Kořist

Kořist https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468352/bmid_korist-4Ci-468352.png 4 1246 377

Ve svém novém, samostatném románu servíruje oblíbená hororová autorka Darcy Coates svým čtenářkám a čtenářům mrazivý příběh dvaadvacetileté dívky jménem Eileen, která se ztratí během pěšího výletu v odlehlém lese Ashlough. O pár dní později je na břehu blízké řeky nalezen její fotoaparát obsahující podivné snímky, které byly vyfoceny až po jejím zmizení. Eileenin bratr Chris chce věřit tomu, že je jeho sestra stále naživu, a tak se krátce poté, co se policie rozhodne ukončit vyšetřování, domluví se svými čtyřmi kamarády a společně utvoří pátrací tým, jehož cílem je pročesat tajuplný les i jeho okolí a ztracenou dívku najít. Avšak čím víc se vzdalují od frekventovaných turistických stezek, tím podivnější stopy nacházejí. Postupně si začnou uvědomovat, že v lese nejsou sami… a že Eileenino zmizení nebyla jen nešťastná náhoda. V tu chvíli je však na útěk už příliš pozdě…... celý text

Literatura světová , Horory , Thrillery

Vydáno: ekniha , Fobos

Hunted , 2018

Petras_ka
24.09.2023 3 z 5

Kořist od Darcy Coates mala na začiatku našliapnuté na päť hviezdičiek. Počúvala som audioknihu do zatajeným dychom. Je perfektne načítaná pani Janou Strykovou.
Knihu by som nezaradila ako horor, hoci panuje ponurá atmosféra temného lesa a dejú sa tam podivné veci. Popri nesympatickej vyšetrovateľke Carle a celému policajnému zboru, v príbehu ešte vystupuje partička kamarátov, ktorých osudy ma na celej knihe bavili najviac, no ku koncu už aj to bolo príliš zdĺhavé. Musím povedať, že záver ma prekvapil, ale akosi nie som úplne spokojná, také nemastné neslané.

Peťula91
20.09.2023 5 z 5

Tak tahle kniha se mi líbila moc (více než "Pod hladinou"), i když ta byla také moc povedená. :-)
Příběh byl napínavý od začátku, do konce. Úplně mi nepřišlo, že by se jednalo o horor, ale spíše něco mezi parádním thrillerem a detektivkou. Kniha Vás nutí číst neustále dál a přemýšlet, co se v lese asi tak mohlo stát a kdo za tím stojí. :-) Autorka dokonale popsala veškeré detaily, takže si můžete scenérie lépe představit.
Pro milovníky Darcy Coates či napínavých příběhů, od kterých se nemůžete odtrhnout, bude tato kniha to pravé :-) Určitě doporučuji :-)

Niu
17.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Od posledních knih autorky, které jsem četla ze série Strašidelné domy (Fantom z Blackwoodu a Strašení v Rookwardu), jsem raději moc neočekávala. A byla jsem celkem překvapená. Ze začátku jsem se nemohla nějak dostat do toho procesu uvažování vlastně žádné z postav. Todd? Chris? Eileen? Jejich rodiče? Přátelé? Carla? Ale ... pokud vydržíte celkem pomalejší začátek, než se dostanete k jádru pudla, a máte rádi horory o mladých lidech bloudících v lesích, tak se vám to bude líbit. Dovedu si to určitě představit zfilmované (vedle Pachu krve, Ledové smrti, masakru motorovkou, House of wax a dalších a dalších). Trošku mi to připomnělo Šelmu od Mayna. Rozjede se to v několika linkách a ty se všechny pěkně na závěr prolnou. Mráz mi běhal po zádech, bolely mne nohy z chůze a puchýřů, cítila jsem rozedranou kůži z ostružiní, v krku mi drhlo, a ta touha napít se ... Autorce opravdu tleskám za vykreslení bloudění po lese a lezavý strach, který všichni cítili. No, trošku si asi rozmyslím, kdy se zase vydám sama do lesů :o( Je to i trošku detektivka, takže spojení všech mých nejoblíbenějších žánrů. Můj tip se mi potvrdil. Nebyla by to Darcy, kdyby neredukovala počet mrtvol. Je fakt, že ten konec, ač pro mne očekávatelný, mě teda rozsekal a Carla výsledek dvakrát podtrhla. Jako jo, tohle můžu :o)

raty
08.09.2023 4 z 5

audikniha

Ach jo, já jsem vážně nepoučitelná. Nečtu anotace a pak si připadám tak stará... :-) Potěšení z wow efektu z tohoto příběhu jsem propásla tak o třicet let.

