Kořist

Kořist https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458306/bmid_korist-jrO-458306.png 4 1249 377

Ve svém novém, samostatném románu servíruje oblíbená hororová autorka Darcy Coates svým čtenářkám a čtenářům mrazivý příběh dvaadvacetileté dívky jménem Eileen, která se ztratí během pěšího výletu v odlehlém lese Ashlough. O pět dní později je na břehu blízké řeky nalezen její fotoaparát obsahující podivné snímky, které byly vyfoceny až po jejím zmizení. Eileenin bratr Chris chce věřit tomu, že je jeho sestra stále naživu, a tak se krátce poté, co se policie rozhodne ukončit vyšetřování, domluví se svými čtyřmi kamarády a společně utvoří pátrací tým, jehož cílem je pročesat tajuplný les i jeho okolí a ztracenou dívku najít. Avšak čím víc se vzdalují od frekventovaných turistických stezek, tím podivnější stopy nacházejí. Postupně si začnou uvědomovat, že v lese nejsou sami… a že Eileenino zmizení nebyla jen nešťastná náhoda. V tu chvíli je však na útěk už příliš pozdě…... celý text

Literatura světová , Horory , Thrillery

Vydáno: , Fobos

Hunted , 2018

Kami479
30.04.2023 4 z 5

Knihu jsem přečetla za 3 dny. Příběh byl svižný, napínavý, líbilo se mi více dějových linií jednotlivých postav. Horor to moc nebyl, spíše thriller, ale opravdu zajímavý příběh.
Jediný minus je, že se teď budu chodit bát do lesa :)

MadMan
12.04.2023 5 z 5

Tohle bylo něco pro mě! Svižné, napínavé, akční a čtivé. Nebyl tam žádný super-hero-pan-dokonalý. Všechny postavy - byť ze začátku působily nevýrazně - si mě postupem času získaly a každý dostal v příběhu svůj čas. Ta lehkost a jednoduchost, jakou je to napsané mě dostala. Dlouho se mi nestalo, že bych se do děje takhle ponořil a nemohl se odtrhnout. V lese jsem se teda docela dost bál, takže něco z hororu tam je.

Ella_85
06.04.2023 5 z 5

Napinave az po koruny nejvyssich stromu
A jak se rika pod svicnem byva nejvetsi tma. Skoda, ze pribeh nebyl uplne beze ztrat. Ale melo to spad a dej se odvijel bleskove, i kdyz jsem si rikala, kolik lidi do toho hroznyho lesa jeste vleze

Michelleta
30.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Velmi čtivá, poutavá a atmosférická kniha. Kromě prostředí, zápletky a hlavních postav mě oslovily vnitřní "monology" jednotlivých postav na pouti za hledáním osudu Eileen, rovněž se mi líbilo postupné odkrývání záhady monstra, které čtenáři dávalo mnoho variant. Velkým plusem je za mě rovněž skutečnost, že příběh neskončil zcela "sluníčkově" pro všechny účastníky tohoto nebezpečného "výletu" mezi hustý lesní prost v horském terénu. Spád knihy byl přiměřený a rozuzlení šokující a nečekané. Za mě skvělá kniha pro milovníky napětí. Knihu bych však neřadila do kategorie hororů, jako spíše do kategorie thrillerů, to je však jediná výtka, kterou mohu ke knize mít :)

Kenan
29.03.2023 4 z 5

Chris se vydává se skupinkou svých přátel po stopách své sestry Eileen, která se ztratila v lese, protože doufá, že je stále naživu. Čím dál se dostávají od frekventovaných stezek, tím víc znepokojujících událostí se jim stane. Postavy mladých hrdinů ze začátku působí nesympaticky a chovají se hloupě, dokud nezjistí, jak velké nebezpečí jim hrozí. Policie se k případu chová vlažně a zareaguje až když zjistí, že Eileen není zdaleka jediná, která v lese beze stopy zmizela.
Za mně to bylo celkem dobré, bavilo mně to, cítila jsem napětí a rozhodně bych tohle nikdy nechtěla zažít. Rozuzlení jsem sice už před koncem tak nějak odhadla, ale i tak jsem si to užila.

