Kořist

Kořist https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458306/bmid_korist-jrO-458306.png 4 1251 377

Ve svém novém, samostatném románu servíruje oblíbená hororová autorka Darcy Coates svým čtenářkám a čtenářům mrazivý příběh dvaadvacetileté dívky jménem Eileen, která se ztratí během pěšího výletu v odlehlém lese Ashlough. O pět dní později je na břehu blízké řeky nalezen její fotoaparát obsahující podivné snímky, které byly vyfoceny až po jejím zmizení. Eileenin bratr Chris chce věřit tomu, že je jeho sestra stále naživu, a tak se krátce poté, co se policie rozhodne ukončit vyšetřování, domluví se svými čtyřmi kamarády a společně utvoří pátrací tým, jehož cílem je pročesat tajuplný les i jeho okolí a ztracenou dívku najít. Avšak čím víc se vzdalují od frekventovaných turistických stezek, tím podivnější stopy nacházejí. Postupně si začnou uvědomovat, že v lese nejsou sami… a že Eileenino zmizení nebyla jen nešťastná náhoda. V tu chvíli je však na útěk už příliš pozdě…... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Fobos

Hunted , 2018

J.Clouseau
03.01.2023 5 z 5

Mám pocit, že jsem snad nic napínavějšího nečetla. Napětí stále gradovalo a já několikrát musela knihu na chvíli odložit, abych to vše dokázala vstřebat a trochu vydechla.

Nicméně, tohle byla první kniha, kterou jsem od Darcy Coates četla a nemůžu se dočkat, až si přečtu její další díla.

zuzankac
01.01.2023 5 z 5

Zatím nejlepší knížka od Darcy, co jsem četla.

prestiggio
31.12.2022 5 z 5

ÚŽASNÉ! Aj keď na začiatku pozvoľný rozbeh, ale potom to nebralo grády. V niektorých miestach som čítala s otvorenými ústami. Doslova! Čítanie som si užívala.

StrYke
21.12.2022 4 z 5

Skvělá kniha s pěkným tempem a s působivými zvraty. V mnoha případech se příběh tváří klišovitě jen proto, aby mohl klišé porušit.

Cyonerix
09.12.2022 5 z 5

Perfektní kniha. Napínavá od začátku až do konce, atmosféra Ashloughského lesa byla naprosto pohlcující.

Sybelle
25.11.2022 4 z 5

Už jen z popisů, co člověka může potkat v divočině (když pominu zápletku) jsem odrazena od spaní v lese. Knížka se dobře četla. Líbí se mi styl psaní autorky. Z textu se dozvíte, co potřebujete bez zbytečností okolo. Děj rychle ubíhal a ve formě audio knihy skvělá záležitost na cestování. Určitě si udělám čas i na sérii strašidelných domů.

Dáma s hrnstjm
23.11.2022 3 z 5

Nemile mě zarazila přemíra "hlavních" postav, podle mne zbytečné... a rozuzlení celé zápletky mě zklamalo moc, je to taková ohraná písnička. Vyzdvihuji napínavou atmosféru umocněnou nálezem fotografií. Oproti sérii Strašidelné domy je to ale celkově svěží změna.

marky2558
21.11.2022 3 z 5

(SPOILER) Trvalo mu trochu déle, než jsem se začetla, což se mi běžně u knih od D. Coates nestává.
S knížkou jsem chtěla hodit do kouta v momentě kdy se tam objevila "příšera" typu vlkodlak nebo co to vlastně bylo. Stejně jako u jedné z knih ze série strašidelných domů, když se tam objevilo takové monstrum, ztrácí to pro mě na přitažlivosti. Nicméně ve finále to nebylo špatné počtení, manipulace s Toddovým tělem byla popsána do hrůzných detailů a to bylo vlastně jediné, co na mě nějak více zapůsobilo. Konec knihy bylo už trošku klišé..

oleg121
17.11.2022

Bohužiaľ ma kniha nebavila, prvá od autorky, ktorú som ani nedočítal.

VeFab
09.11.2022 5 z 5

Skvělé popisy situací a opravdu nečekaný závěr. Chvílemi jsem se opravdu bála.

FireOfFilth
07.11.2022 4 z 5

Na začátek musím říct, že kniha se čte velmi dobře. Popis přírody a putování hlavních hrdinů je lahůdka, člověk se vžije do této situace a cítí se jakoby tam byl s nimi. Vyšetřování policistky je relativně zajímavé, ale člověk ho ocení až v pozdějších částech knihy.
Samotné zlo, která v lesích číhá nedá spát a čtenář chce zjistit více. Nalezneme tu spoustu wow momentů. Spisovatelka si nebere servítky a nikoho nešetří. Ze finálního odhalení jsem možná trošku zklamaný, ale vše do sebe krásně zapadalo a dávalo smysl.
Jak píše Holly.W níže, kniha je spíše thriller než horor. To ale neznamená, že se nebudete bát.
Kniha se mi dost líbila. Hodnotím 80 %

Holly.W
04.11.2022 5 z 5

Super! Horor není úplně můj šálek kávy, čekala jsem co z toho vyleze, ale z knihy jsem byla velice příjemně překvapená. Bylo to hodně napínavé. Postavy všechny perfektní. Líčení putování lesem bylo popsané věrohodně a mrazivě, všechno jsem si to dokázala živě představit. Konec mě velice překvapil. Řekla bych, že to byl spíše velice dobrý thriller než horor. Knihu jsem si moc užila, skvělý čtenářský zážitek!

sipkulka
02.11.2022 3 z 5

Chvilku mi trvalo nežli jsem se do knížky začetla, silnější momenty měla avšak bylo zde více zbytečné vaty kolem. Co se mi opravdu líbilo byl konec jako takový. Podtrženo sečteno: tato knížka nebyla úplně špatná, ale série Černá tma mě uchvátila víc.

