Korneliina válka

Korneliina válka https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39351/bmid_korneliina-valka-uwv-39351.jpg 4 45 13

Milostný román Korneliina válka se odehrává převážně v době okupace. Jeho hrdinka, mladá venkovská žena Kornelie Hajná, nemá zrovna snadný život. Manžel, zapálený komunista, ji opustil hned na začátku války a ona zůstala na všechno sama.

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Eroika

LucieT
18.06.2023 3 z 5

Nadšené komentáře bohužel nesdílím Pomalejší (možná až trochu nudný) rozjezd, předvídatelný děj a i hodně romantiky, byť vykreslené na pozadí války. Hodnotím průměrem, vzpomínat na tuto knihu nijak zvlášť nebudu.

momo01
11.08.2022 5 z 5

Měla jsem obavy z červené knihovny, a zároveň jsem se přes pomalejší začátek málem nedostala dál. Byla by to moc škoda. Asi ve mně někde dříme romantická duše, protože s Kornélií jsem nakonec dýchala, obdivovala ji, a i ve chvílích nečtení jí držela palce. Za mě moc krásný příběh a příjemné čtenářské překvapení.

hannina
27.09.2021 5 z 5

O lásce..... O lásce až s romantickým koncem. V naprosto neromanticky reálných poměrech na malé české vesnici v letech válečných a v době raného a rychle se rozvíjejícího komunismu....

Kenan
12.08.2021 5 z 5

Tahle nenápadná kniha mně neskutečně mile překvapila. Česká vesnice v době její okupace Němci a po válce přechod moci ke komunistům, Korneliin boj se všemi překážkami, zakázaná láska. Doporučuji.

Mike99
07.10.2020 5 z 5

Pomalejší rozjezd, ale od zapojení německé větve vyprávění kniha už dostala spád. Cca od poloviny příběhu se už nešlo odtrhnout. Zajímavý příběh z 40. let 20. století, příběh o tom, že svět není jen černobílý. Závěr se mi líbil. Kdo tu dobu nezažil, asi nikdy nepochopí, čím si ti lidé museli projít, vždy si říkám, jak bych se zachoval sám ...

"Kdysi jsem strašně chtěla být šťastná. Dneska si říkám, že je to nebezpečné. Člověk by měl usilovat jen o spokojenost, protože když se ti taková snaha nedaří, tak s nespokojeností vydržíš dlouho, ale být nešťastný člověka hrozně vyčerpává."

Samsonight
17.08.2018

To se povedlo. Četl jsem od autorky už dvě knihy a přiběh se mi líbi a i když je na mě trochu moc romantický, četlo se to dobře. Evidentně jí sluší historie víc než současnost.

Marki87
24.09.2017 5 z 5

Tak krásný, smutný a dojemný příběh, až z toho srdce bolelo... A asi ještě chvíli bolet bude. Pět hvězd bez váhání.

ApolenkaS
13.09.2016 5 z 5

Víc než milostný román, je to příběh plný válečného "hnusu". Všechno to bezpráví a boj jednotilivých lidí s tím, co válka přinesla, boj o přežití. Krásně popsaný vnitřní boj člověka s vlastním přesvědčením a skutečností. To jak hlavní hrdinové dokázali otevřít oči a přenést se přes to, co bylo tou hnusnou dobou dané. Jejich vnitřní změna byla popsaná tak uvěřitelně, že jsem to opravdu hltala. Neskutečné, jak si člověk myslí, že ví co si ten druhý myslí a nepřipouští, že by to mohlo být naopak. Krásný příběh, krutý, drsný, bolestný, ale krásný. Ta kniha mě dostala.

osuška
24.04.2016 5 z 5

Kniha, která zůstane v hlavě. Je o tom, jak i špatné a hrozné může přinést něco krásného. Je o tom, jak člověk dokáže změnit názor, jak dokáže přehodnotit svoje přesvědčení. Přestože smutný a drsný příběh, tak zahřál u srdce.

radkamiz
13.08.2015

Krásná kniha, čtu už po druhé :-) krásný milostný příběh z kruté doby. Zcela mě pohltil a rozněžnil..............

Ranuncul
24.06.2015 5 z 5

Perfektní knížka,výborně napsaná,čte se sama.Všem,které zajímá toto téma doporučuji.

Juliatta
02.10.2013 5 z 5

Po delší době zase kniha za 5 *****. Ve válce byla doba krutá, ale to co přišlo po válce je krutější v tom, že v touze po moci soused Čech, zradí souseda Čecha. A je to tady tak pořád. Dědíme to z generace na generaci, bez ohledu na to, jaká je zrovna situace ve společnosti.

bookcase
05.08.2013 5 z 5

Čtivý román, zpracovává téma ženy, která žije sama v těžkých dobách a musí se postarat nejen o sebe. Dotýká se i tématu lásky mezi Češkou a Němcem za okupace.