čef
22.03.2023 4 z 5

Pobíhání po lese jak v Blair Witch a jako v mnoha jiných horrorech tohoto střihu. Některé se mi před lety i dost líbily, ale už jsem si jich užil více než dost. Ani závěr mne neuchvátil, jakkoliv měl asi být překvapivý. Katastrofa to sice nebyla, ale umělecký zážitek také ne.

Enrikea
20.03.2023 5 z 5

Za mě asi nejlepší.cekala jsem jak to u autorky bývá...nadprirozena a tak.ale ke konci jsem byla ráda že ji mám doctenou.chudaci ti co byly v lese.asi se budu sama bát už chodit do lesa...

Miriam
20.03.2023 3 z 5

Tuhle knížku bych nenazvala hororem, ale thrillerem. Začátek byl takový svižnější, pak jsem se trochu nudila, ke konci to pak zase trochu svištělo. V něčem připomíná Karikovu Trhlinu, ovšem nedosahuje takových kvalit. Chyběly mi tam vyhrocené situace, napětí, nijak to extra negradovalo. Ztraceni v lesích, ale atmosféra toho lesa na mě nijak nedosáhla. Myslím, že se z toho dalo vytěžit mnohem více. Za mě 3.5*

Pavlína2019
17.03.2023 3 z 5

Čekala jsem něco podobného jako autorčiny "strašidelné domy", které se mi líbily a mám je přečtené všechny, ačkoli tyto knihy nevyhledávám.

Zde se jednalo o něco jiného, ne až takové nadpřirozeno, za což jsem vlastně dost ráda.

Nicméně zápletka mě až tak úplně neoslovila, ale závěr je překvapivý a kniha je určitě napsaná velmi dobře a čtivě.

Nemohla jsem se ubránit pocitu "ach jo, kvůli takové neuváženosti, takové tragédie".

Takže závěr: milovníkům hororů doporučuji.

TheSarcasm
12.03.2023 3 z 5

(SPOILER) ...co takhle zkusit GPS? Nedovedu si představit ta obrovská klubka ze kterých se dalo odvinout kilometry provázku.

Markéta.
03.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Poměrně čtivá kniha, líbil se mi konec, nebyl to happy end, a to mě moc příjemně překvapilo.

twiggynka
02.03.2023 4 z 5

Tak jako co na to říct ? Po pár prvních kapitolách jsem si myslela, že se asi budu s knihou trápit. Opak byl pravdou. Kniha se četla parádně, měla spád a byla napínavá. Samozřejmě tam byly situace, které nedávaly smysl, chování aktérů typické pro americké horory , ale i tak stála kniha za přečtení.

mončičák42
17.02.2023 5 z 5

První horor, který jsem četla, byl první ze série strašidelných domů a nebavilo mě to. A protože jsem někde zahlédla, že tato kniha od autorky je zcela jiná, rozhodla jsem se pro koupi a dobře jsem udělala. Ještě nikdy jsem se u knihy tak hrozně nebála. Na staně 36 jsem si pomyslela, o čem autorka bude psát dalších 300 stran, když jsem poznala všechny postavy, nebyly mi sympatické. Nenapadlo by mě, že se mi postupně začnou líbit všichni (kromě záhadného jedince). Děj je tak poutavě napsán, každičký detail, napětí graduje, krátké kapitoly, ještě že jsem si mohla u kapitol z policejní stanice alespoň trochu oddechnout, ale i tak jsem si musela dávat pauzy od čtení. A závěr? Pro mě naprosto nečekaný. Vše logické a uvěřitelné. Doporučuji všem, co se chtějí bát. Já teď musím sáhnout po nějaké "čistokrevné" romantice.

skipiii
16.02.2023 5 z 5

Za mě skvělé, čtivé, napínavé, rozhodně ano!

