Koření

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Okořeňte si život s novou kuchařkou z úspěšné Edice Apetit! Díky našim receptům a radám můžete ve své kuchyni zahájit novou chuťovou éru. V knize najdete recepty jak s kořením typickým pro českou kuchyni, jako je kmín, bobkový list, nové koření, pepř nebo sladká či pálivá paprika, tak i exotické koření jemných i razantnějších vůní, jako je zázvor, koriandr, kardamom, badyán, ale i ostré chilli nebo luxusní šafrán. Kniha o 160 stranách je rozdělená do osmi kapitol a obsahuje ty nejlepší sýrové recepty, které jsme v redakční kuchyni Apetitu uvařili a ochutnali: - Polévky - lehké, krémové i husté, že v nich stojí lžíce (výborná ostrá mrkvová polévka se sedmi druhy koření nebo lehký kapří vývar se šafránem) - Chuťovky & saláty - zapékané chilli papričky plněné sýrem, kořeněné směsi s ořechy, pikantní tousty, kmínový koláč s blaťáckým zlatem nebo nakládaný kozí sýr - Hlavní jídla - klasický guláš nebo paprikáš, tofu na pepři, kořeněná ryba s čerstvou salsou nebo těstoviny s brokolicí a šafránem - Láska na kari - nejrůznější kari z celého světa - Ostré jako čert - pálivá jídla s čerstvými i sušenými chilli papričkami (kuře se zelenou harissou, jehněčí s červenou harissou nebo nejlepší chilli con carne - Koření & dochucovadla - domácí chilli omáčka, pikantní čatní, neobvyklé směsi koření - Dezerty - moučníky a horké nápoje vonící skořicí, hřebíčkem, vanilkou i kardamomem (perníkový koláč s hruškami, skořicoví šneci, pečené kořeněné banány nebo ananas)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285396/big_koreni-z0h-285396.jpg 44
Žánr:
Kuchařky

Vydáno: , Burda
více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Koření

madem
01.10.2021

Nejdříve jsem se této kuchařky zalekla. U receptů jsou hodně dlouhé soupisy ingrediencí, 20 a více není výjimkou. Když jsem překonala prvotní šok, zjistila jsem, že surovin je pomálu a vše je koření. A u každého receptu tolik.
Díky této kuchařce jsem se více odvázala, nakoupila několik nových druhů a naučila se používat více koření.

Tapeworm
04.02.2017

Bála jsem se, že kuchařka bude samé chilli a kari, ale je tam spousta receptů i pro odpůrce ostrých chutí (i když kari je tam dle očekávání spousta).