Tak chladná řeka

Nadějný, ale neúspěšný filmař Eric Shaw má natočit dokument o miliardáři Campbellu Bradfordovi, jehož dětství a mládí v zapadlém lázeňském městečku v Indianě halí tajemství. Jediným vodítkem je stará láhev místní minerálky. Po příchodu do West Badenu začnou Erika pronásledovat vize minulosti, výpadky vědomí a prudká závislost na obsahu záhadné láhve, ze které se ze zvědavosti napil. Zároveň si znepřátelí posledního Bradfordova potomka Josiaha… a městečko záhy zasáhne ničivé tornádo. Gradující psychothriller se sugestivní atmosférou, hororovými prvky a zápletkou na hraně paranormálna nezapře inspiraci klasikem žánru Stephenem Kingem – spíše než na potoky krve však sází na plíživý děs ze zla, jenž se skrývá v hlubinách lidské duše. Kniha je stejně brilantně napsaná jako dva předchozí tituly tohoto nadějného amerického autora (který má mimochodem české kořeny) - Dnes večer jsem se rozloučila a Hymna zármutku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125747/tak-chladna-reka-125747.jpg 3.662
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

So Cold the River, 2010

Kniha Tak chladná řeka

martisko3
09.11.2021

Kniha předčila očekávání. Mysteriózní díla, nadpřirozeno ap. není nic pro mě, ale autor je zde dávkuje po troškách, ději to naopak pomáhá a udržuje čtenáře v napětí... Napínavé, stálo za přečtení.

renefer
10.05.2021

Tak to bylo zajímavé, ze začátku jsem se nemohla začíst, ale jak se Eric přemístil do lázní, začalo to být napínavé. Obtížné je tento žánr zařadit, snad mysteriózní thriller... jen jsem nepochopila, proč byla ta láhev minerálky tak studená :)

jarin58
22.02.2020

Za mně absolutní pecka.

Radim.01
23.03.2019

Kniha celkem ctiva, ale určitě jsem čekal víc. Vrcholem knihy je bouře, která je velmi dobře popsaná, ale jako co postihla Derry to není:-))

Věro
03.01.2018

Hm, nevím jestli je to autorem nebo překladatelem, ale s poměrně nápaditým příběhem se dalo udělat víc, než jen docela nudné "vyprávění" ...

hana4834
28.02.2017

Tato kniha mě moc nebavila :(

trudoš
26.10.2016

Na rozdíl od předchozích knih s Lincolnem Perrym, zvolil Michael Koryta tentokrát klasickou er-formu vyprávění a celý příběh vystavěl v hororovém duchu děl Stephena Kinga. Pomaličku polehoučku graduje, aby děj vyvrcholil v bouřlivém (doslova) finále. K dokonalosti tomu chybí opravdu jen málo - a to nějaké skutečné Zlo a ne jen planá hrozba. Autor sice povedeně dělá bu bu bu, ale po dočtení se člověk neubrání lehkému zklamání. Nemluvě o několika nedořešených drobnostech a scénách, které prostě šly udělat lépe. Ale to jsou v důsledku skutečně nicotnosti.
Tak chladná řeka je více fantaskním dobrodružným thrillerem v nejlepším duchu seriálu Městečko Twin Peaks, než moderní drsnou školou, jakou se autor dosud na českém trhu prezentoval. Má své neoddiskutovatelné kouzlo a stojí za přečtení všema deseti, byť autor zdaleka nevyužil potenciál, který ústřední motiv nabízel. Je to jako koukat na velkofilm o pádu Římského impéria a na konci skvělé podívané zjistit, že tam tak nějak chyběli Římané.

149.149
11.02.2016

Občas mě rozbolela hlava z toho, že hlavního hrdinu bolela hlava, ale dlouho jsem nemohla nechat knížku odloženou a musela jsem znovu číst. :-) Příběh mě pohltil a bavil, bylo to prostě moje gusto.