Deia
09.02.2023 4 z 5

Kniha ma chytila od prvej kapitoly, keďže tá začína Eileen stratenou v lese a dosť ma navnadila na celý zvyšok knihy. Len potom chvíľku trvá, kým sa to rozbehne. To, že sa Eileen neozvala, si ako prvý všimol Todd, jej kamarát, ktorý sleduje každý jej krok. Jeho kapitoly boli strašné, keďže on bol strašný – stalker, ktorý vedel o každom Eileeninom kroku, navyše si o sebe veľa myslel a veľmi rýchlo som začala dúfať, že to, čo sa stalo Eileen sa stane aj jemu. Príbeh sa poriadne rozbehne až keď sa Chris s kamarátmi dostanú do lesa, čo im trvalo pár desiatok strán, ale keď už tam boli, tak to bolo poriadne napínavé. Ich kapitoly sa potom striedajú s kapitolami Carly, detektívky, ktorá má na starosť Eileenin prípad a ktorá si spočiatku nepripúšťala, že na jej zmiznutí má byť niečo divné, ale nejak to v nej začalo hlodať. U nej ma sklamalo, že je to ďalšia policajtka, ktorú prenasleduje jej minulosť, ako keby iní policajti ani neboli. Jej kapitoly ma ale tiež bavili, aj keď samozrejme, na dianie v lese to nemalo. Po istom zvrate som si ani nevedela predstaviť, že by som knihu mala zavrieť a nedočítať, takže v podstate som ju prečítala na jedno posedenie.
Veľmi som bola zvedavá, že ako to so štvoricou kamarátov v lese dopadne, pretože mi boli sympatickí a to aj napriek tomu, že niekedy sa správali hlúpo. Aj so záverom som spokojná, aj keď asi mal nejaké nedostatky, ale páčilo sa mi, že ako sa to nakoniec vyvŕbilo. Priznám sa, že z knihy som mala trochu obavy, pretože v autorkinej sérii o strašidelných domoch mi nie všetky príbehy sadli, ale tento sa mi naozaj páčil, zmena prostredia rozhodne prospela.

Robert89
01.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Přiznám se, že jsem po přečtení prvních pár desítek stránek zvažoval, že knihu nedočtu ale nakonec jsem moc rád, že jsem to neudělal. Jak se příběh trochu rozjel, tak jsem nemohl knihu odložit z ruky. Prostě přesně jedna z těch knih, která vás nutí se pustit do další kapitoly hned po dokončení té minulé, i když už vám večer padají oči a vy víte, že musíte ráno brzo vstávat :)
Co mě však zklamalo (a na začátku málem odradilo) byly hlavní postavy. Když jsem viděl tu skupinku jak vystřiženou někde z Muzikálu ze střední
(hodný ale trochu "jednodušší" svalovec, naivní blondýnka, podivín Todd...) tak jsem měl strach, že to bude další rádoby strašidelné "Young Adult Fantasy" které se zatoulalo do hororové sekce. Nicméně jsem moc rád, že to tak nebylo a autorka tuhle stereotypní partu v Ashloughském lese rozhodně nešetřila :) Ještě mě trochu mrzel podle mě nevyužitý potenciál Toddovy postavy. Pokud by se autorka nerozhodla jeho dějovou linku tak brzo utnout, tak by to podle mě udělalo děj daleko zajímavější.
Každopádně za mě perfektní horor a jedinou hvězdu strhávám za postavy.

MaraHal
31.01.2023 5 z 5

Čte se jedním dechem, patří ke knížkám, od kterých jsem se nemohl odtrhnout.

Knižnípauza
28.01.2023 3 z 5

Kniha Kořist od Darcy mě nalákala na zajímavou anotaci a spoustu kladných recenzí..
Bohužel jsem z této knihy byla spíše dosti zklamaná. :(
Nesympatické postavy, do půlky knihy je to dost nuda a s hororem to taky nic moc nemá společného.
Škoda.

Bakana
24.01.2023 3 z 5

Ono asi není tak jednoduché napsat dobrý horor. Toto bych za horor nepovažovala, spíš detektivka/thriller. Hrozně mě zklamal motiv “vraha” - to jako fakt? To mi přišlo jako by si autorka nedokázala nic pořádného vymyslet a do příběhu zakomponovat.
Celkově čtivá kniha, na kterou za chvíli zapomenu.

Pitu
17.01.2023 5 z 5

Takhle rychle jsem přečetla jen hrstku knih a tato k nim patří :-) Za mě bomba!