Parta mladých lidí se snaží vypátrat kamarádku zmizelou na túře v lese. Narazí na podivnou bytost, která je pronásleduje. Zprvu laxní přístup policie, pak se rozjíždí pátrání. Místy napínavé, místy až úsměvně naivní. Pozorný čtenář odhalí totožnost padoucha poměrně brzy. Celkem dobře vymyšlený konec trochu napraví reputaci příběhu. Přidávám hvězdičku za skvělou interpretaci Jany Strykové.

Kee
04.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Knihu bych označila spíše jako thriller než čistokrevný horror; byla napínavá a prostředí divokých lesů mě vtáhlo. Co mě mrzelo, byla absence jakýchkoliv nadpřirozených prvků, kvůli čemuž mi pochmurné kulisy Ashloughského lesa připadaly docela nevyužité (když už ne přímo hlavní zápletka, co takhle pár duchů zemřelých obětí?).

Jedná se o průměrný příběh, co jej však pozvedá, jsou postavy, které se chovají racionálně, plánují, logicky přemýšlejí a pokouší se činit dobrá rozhodnutí. Také oceňuji, že se Darcy Coates snažila vyhnout klasickým prototypům hororových skupin mladistvých (kráska, šprt, sportovec atd.), což jejím postavám přidává na plasticitě.

Tohle setkání s autorkou mě potěšilo a těším se na další příběhy. :)

lucie8407
23.08.2023 5 z 5

První kniha od této spisovatelky a přečteno jedním dechem! Napínavé, s prvky hororu, navíc díky jedné z postav jsem si přímo zapsala do paměti předměty pro první záchranu při ztracení nejen v lese. Takže horor může být i poučný.

0323
21.08.2023 5 z 5

Několikátá kniha od Darcy a za mě to teda byla jízda. Čekala jsem další vyzáblý, ale tohle bylo úplně něco jiného. Detektivka, horor, thriller. Za mě super! A hned začínám další - Pod hladinou.

Pauvka
20.08.2023 3 z 5

Další kniha od Darcy a musím říct, že mě osobně zklamala. Děj mě moc nebavil a nebyla jsem napnutá jak u Černé zimy :(. Ale přesto je Darcy topka a nezanevřu nad ní!

Gordonlord
17.08.2023 4 z 5

Darcy Coates čtu potřetí a opět je to sázka na jistotu.

Trochu jsem se bál, že konec knihy bude mít stejně přeslazeně šťastný konec jako dvě knihy ze série Strašidelných domů, které jsem od ní četl nedávno. Ale ne - zde byli konečně i oběti, které dodaly příběhu na kreditu.

Příběh se točí kolem studentky Eileen, která se ztratila v hlubokém lese a našel se po ní pouze fotoaparát, na kterém byly snímky nelidské siluety. Její kamarádi se jí vydávají hledat a tajemný netvor je pronásleduje, zatímco oni jsou při hledání Eileen rovněž ztraceni v lese.

Postavy jsou dobře napsané, napětí a nové impulzy, které přikovají čtenáře ke knize, se objevují na každé stránce a samozřejmě nechybí ani překvapivý a dobře vypointovaný konec.

Vcelku omleté téma, ale podané s mistrným umem.

Po všech stránkách skvělá práce, které v podstatě není co vytknout.

Lucyeinstory
14.08.2023 4 z 5

Moje první setkání s Darcy Coates dopadlo lépe, než jsem čekala. Kořist na me čekala někdy od minulého léta, ale nebyla na ni vůbec nálada. Ke konci dubna jsem měla hodně náladu na něco temného, a Kořist byla jasná volba.

Nebudu lhát, bála jsem se. Bála jsem se, protože se jednalo o horor a já horory nemusím, ale nakonec to až takový horor zase nebyl (tedy podle mě). Ano, našla jsem tam pasáže, ze kterých se mi zvedl žaludek a často mě mrazilo, ale tenhle titul bych jako horor neklasifikovala. Podle mě se jednalo o detektivní thriller, kde šlo o přežití. Nevím jak vy, ale na mě to takhle působilo.

Několikrát mi ukápla i slza, protože se z některými hlavními postavami budeme nuceni rozloučit. Atmosféra byla vážně super a myslím, že dlouho nepůjdu sama do lesa
Postavy byly celkem v pohodě, uvažovaly racionálně, ale občas jsem některé nechápala.

