se výborně bavili.

JHvezda
20.03.2021 5 z 5

Výborná kniha. Řekl bych, že to je poprvé, co mama-humor připadá vtipný nejen mému dítěti, ale i mně.

vojta888
02.01.2021 3 z 5

Super kniha, i ilustrace byly pěkné.

Atlantis
11.12.2020 2 z 5

Po knize jsme s dcerou sáhli, co si budeme nalhávat, hlavně kvůli originálnímu názvu. A je smutným faktem, že to je i jediné lákadlo. Pokud vám přijdou jména nevtipná hned zkraje, bude vás čtení bolet. Postavy jsou nesympatické a protivné až hrůza a příběh? No, řekněme, že naprosté minimum.

hojchna
25.11.2020 5 z 5