_Knihomolka_
28.10.2022 3 z 5

Ani u mé druhé knížky od Darcy Coates se nemůžu ubránit pocitu zklamání. Už nějaký ten pátek mi stále vrtá hlavou, co je na jejích románech tak strašidelného, protože ani u tohoto jsem tomu na kloub bohužel nepřišla (což ale neznamená, že nebudu hledat dál :)). Mě spíše autorčiny knihy lákají svými originálnímu tématy a tím, jak dokáže čtenářům příběh nastínit občas až nebezpečně realisticky, i když tu jde obecně o duchařinu.

Kleo25
19.10.2022 5 z 5

Knihu jsem přečetla v podstatě jedním dechem. Začátek svižný, prostřední část trochu ,,roztahanější", pak se ale děj spustil, jako když jedete dolů na horské dráze... a ne a ne se zastavit. Po přečtení několika recenzí jsem měla obavy, že mi hlavní postavy knihy budou lézt na nervy - nestalo se. Fandila jsem jim, úplně všem. Konec jsem v něčem tipla, ve většině však vůbec... a líbilo se mi! Kniha Vás úplně vytrhne z reality, což jsem zažila opět po delší době - zasloužených 5 hvězdiček.

marketa1860
17.10.2022 4 z 5

Zpočátku jsem byla trochu rozpačitá, děj se vlekl, a přestože jsem čekala horor, nadpřirozené příšery jsem nečekala... Pak se to ale v půlce knihy rozjelo, všechno dostávalo smysl a závěr svištěl parádně.
Moje prvotina od autorky a jsem spokojená.

JointlieKat94
15.10.2022 4 z 5

Já osobně o sobě vím, že mám celkem problém knihy rozdělovat do určitých žánrů, třeba čtu a čtu a nějak nad tím nepřemýšlím, většinou mi to je asi fuk. Ale až po dočtení mi dojde, co že to vlastně bylo. A pak jsou knihy, které na sobě to označení mají přimo napsané a já jásám! Nemusím nad tím přemýšlet a prostě se vrhám na to, na co se zrovna cítím, paráda!

No jo, jenže to Vám nesmí lhát. Měla jsem chuť na horor. A pak jsem překvapená, že čtu něco jako krimi thriller.

No ale mimo tohle "podvádění" musím říct, že se to četlo vlastně dobře a samo, stránky utíkaly, ani nevim jak rychle.. Mizející turisté někde v hloubi Ashloughského lesa.. zajímavé téma.

Z postav jsem si celkem oblíbila chudáka chytrou Annu. Todd byl asi jen taková vsuvka? A parta hledající Eileen, která se sama v lese ztratí. Moc zajímavé. Je tu jakýsi netvor (každý jsme si na to udělali asi vlastní obrázek?), který ztracené turisty vraždí.

Nepřeskakovala jsem kapitoly z policejní stanice, Carla byla vlastně ok. A kapitoly příjemně krátké.

Četlo se mi dobře, prozření se mi líbilo a vysvětlení situace též, konec jsem čekala trošku jiný a vraha jsem neodhalila. :D

Ale se čtením jsem spoko. Až na tu spoustu morbidity. To nemusím! Bylo to nechutné (jen na pár místech!). A proto musí stačit 4*.

Paja.92
13.10.2022 3 z 5

Zpočátku se mi do knihy moc nechtělo, protože jsem se obávala, že Darcy opět vyprávění zakončí happy endem a to bych u thrilleru/ hororu špatně nesla.

Tentokrát nás Darcy nezavedla do světa duchů, ale do temného lesa, kde číhalo nebezpečí na každém kroku. Aurorka opět dokázala navodit atmosféru a vyprávění jsme měli možnost sledovat z vícero pohledů. Z pohledu Chrise a jeho kamarádů, vyšetřovatelky na místním oddělení a Todda, který byl zamilovaný na hlavní postavy, která zmizela.

Každý úhel pohledu měl něco do sebe, ale kdyby autorka vynechala Todda, vůbec bych se nezlobila. Nejde jen o to, že mi nesedl, ale připadalo mi, že jeho vyprávění je jen taková vycpávka a chvílemi jsme se u jeho pasáží nudila.
Celkově mi první půlka připadala slabší, ale potom se to rozjelo a děj odsýpal. Darcy má u mě velké plus za konec a celkové vysvětlení.
Knihu bych doporučila nenáročným čtenářům detektivek/thrillerů.

Euka
11.10.2022 5 z 5

Nejlepší kniha Darcy Coates! Četla se sama, několikrát jsem si musela rukou přikrývat další stranu abych náhodou očkem neviděla co se stane. Z žádné knihy od Darcy jsem nebyla tak nadšená.

jefff
11.10.2022 3 z 5

Jsem trochu na rozpacích. Kniha se mi vlastně líbila. Má spád a je napínavá, ale po přečtení jsem měl takový nemastný, neslaný pocit. Je potřeba ke Kořisti přistupovat, jako k hodně nenáročné knize. Hororová složka tu navíc funguje jen napůl, vyložený strach tu asi čtenář moc nepocítí, ale zase to autorka dohání drsnými scénami, které jsou děsivé o to víc, že aktéry jsou děti. Víc než horor je to thriller. Obstojný, dobře napsaný, ale opravdu velice oddychový.