Kosmický kód

Kosmický kód https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54524/bmid_kosmicky-kod-SDG-54524.jpg 4 24 3

Kronika Země série

Kniha Kosmický kód je dalším svazkem spekulativního cyklu Kronika země. Sitchin vychází z předpokladu, že sumerská mytologie se opírá o skutečné události, že bible by se měla číst jako historický dokument a že dávné civilizace se zrodily na základě vědomostí, jež lidé získali od Anunnaků.

Literatura světová Historie Záhady
Vydáno: , Dobra

The Cosmic Code , 1998

yerry
24.09.2020 4 z 5

Ťažiskom tohoto zväzku Kroník Zeme je okrem už skôr rozvíjaných tém hlavne problematika okolo znalostí DNA v časoch existencie Sumeru, výskyt šifier a šifrovania v starých textoch, proroctvá a predpovede. Dozvieš sa tu, prečo je Jeruzalem pupkom sveta alebo prečo sa u židov dedí následníctvo po matke a nie po otcovi.

Pozitívom u autora je okolnosť, že svoje hypotézy podopiera viacerými prameňmi. Teda okrem samotnej Biblie sú to hlinené tabuľky, archeologické nálezy, historické a prehistorické stavby, astrologické a astronomické výpočty, vedecké poznatky a znalosť pramenneho materiálu. Známe fakty vkladá do nového kontextu, čím nadobúdajú iný zmysel.

Negatívum vidím zasa v prílišnej orientácii na Bibliu, židovské zdroje a židovské reálie. Nič proti nim, ale pôsobí to nevyvážene. Vo svojej knihe síce spomína aj nesemitské národy, tie však zohrávali v jeho podaní predovšetkým rozvratnú úlohu. Takým bol napríklad aj útok národov severu (možno Skýtov ale možno aj našich dávnych predkov) niekedy v 7. st. p.n.l. na Sinajský poloostrov. Len ma tak napadá, čo to za pliaga zo severu pritiahla, keď podľa autora existovali len tri centrá ľudskej civilizácie a severná Európa v nich vôbec nefigurovala.

Tento zväzok mi napriek mojim čiastočným výhradám sadol trochu viac ako ten predchádzajúci. Autor sa ti dokáže dostať riadne do hlavy ;)

Mako123123
29.09.2014 4 z 5

O túto tému sa posledné roky fakt zaujímam. Pozretých zopár dok. seriálov, Jednu Danikenovu knihu (Spomienky na budúcnosť) mám prečítanú a niekoľko desiatok amatérskych a poloprofesionálnych článkov na nete mám omrknutých. KK patrí medzi tie dôveryhodné a celkom kvalitné zdroje. Nie všetkému som síce hned rozumel ale to bude isto tým že som to čítal pomerne rýchlo ako napínavú beletriu-hoc ono by sa to malo študovať a memorovať. Autor síce zato (asi) nemôže ale niektoré tie obrázky stoja za h.... (naj je obr.83) Inak ma knižka veľmi bavila a zaujala. Asi si kúpim dalšie jeho diela.

Fanfanka
31.01.2013 5 z 5

Veľmi ťažká kniha. Povedal by som , že zo Sitchinivých diel najťažšia ale veľmi ,veľmi zaujímava.
Dozviete sa z nej , že Sumerovia už poznali šrubovnicu DNA , prečo keď Bohyňa splodila s pozemskym mužom potomky , tak to bol viac než poloboh (matkine MTDNA ) a keď boh splodil s pozemskou ženou potomka tak to bol iba poloboh.
Existuje suvislosť medzi hebrejskou abecedou a genetickým kodom?
Aký je význam druhého nájdeneho Stonehenge v roku 1967 na Golanských výšinách?
Boli to annunaki genetický inžinieria ktorí stvorili človeka ?
Kniha ma šokovala ...

mytologie záhady mimozemské civilizace Sumerové mimozemšťané starověké civilizace

Zecharia Sitchin
ázerbájdžánská, 1922 - 2010