Ten konec vás rozseká, protože já ani ve snu netipla hlavního záporáka. A kdo ano, klobouk dolu

m2056
12.08.2023 4 z 5

Čte se dobře každou stránku obracím a čekám jak to dopadne vážně dobrý.

handat
08.08.2023 5 z 5

Mně se to líbilo, čekala jsem sice klasiku od Darcy, ale že to bylo trochu jinak, vůbec nevadilo:-)

Bafy
07.08.2023 3 z 5

Poslechnuto jako audio jinak bych knihu nejspíš nečetla. Ale výborný přednes dokázal vtáhnout do celkem předvídatelného děje a tak jsem byla i občas napnutá. Ale kdo je ta tajuplná příšera mi došlo v momentě kdy bylo zmíněné že dotyčný byl v armádě. No a konec byl prostě takový zvláštní....

Makaja
22.07.2023 3 z 5

Upřímně nic moc, brzy jsem pojala podezření, co je ta vraždící příšera zač a tím pádem mi pak chyběl moment překvapení. Strašidelné domy mají navíc ten nádech nadpřirozeného tajemna, tady to bylo takové neslané, nemastné nic. Ale zas na druhou stranu přece jen trochu víc hororové, protože s přihmouřením oka, nebo spíš obou očí, by se to mohlo stát.

Vesper001
20.07.2023 1 z 5

(SPOILER) Konec plytký, všechno plytké. Darcy by se měla držet recyklace příběhů o bubu-barabiznách, v těch je jako doma. Kořist je domácí úkol ze slohu, sesmolený po závěrečných titulcích nějaké (kterékoli) teen-vyvražďovačky. Partička "dětí" 20+ courá po lese a v pravidelných intervalech někdo potká strašidlo, někdo umře a zbytek se handrkuje kvůli cestování s mrtvolami nebo bez. Pátrá po nich nesympatická a zpruzená policajtka. A to je vše. Vlastně ne, šokující rozuzlení je skutečně šokující. Pro hodně mladé mládežníky. :)

Petronela16
18.07.2023 3 z 5

Pripájam sa k početnej komunite , ktorá si túto knihu vypočula v audio verzii. Tiež by som si tuto knihu zrejme neprečítala, ale ako audio sa to dalo, čas pri upratovaní, varení atď mi to celkom prijemne skratilo.Dej pomerne predvídateľný, sem tam to bolo zdĺhavé , koniec mierne prekvapivý. Ako vravím kniha neurazí , no ani nenadchne.Dobre nahovorena audiokniha, to sa musi nechať.

Evaho73
17.07.2023 3 z 5

Nemôžem si pomôcť, ale táto kniha mi pripomínala kreslený seriál Scooby-Doo. Tiež tu išlo o skupinu mladých ľudí, ktorí prežívajú lesné dobrodružstvo pri riešení záhadného zmiznutia, kde nechýba ani tajomné nadprirodzené stvorenie.
Pravdu povediac nie je to môj obľúbený žáner, ale v tomto prípade som si knihu celkom užila. Na môj vkus však boli niektoré časti príliš zdĺhavé a nudné, ale záver mi to trochu vynahradil.

sarka0168
13.07.2023 2 z 5

Naprosto okopírovaná kniha Les sebevrahů Jeremiho Batese - jediné, co můžu ocenit, je, že popis událostí je opravdu barvitý. Mimochodem, knihy Batese Les sebavrahů, Hora mrtvých a Katakomby mohu jedině doporučit!

MonaLisa42
11.07.2023 4 z 5

Poslechnuto jako AUDIOKNIHA na YouTube.
Na tuto audioknihu jsem narazila náhodou. Jana Stryková ji naprosto úžasně namluvila. Osobně bych si tuto knihu nevybrala ke čtení, ale audiokniha mě naprosto vtáhla do sebe a nedalo se přestat poslouchat. Děj byl velice napínavý. Kniha má v sobě hororové prvky a je trochu psycho. Děkuji!!!

Jaruš7
07.07.2023 4 z 5

Autorčino hrozné hobby slaví triumf.
Horor ze života v překvapivém zobrazení.
Tak zase v lese, no proč se bát.
Opět stačí úzkost, strach v temném lesním porostu bez navigace, pak rokliny a pasti už vykonají své, psychika dostane co proto a čtenáři - posluchači taktéž.
Vydařená audiokniha.
Trhlina v čase a v chráněné oblasti - parku.