Tak chladná řeka

Tak chladná řeka https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125747/bmid_tak-chladna-reka-661f5fc66b9f0.png 4 64 19

Nadějný, ale neúspěšný filmař Eric Shaw má natočit dokument o miliardáři Campbellu Bradfordovi, jehož dětství a mládí v zapadlém lázeňském městečku v Indianě halí tajemství. Jediným vodítkem je stará láhev místní minerálky. Po příchodu do West Badenu začnou Erika pronásledovat vize minulosti, výpadky vědomí a prudká závislost na obsahu záhadné láhve, ze které se ze zvědavosti napil. Zároveň si znepřátelí posledního Bradfordova potomka Josiaha… a městečko záhy zasáhne ničivé tornádo. Gradující psychothriller se sugestivní atmosférou, hororovými prvky a zápletkou na hraně paranormálna nezapře inspiraci klasikem žánru Stephenem Kingem – spíše než na potoky krve však sází na plíživý děs ze zla, jenž se skrývá v hlubinách lidské duše. Kniha je stejně brilantně napsaná jako dva předchozí tituly tohoto nadějného amerického autora (který má mimochodem české kořeny) - Dnes večer jsem se rozloučila a Hymna zármutku.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

So Cold the River , 2010

malina097
13.02.2024

Hodnocení nedám žádné ,omlouvám se ,ale kniha mě vůbec nebavila,nemohla jsem se začist.Asi tohle není to u čeho bych se těšila ,ze až dodělám co mám dodělat tak se s chuti ponořím do příběhu na který se těším a který mne zajímá.No nic tak jdu hledat něco zajīmavějšího,,,nějak se mi teď nedaří něco najít.Tak aspoň popřeji všem hezký den.

martisko3
09.11.2021 4 z 5

Kniha předčila očekávání. Mysteriózní díla, nadpřirozeno ap. není nic pro mě, ale autor je zde dávkuje po troškách, ději to naopak pomáhá a udržuje čtenáře v napětí... Napínavé, stálo za přečtení.

renefer
10.05.2021 3 z 5

Tak to bylo zajímavé, ze začátku jsem se nemohla začíst, ale jak se Eric přemístil do lázní, začalo to být napínavé. Obtížné je tento žánr zařadit, snad mysteriózní thriller... jen jsem nepochopila, proč byla ta láhev minerálky tak studená :)

jarin58
22.02.2020 5 z 5

Za mně absolutní pecka.

Radim.01
23.03.2019 3 z 5

Kniha celkem ctiva, ale určitě jsem čekal víc. Vrcholem knihy je bouře, která je velmi dobře popsaná, ale jako co postihla Derry to není:-))

Věro
03.01.2018 2 z 5

Hm, nevím jestli je to autorem nebo překladatelem, ale s poměrně nápaditým příběhem se dalo udělat víc, než jen docela nudné "vyprávění" ...

hana4834
28.02.2017 1 z 5

Tato kniha mě moc nebavila :(

trudoš
26.10.2016 4 z 5

Na rozdíl od předchozích knih s Lincolnem Perrym, zvolil Michael Koryta tentokrát klasickou er-formu vyprávění a celý příběh vystavěl v hororovém duchu děl Stephena Kinga. Pomaličku polehoučku graduje, aby děj vyvrcholil v bouřlivém (doslova) finále. K dokonalosti tomu chybí opravdu jen málo - a to nějaké skutečné Zlo a ne jen planá hrozba. Autor sice povedeně dělá bu bu bu, ale po dočtení se člověk neubrání lehkému zklamání. Nemluvě o několika nedořešených drobnostech a scénách, které prostě šly udělat lépe. Ale to jsou v důsledku skutečně nicotnosti.
Tak chladná řeka je více fantaskním dobrodružným thrillerem v nejlepším duchu seriálu Městečko Twin Peaks, než moderní drsnou školou, jakou se autor dosud na českém trhu prezentoval. Má své neoddiskutovatelné kouzlo a stojí za přečtení všema deseti, byť autor zdaleka nevyužil potenciál, který ústřední motiv nabízel. Je to jako koukat na velkofilm o pádu Římského impéria a na konci skvělé podívané zjistit, že tam tak nějak chyběli Římané.

149.149
11.02.2016 4 z 5

Občas mě rozbolela hlava z toho, že hlavního hrdinu bolela hlava, ale dlouho jsem nemohla nechat knížku odloženou a musela jsem znovu číst. :-) Příběh mě pohltil a bavil, bylo to prostě moje gusto.

katy238
02.01.2016 2 z 5

Knihu jsem začala číst na doporučení kamaráda možná až s velkým očekáváním, které se nepotvrdilo. Příběh mi přišel utahaný a vyvrcholení slabé, ale četla už jsem horší.

Lacerta.j
30.09.2015 1 z 5

Uf, to jsem ráda, že jsem ji konečně dočetla! Nuda 3/4 knihy. Začátek byl slibnej, ale už od půlky jsem se nutila ji dočíst. Nejvíc mi v ději vadily bolesti hlavy u hlavního hrdiny. Zas a znova... Taky mi vadil pomatenej Josiah, překrásná manželka hlavního hrdiny (to v každý knížce musí být postava, ze který přechází zrak?) ...

Kodetka
18.12.2014 5 z 5

Výborná kniha, taková nenáročná oddychovka.

Nagadir
30.10.2014 4 z 5

Tempo je poměrně pomalé, občas se mi zdálo, že se postavy chovají nereálně.

Leskodka
24.09.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, chytlavá, čtivě napsaná, nenudila jsem se. Určitě si přečtu i další knihy od tohoto autora.

bbara155
27.06.2013 4 z 5

Na tuto knihu jsem četla spoustu chvály a tak jsem od ní hodně očekávala. Byla opravdu dobrá. Napětí se pomalu stupňuje a spěje k vyvrcholení za veliké bouře. Prolínání s historií je zajímavé, klidně ho tam mohlo být i víc.

neta
17.05.2013 4 z 5

Zvláštní mysteriózní příběh. V hlavní roli strašidelná láhev minerálky.

Dumicek
16.05.2013 5 z 5

O této knize musím říci, že mě opravdu nadchla. Velice zajímavě napsané a opravdu až strašidelné...Není to klasický thriller se spoustou krve,ale příběh s paranormálními jevy,které vypadají až neskutečně živě.. Toto dílo se Vám dostane pod kůži...

Beaver
08.11.2012 2 z 5

zůstalo v mnohém za očekáváním, minimum napětí, mnoho zdlouhavých a nezáživných pasáží, neúměrná délka

Adriassa
20.10.2012 3 z 5

Ze začátku napínavé, ale postupně má pozornost klesala...až jsem knihu přeskočila úplně na konec. Čekala jsem víc..