Kosmo knedlíci

Pro Violet je rodina tou nejdůležitější věcí v celé galaxii. Když se její táta ztratí během nebezpečného úkolu, vydává se ho hledat v doprovodu nových kamarádů: Jeden je kuře s věšteckými schopnostmi, druhý je posledním mimozemšťanem svého druhu. Violet pozná, že vesmír je úžasný a pestrobarevný, ale má i svoje mouchy. Nebo přímo velryby, které vám můžou sníst školu. Úchvatně nakreslený komiks Kosmo knedlíci je velkolepým dobrodružstvím z budoucnosti, která nápadně připomíná naši současnost. Je plný rozmanitých ras a originálních vesmírných lodí, ale tím hlavním je humorný i dojemný příběh překračující hranice žánrů i věkových skupin....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424490/kosmo-knedlici-vdT-424490.jpg 4.633
Literatura světová, Komiksy, Pro děti a mládež

Mayaotzin

Tak tohle je paráda :-)

Norri
22.10.2020

Tak tohle je hodně zběsilý komiks! Má ujeté nápady jako Stopařův průvodce Douglase Adamse a šílené stroje jako od Káji Saudka. A má toho mnohem víc. Věděl jsem, že je to komiks především pro děti, ale zároveň jsem o něm slyšel, že pobaví celou rodinu a že je skvělý. Ze začátku jsem byl ale hodně zklamaný. Přišlo mi to příliš dětské a říkal jsem si, že to za rok nebo za dva věnuji malé neteři, která teprve půjde do školy. Ta by se divila… Poměrně brzy jsem totiž odhalil rafinovanost Thompsonova vyprávění. Do všech těch příšerek, barviček a velrybích průjmů totiž ukryl spoustu společenských a sociálních témat, které by tak malé dítě asi ještě těžko chápalo. Nabušený není ale jenom scénář. Kresba vás dostane taky. Craigovi Thompsonovi ten komiks musel dát neuvěřitelnou práci. Kresba není ani zdaleka realistická, spíše naopak - je velmi zjednodušující, ale je v ní tolik detailů, že se to málokdy vidí. Vyzdvihnout musím i to, jak Thompson pracuje s panely a s prostorem. Jeho vnější pohledy kombinované s průřezy jsou fantastické! Budu si tu knihu muset brzy znovu otevřít, abych si znovu a pořádně prohlédl všechny obrázky. V souvislosti s tím musím ocenit i Paseku za překlad a za zapracování všech překladů do obrázků. Celé to podtrhují skvělé barvy Dave Stewarta. Fajnová záležitost tihle Kosmo Knedlíci!

Yaromil
02.05.2020

Již je tomu opravdu hodně dlouho, kdy jsem četl autorovo předešlé dílo Pod dekou. Stačilo však několik prvních stran Kosmo knedlíků, aby se mi vybavilo, ne tak úplně vzpomínkou na děj jako takový, ale vřelostí která na čtenáře sálá s každé stránky obou těchto jinak tématicky vzdálených příběhů. Kosmo knedlíci mohou možná trochu mást čtenáře, že jde o epické dílo (a to ke všemu z kosmu!), ale pro mě to byl spíše komorní rodinný příběh s několika akčními momenty a to mi bohatě stačilo. Byl jsem nad míru spokojený. Kresba je úžasná a ty barvy!

Terva
09.03.2020

Volím volný výběr a vyletím z kurníku.
Ty jsi fakt moc miloučká kulička peří.
Kdybys byl velkej, tak seš KOHOUT?
VYPADÁŠ JAKO KUŘECÍ KNEDLÍK!
Joooooo! Je z tebe KOSMICKEJ KNEDLÍK!

Po otevření knihy vás trefí krásná až skoro dětská KRESBA. Vše je hravé, bubliny se slovy ZBYTEČNĚ NEPŘEKÁŽEJÍ, má to veselé barvy a když začnete číst, zjistíte, že je to dobrodružné, VTIPNÉ a v některých chvílích i SUPERAKČNÍ. A až poznáte inteligentní kuře se sklony PANIKY, příběh si zamilujete. Dokonce vám ani nebude vadit trochu menší věková hranice HLAVNÍCH hrdinů, krom toho, že ne všichni jsou LIDI. Při delším čtení, asi tak někde u TŘETÍ KAPITOLY, se vám bude zdát, že skoro všechny věci a lodě vypadají jako JÍDLO.

