Kořist

Kořist https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458306/bmid_korist-jrO-458306.png 4 1254 377

Ve svém novém, samostatném románu servíruje oblíbená hororová autorka Darcy Coates svým čtenářkám a čtenářům mrazivý příběh dvaadvacetileté dívky jménem Eileen, která se ztratí během pěšího výletu v odlehlém lese Ashlough. O pět dní později je na břehu blízké řeky nalezen její fotoaparát obsahující podivné snímky, které byly vyfoceny až po jejím zmizení. Eileenin bratr Chris chce věřit tomu, že je jeho sestra stále naživu, a tak se krátce poté, co se policie rozhodne ukončit vyšetřování, domluví se svými čtyřmi kamarády a společně utvoří pátrací tým, jehož cílem je pročesat tajuplný les i jeho okolí a ztracenou dívku najít. Avšak čím víc se vzdalují od frekventovaných turistických stezek, tím podivnější stopy nacházejí. Postupně si začnou uvědomovat, že v lese nejsou sami… a že Eileenino zmizení nebyla jen nešťastná náhoda. V tu chvíli je však na útěk už příliš pozdě…... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Fobos

Hunted , 2018

beowafle
08.10.2022 3 z 5

Připadal jsem si, jako kdybych poslouchal knihu ze série Klub záhad pro dospělé. Lituju toho, že jsem si to koupil jako audioknihu, z bazaru jsem to mohl mít jako knihu za polovinu. Jenže to bych to zase nedočetl.

Dlouho se tam nic nestane, řeší se tam naprosté blbosti, samé klišé, postavy jsou otravné a stereotypní. Některé věci nedávají smysl. Tuto autorku tímto odepisuji, a jdu hledat dál. Tudy cesta nevede.

Belanna
02.10.2022 4 z 5

Od této autorky jsem přečetla první knihy Strašidelných domů a ty na mě dojem neudělaly. Dala jsem jí ještě šanci a čekala jsem tedy opět rádoby duchařinu.
Kořist je ale thriller a velmi dobrá detektivka v jednom, navíc zasazená do zajímavého prostředí australského lesa.
Napínavé, mrazivé. Střídá se tu odhodlání, strach, prohra, slzy i naděje.
Líbilo se mi rozložení a různorodost postav v příběhu, vcelku jsem si oblíbila policistku Carlu.
A ve svém odhadu na závěr knihy jsem se trefila pouze o "židli" vedle :)

TeriLoch
18.09.2022 5 z 5

Prostě skvělá knížka ! Četla se jedním dechem, napínavé od začátku do konce. Ne jednou jsem se po přečtení nějakého úryvku zastavila, vrátila se a přečetla ho znovu. :) Jen kapitoly z pohledu policistky chtěl člověk přeskočit, aby se dostal zpět do lesa. Myšlenka kdo by mohl být vrah byla v jeden okamžik správná, ale pak se toho v příběhu tolik událo, že na to nebyl čas víc myslet !
Knížku jsem hned doporučila dalším lidem a ti si ji také hned přečetli a velmi chválili. Takže knihu určitě doporučuji dál a ráda si od autorky přečtu i jiné příběhy :)

GYROTOURBILLON
16.09.2022 5 z 5

Super, autorka DC. poskočila na vyšší level. Jeji duchařské příběhy též nemají chybu. Jinak musim souhlasit s Bediczek a pokládám si stejnou otazku.
Atmosféru v lese autorka vykreslila velmi pěkně. Občas se mi osobně při procházkách lesy stávalo, že oči vidí něco co ve skutečnosti není , nebo je optickým klamem. Asi nejvíc v době mé 7 třídy, kdy jsem kvůli sportovním hrám ve škole nestíhal spoj do rodné vesnice vzdálené přes les cca 8- 9 km. Sice za světla a známou cestou , ale přesto sám a to pak každé křupnutí , křik ptáků či pohyb např. srnky , myšlenky rozblázní. A to bylo v době, kdy Freddy Krueger vládnul naši filmografií.
Rád jsem chodil , i s tou trochou strachu , cestou nahlas zpíval, mluvil na hlas , ale i sledoval krásy přírody. Sem tam jsem za silným kmenem i Freddyho zahlídl, ale.. asi jsem se chtěl podvědomě trochu bát.
Kniha mě proto oslovila a mé cesty připoměla. Napětí tak nějak vždy ustoupilo kráse cesty a tím , že mě až tak něco nezaskočilo, dokážu fantazírovat po kraji do dnes. Otázkou je , až mě jednou opravdu něco zaskočí ?!!

Bediczek
06.09.2022 4 z 5

Napínavý thriller od začátku až do konce. Postavy jsou dobře vykreslené a fandil jsem jim. Konec mně překvapil, vůbec jsem to nečekal. Jediné co by mně zajímalo je, jak dlouhý byl ten provázek?

