Korespondence I

Korespondence I https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81228/bmid_korespondence-i-0Km-81228.png 5 14 3

Soubor 1333 dopisů, zahrnující všechny komunikační sféry Čapkova života. Čapkův komunikační okruh byl výjimečný: po půl století byly ještě nalezeny dopisy 227 adresátům, s nimiž Karel Čapek korespondoval v poloze úřední, profesionální, literární, společenské, přátelské, rodinné a milostné; přitom je však patrné, že korespondence byla pro Karla Čapka pouze jednou z forem společenského styku. Dva svazky Čapkovy korespondence umožňují nově nahlédnout problematiku Čapkova života a díla, odhalují dosud nezámé, dávno zasuté souvislosti a dokumentárně reflektují Čapkův osobní i společenský život. Vlastní korespondence je doplněna komentáři, v nichž jsou vysvětlena věcně torzovitá místa Čapkova textu a jimiž je čtenář uveden i do širších souvislostí dobových.... celý text

tittanie
12.01.2024

Karla Čapka si velice vážím. Číst jeho dopisy mi ze začátku přišlo jako veliký zásah do jeho soukromí.
Dopisy jsou řazeny podle příjmení adresátů a ne podle data. Je to trochu zmatečné, co se týče vývoje života a historie.
Ruku na srdce, kdo z nás by si nepřál dopis do Karla Čapka, který by byl určený jenom jemu? Já bych to brala hned.

Kabuky
29.05.2022 5 z 5

Zajímavé čtení m

WEIL
11.09.2011 3 z 5

Jaké psal K.Čapek dopisy? Komu je blízký, ten se s nimi seznámí. Osobně mě od jisté doby ihned zajímalo, kdo jaké psal dopisy, takže jsem neopomenul ani K. Čapka.

korespondence

Karel Čapek