Oceán hrůzy / Zrození temnoty

Vyděšení ubožáci, kteří jako jediní přežili vypálení vesnice, pošlou Kormaka s jednotkou královských vojáků po stopě piráta známého pod jménem Kraken. Pronásledování je zavede přes trosky prokletého města do tajné pirátské pevnosti Krvavý přístav a nakonec vyvrcholí krvavým bojem hluboko pod hladinou oceánu, protože Kraken je čaroděj disponující nesmírnou mocí a má v úmyslu probudit nejstrašnějšího démona z dávných dob. Od časů, kdy zmizel pán Stínu Vorkhul a zanechal po sobě jen děsivé legendy o své úžasné moci, uplynula tisíciletí. Nyní se znovu objeví v přísně střežených kryptách pod palácem krále císaře Aemona. Kormakovi, který je pouhou náhodou zrovna na Aemonově dvoře, nezbývá než vyřešit záhadu jeho zmrtvýchvstání a učinit přítrž jeho běsnění dřív, než získá moc k rozvrácení celého království. Šestý a sedmý příběh ságy o Kormakovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324723/ocean-hruzy-zrozeni-temnoty-x1C-324723.jpg 4.26

Kormak Strážce 5.

Literatura světová, Fantasy
Vydáno, Polaris

Ocean of Fear / Born of Darkness, 2015

Kniha Oceán hrůzy / Zrození temnoty

gabriela9668
10.10.2018

Mam rada příběhy Kormaka, zatím ještě nezklamaly. Mam ráda moře a podmořské hlubiny, takže u mne Oceán hrůzy patří zatím k nejlepším.

Franc
11.07.2017

Krátkometrážní akční fantasy povídkového rázu. To je oč tu běží.

Opět se setkáváme s Kormakem, členem Slunečního řádu, který neohroženě kráčí v ústery Pradávným, jako poslední hráz, mající ochránit bezmocné lidské plémě před zkázou.

Nečekejte nic epického. Autor nevybočuje z řady děl předchozích. Hlavní hrdina oběma nohama skočí do akce a meč si téměř neodychne, dokud není prolita poslední kapka krve, která je k tomu určena.

Doporučení hodná kniha, která se však ve vší úctě k autorovi do historie fantasy zlatým písmem nezapíše.