ZCT
29.08.2022 3 z 5

Těšila jsem se na pořádnou duchařinu a ono thriller. Upřímně, moc mě to nebavilo.

wikca
26.08.2022 4 z 5

Není les jako les
Příběh vykresluje prekérní situaci do které se dostane hlavní hrdinka Eileen, která se vydá na náročnou túru do lesa Ashlough a zmizí téměř beze stop. Jediné co po ní zbyde je foťák a fotky v něm pořízené krátce, před jejím zmizením. Bratr Eileen se nehodlá smířit s tezí policie, která jí považuje nadobro ztracenou a spolu se svými kamarády se vydají do Ashloughského lesa Eileen hledat. To co prožijí by si ovšem nikdo z nich ani ve snu nepředstavoval.
Kniha je rozdělena do krátkých kapitol, je čtivá a má spád. Ze začátku mě trochu iritoval důraz na chytrost a hloupost postav, která je zde několikrát zmiňována. Celkově je však kniha skvělá a má překvapivý konec.
Obohatila jsem si slovní zásobu o slovo Folié á deux.

Andělla
23.08.2022 5 z 5

Po pár recenzích tady jsem měla strach, že to nebude ono a nevtáhne mě to tak jako knihy o strašidelných domech od Darcy, ale šla jsem do toho a wow! Darcy opět nezklamala. Napínavé, od první kapitoly jsem nemohla přestat číst dál. Skvěle popsaná atmosféra lesa. Fandila jsem všem od samého začátku. Konec jsem nečekala, takže super, doporučuji.

Wladimirski
23.08.2022 5 z 5

Fíííha, tak to byla docela jízda! Dramatické od první stránky, napětí nepolevuje a nepolevuje. Nepředvídatelné, plné zvratů, dobrodružné a vzrušující. A aby jste se dozvěděli, zda je to sci- fiction či nikoli, tak se musíte dočíst až do samého závěru

Arev122
22.08.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila, příběh mě vtáhl do napínavého děje . Jen mě bylo líto Anny.

verka5083
20.08.2022 4 z 5

Abych pravdu řekla, tak v průběhu čtení jsem si vzpomněla na knihu Deset malých černoušků a jen jsem čekala, kolik cernoušků zůstane. Naštěstí konec dopadl jinak a pro mě velmi překvapivě, než jsem předpokládala. Čekala jsem, že to bude mnohem horší.

Hvězdinka
17.08.2022 5 z 5

Velmi povedené, napínavé až do konce. Bála jsem se mysteriozna, ale dobře to dopadlo.... Skvělé vykreslení strachu v lese. Shodou okolností jsem knihu četla v době, kdy jsem chodila po lese a měla hledat kešky, no, nebylo mi úplně dobře:-) Doporučuji.

Peggy2711
14.08.2022 4 z 5

Horor to není, ale dobré to bylo. Začátek pro mě trochu slabší, mám ráda, když jsou věci uvěřitelné, ale pak se to rozjelo a moc mě to bavilo, přečteno během pár hodin, ten konec mě moc nepřekvapil, trochu jsem to tipovala. Děj byl napínavý i tím, že se střídalo vyprávění z různých pohledů a kapitola končila většinou v tom nejlepším.

Špekyn
14.08.2022 4 z 5

Horory nečtu, ale tohle mne zaujalo anotací a mělo to dobré recenze. Nakonec bych to jako horor asi ani neoznačila, ale thriller je to povedený.
Postava Todda i vyšetřovatelky Carly byla taková zvláštní, napůl sympatická, napůl nesympatická. Příběhu to však příliš nevadí. Ten neustále graduje, jak se situace každou událostí mění. Nástrahy divoké lesa, včetně vlastní psychiky, a pasti a lsti monstra stupňují napětí. Vše navíc působí velmi reálně. Náhlé rozuzlení, které je jen shrnuto a není popisováno, ke zbytku knihy nezapadá. Úplný konec je rychlý a překvapivý. Chybělo mi pouze vysvětlení, proč se Gabon zabil.

SilvieSisinka
02.08.2022 4 z 5

Já osobně horory nečtu.Knihu jsem koupila v akci a vůbec nelituji za koupi a přečtení.....bavilo mě to velice.

kusma
24.07.2022 4 z 5

Napínavá kniha, horor určitě ne. Jak řekl manžel: čtivé béčko. Kapitoly měly spád, letní čtení jak má být. Jen, když vám při čtení napínavé scénky, začne u nočního stolku chrastit chroust, nemáte moc klidný večer :)

Cryptkeeper
20.07.2022 3 z 5

Kniha byla zpočátku velice čtivá,no zhruba ve čtvrtce,po přibližném nastínění děje,začlo napětí slábnout a příběh upadal. Ani celkové rozuzlení mě nějak neohromilo. Za mě celkem zklamání.

mary2019
18.07.2022 5 z 5

Ze začátku jsem měla pocit, že čtu KOŘIST alá ŠELMA od Mayneho. Možná se nechala Darcy inspirovat. Byla jsem trochu zklamaná. Pak se ale děj rozjel a nakonec musím uznat, že Darcy opět nezklamala.

Reeny
10.07.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a přečetla jsem jí za jeden den.
Pro mě od začátku napínavý děj a překvapivý konec,který jsem nečekala:).

smithynka
10.07.2022 5 z 5

Moje první kniha od autorky a musím říct, že jsem si vybrala dobře. Příběh byl zajímavý a konec opravdu překvapí.
Často chodím v lese sama, tak raději nebudu scházet z cestiček .