Malá ochutnávka:
Myslím, že mám ZÁCHVAT PANIKY.
„Já jsem tě do toho nezatáhla. To tvůj šéfík“
Není to můj šéf. Adam je něco jako NÁHRADNÍ OTEC.
„Počkej...kde je pak tvůj OPRAVDOVÝ otec?“
Už tři roky je na LABORÁKU. Je to vědec....
„Drůbež dělá DO VĚDY?“

Jednoduchá malá zápletka ve VELKÉM VESMÍRU. Hlavní hrdinka je odhodlaná a s partou podivných přátel se vydá na opravené KOSMICKÉ TROJKOLCE, hledat svého tátu. Co na tom, že před cestou se jí ztratí i máma. VIOLET, KUŘE a údajně, poslední DROBÍK ve velkolepém dobrodružství. Nejen pro děti, ale i pro dospělé je určen tento VESMÍRNÝ RELAX. Tři dětičky sami na vejletě do KOSMU. Moc milý. A možná po dočtení už nikdy nebude chtít SEŽRAT KUŘE. Vybral jsem pár vtipných CITÁTŮ a CRAIG THOMPSON už je má v profilovém knedlíku.

Citát: Teď už můžeš ty oči otevřít, ELLIOTE!

zupri
28.02.2020

Hodnocení 8tého syna: knížka byla dobrodružná a zábavná. Nelíbilo se mi, jak tam byla rozpáraná ta velryba.

DennisMoore
24.02.2020

Kosmo knedlíci, na první pohled střelené vesmírné dobrodružství střelené holky a jejích o něco střelenějších, nově nalezených přátel. Kosmo knedlíci, na druhý pohled mazaný příběh o dospívání a nalézání nějakých těch rodinných hodnot - zároveň s nalézáním rodičů nebo sourozenců (lidských, ptačích, velrybích...) a tak dále. To všechno v ohromně vyhračičkované kresbě plné detailů, asi jako kdyby Dan Černý místo ilustrací ke Stopařovu průvodci udělal rovnou celou knihu, s odzbrojujícími, dětsky hravými nápady od designu lodí (ta, která vypadá jako rybářská chajda, se řídí hracími automaty) po pilu, labo raka nebo šicí traktor. Craig Thompson je stejně podivuhodně dobrý spisovatel jako kreslíř, kolorista Dave Stewart se kvůli němu zřejmě v zájmu specifické nálady Knedlíků vzdal i svého obvyklého stylu... A výsledek je víc než na jedničku. Tohle je prostě chytrá a krásná prča. A Paseku bych kromě toho, že Kosmo knedlíky vydala, pochválil i za mravenčí práci s počeštěním snad všech nápisů i za to, že překlad dala Richardovi Podanému, vévodovi slovních hříček.

Lenka.Vílka
18.02.2020

"Born For Adventure - Styx"

Kosmo knedlíci mě sice zaujali svou anotací, ale byl to až náhled do knihy, co mě přemluvil k její koupi. A jedinou stránku čtení jsem toho nelitovala!

("Mě zajímá jenom vnitřní svět."..."Takže nejsi kuře z volnýho výběhu, co?")

Violet je úplně normální holka, která sice žije v kosmu, ale to neznamená, že nemusí řešit všechny ty blbý problémy s dospíváním. A pocity, že nikam nepatří, jsou stále hlubší a hlubší. S kamarádama to není jako dřív poté, co jí sežerou školu (ne ty kamarádi, ale velryby). Doma se rodiče hádají kvůli její budoucnosti. A ona jenom chce, aby všechno bylo jako dřív. Normální. (Ale definuj normální v tomhle světě.) A do toho taťka zmizí. A máma, kde je máma? Začíná velké dobrodružství.

Tenhle byť dětský motiv je upravený i pro dospělé. Takže pro děti to bude kosmodobrodružství. Ale pro ty velké mejdan metafor a "mohlo by se stát v budoucnu". Kniha je taky dost vtipná. Mix naivního dětského humoru s jeho krutostí a upřímností, v tomhle věku. Ale ne toho, aby Violet byla fakan. Ona je prostě sladká.

("Ty nejsi vejtaha nebo retarda jako jiný kluci. Jsi něco extra.")

Kresba je nádherná, barevná, veselá. Prostě vesmír futuro blbinky. Hodně mě ovšem bavil prvek, kdy je prolnutý děj více oken do jednoho. Nebo když to je takhle na celé dvoustránce.

("Na smrt jsme příliš mladí!")

Doporučuju všem!!!!! A to že nejsem moc na knedlíky, Kosmo knedlíky jsem žrala!

Craig Thompson
americká, 1975