Kořist

Kořist https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26642/vetrelci-vs-predator-korist-26642.jpg 4 46 5

Vetřelci versus Predátor série

Machiko Noguchiová přijala dohled nad rančerskou kolonií na planetě Ryushi jako výzvu. Netušila, že kromě řízení kolonie ji bude muset chránit s nasazením vlastního života! Nejdřív je objevena mršina pavoukovitého vetřelce. Pak je zmasakrována rančerská rodina. A nakonec je do ošetřovny přinesena polomrtvá příšera, jíž podobnou ještě nikdo nespatřil. Brzy je zřejmé, že poblíž města Prosperity Wells nepřistála jen jedna, ale hned dvě formy mimozemského života. Jedna – obrovský hmyz s černým krunýřem tvrdým jako ocel – byla vysezna jako kořist pro smrtelně nebezpečný lov. Druhá – téměř jako lidé, ale mnohem silnější a stejně inteligentní – je rasou Predátorů. Mezi nimi stojí lidští kolonisté, neozbrojení a bezbranní. Celá kolonie je ohrožena a Machiko Noguchiová se musí rozhodnout mezi smrtí a přežitím – a může najít největšího spojence v Predátorovi, který ji chce zabít…... celý text

Literatura světová , Horory , Sci-fi

Vydáno: , Perseus

Aliens vs. Predator: Prey , 1994

Gematria
Gematria
27.11.2023 3 z 5

Slabé 3 hvězdy, kniha je v podstatě jen slepencem různých scén vykradených snad ze všech filmů s tématikou vetřelci/predátor, občas i nějaké jiné sci-fi. Celkově je kniha dost prostá a naivní..

danny_21
danny_21
15.06.2019 3 z 5

Bohužel další z průměrných příběhů AvP světů - sice čtivý a krátky, ale předvídatelný, jednoduchý a neobohacující. Říkejte si, co chcete, ale u mě pořád vede Archerova Betonová džungle, opravdu bych radši uvítal nahánečku jeden na jednoho jako v legendárním Predátorovi s Černým oráčem - 50 %

misko13
misko13
09.12.2015 3 z 5

take priemerne, jednoduche bez velkych myslienok, ku koncu sa to zlepsuje. Odporucam zacat citat od stvrtiny.

Terva
Terva
08.11.2015 5 z 5

Přežijí jen ti nejsilnější: Vesmírný zákon............. Machiko Noguchiová mi velmi rychle přirostla k srdci. Není proto divu, že hodnotím čtyřmi hvězdami, protože tato žena je snad možná na úrovni Ellen Ripleyové. A hlavně, je to žena, žádnej nabušenej ko......koloniální mariňák. Tento příběh z planety Ryushi se rychle čte, má plno dobrých míst a hlavně slušnou dávku dobrodružství, strachu a krve. Malá ochutnávka: Procházel městem, když za sebou zaslechl zvuk stroje. Blížil se. Tichinde předpisově splynul se stíny a čekal, co se bude dít. Poklepal na trofejní pytel přivázaný u pasu. Byly v něm již tři oomanské lebky a ještě nebyl konec.............. Škoda, že na téma Vetřelci versus Predátor jsou napsány jen dvě knihy. Klidně bych uvítal vícero příběhů, takové jaké jsou v komiksové sféře. No, ale s tím nic nenadělám a tak hurá na druhou knihu.

olinen
olinen
25.02.2014 2 z 5

Kniha je ľahká, a plochá . Miestami aj napínavá, ale ľahko predvídateľná. Končiac sa typickým americkým šťastným koncom, ktorý vyznie skôr trápne a umelo. Určite sa k nej vracať nebudem. Akurát nechápem ako môže byť technologicky vyspelejšia civilizácia ako ľudstvo duševne zaostalejšia.

Autoři knihy

Steve Perry