Korektor

Korektor https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225862/bmid_korektor-225862.jpg 4 254 62

Podtitul: Komiks o chybách a o životě. Důvěru v lidstvo dal do zastavárny a peníze za ni propil, ve znaku má škodolibost a sarkasmus je pro něj univerzální odpověď na všechno. Ano, to je cynický korektor, který své poznatky z opravování cizích paskvilů, rady i názory na život sděluje světu prostřednictvím stejnojmenného stripového komiksu. V bezmála sto padesáti stripech obsažených v knize vás rozebere, poučí i pobaví. Pokud byste ani pak nebyli přesvědčeni o tom, že sebevědomí autorů chutná nejlépe zalité jejich slzami, má v zásobě ještě řadu speciálů a bonusů. A aby toho nebylo málo, dovolí vám Vilém s Janou nahlédnout do zákulisí prostřednictvím mnoha poznámek, vysvětlivek či jazykových perliček a v neposlední řadě také komiksovou sérií o tvorbě Korektora nazvanou Autoři. Takže: Pozor na chyby!... celý text

Karolína18
17.12.2023 3 z 5

No, nijak mě to neuchvátilo. Nemám nic proti sarkasmu, ale některé pointy byl prostě nepochopitelné. Po přečtení několika prvních stripů se už jen opakují ty samé myšlenku dokola.

Knihotyna
05.09.2023 4 z 5

Patříte mezi milovníky češtiny? Nebo jste ti, kteří bohužel měli vždy v každém textu gramatické chyby, chyběla jim interpunkce či měli od p. učitelek a profesorek v textu hromadu šipek ohledně slovosledu?

Ať tak či tak, pokud máte rádi mnohdy až trošku morbidní humor, koukněte po tomto komiksu! Korektor se nevyjadřuje jen ke své práci, ale i k životu jako takovému či tomu, co si myslí o lidech, kteří mu své práce nosí (a to vícekrát!).

Některé stripy byly vtipné, u některých měl člověk celkem strach :D - grafika je velmi jednoduchá, ale povedená - musím říct, že se mi velmi líbil korektorův "ďábelský výraz" (jak jsem si ho pojmenovala :D).
Černobílý komiks rozdělený na stripy skládající se z třech obrazů. Nic víc netřeba!
Ale pozor, po přečtení už možná nikdy nebudete chtít nikomu ukazovat svůj psaný projev! :D

sola_lupa
15.07.2023 5 z 5

Vtipné a nejspíš i dosti ze života obyčejného korektora s neobyčejně prořízlou pusou. Pokud jsem kdy chtěla napsat knihu, nejspíš to díky tomuhle komiksu neudělám, protože bych nejednomu korektorovi určitě přivodila infarkt. A to bych nerada, přece jen je pořád potřebujeme jako sůl.

simca9342
01.07.2023 5 z 5

"Novoroční předsevzetí jsou jako pravidla českého pravopisu. Nikdo je nedodržuje. "

Krátké úseky ze života korektora ukazují že ani redigování textů (opravy) nejsou jednoduché, proto lidi za někým takovým chodí . Ten má buď možnost opravit a zázrakem přežít útoky nejen od šéfa za vlastní poznámky , které jsou většinou vyčerpávajicí nebo změnit práci, protože by neměl z čeho žít.
Stylem mi komiks připomněl Garfielda, protože některé stripy (krátké úseky o několika příspěvcích většinou končící vtipem) přišla vtipné a některé ne.
Za mě fajn odreagováni.

Knihomolka506
22.06.2023 5 z 5

Komiks na lehátko u vody nebo ke slunci na houpačku.
Žádná drsňárna ani krvák, jde jen o nudný život jednoho kotektora. Nebo se pletu ? :)

Lka
05.11.2022 3 z 5

Krátký komiks u kterého jsem se občas zasmála. Takové odpočinkové čtení na pobavení.

ComicGuy899
27.04.2022 5 z 5

Keď už aj práca s ľuďmi je menej nervná..

Jackline5
31.03.2022 5 z 5

Na tuhle knihu si vzpomenu vždy když se jdu pohádat s naší "dobrovolnou korektorkou" školního časopisu, protože:
1) kniha místy dokáže předpovědět, jak naše sezení skončí,
2) omlátí mi ji o hlavu (obrazně řečeno) vždy, když se vymlouvám na AUTORSKÝ ZÁMĚR,
3) kniha funguje jako "povinná četba" pro nové členy, kteří by chtěli do časopisu psát.

Ať chcete nebo ne, najdete se v ní v situacích z běžného života, ale i v těch když už cosi publikujete. Kniha je tedy vyobrazením čirého utrpení kterým si projde korektor i autor (hlavně korektor). Ale nebojte se, mimo to je i vtipná a plná skvělých obrázků. Rozhodně doporučuji.

czeliza
08.03.2022 2 z 5

Některé komiksy podle mě prostě "necestují" dobře mezi formáty. Měla jsem ráda Korektora na FB, myslela jsem si, že ho budu mít ráda i knižně, ale nejvíc co můžu říct je, že se mi líbily bonusové komiksy na konci. Kresba byla a je fajn, obsah se od toho facebookového neliší. Ale zatímco na netu se nad ním lze pousmát a olajkovat, v knize působí chudě. Nemá v sobě nic, k čemu bych se chtěla vracet nebo co by ve mně jakkoliv utkvělo, jako humor, myšlenka, cokoliv. Škoda.

amaenium
10.02.2022 2 z 5

Kniha nebyla špatná, ale nadšená z ní taky nejsem. Některé stripy byly povedenější, některé mi přišli suché, ale v celkovém pohledu je to fajn jednohubka. Vyznění knihy ale nakonec vypadá, jak kdyby byly korektoři bledá stvoření, co když už zrovna vyjdou mimo svůj pokoj, útočí na lidi.

Allys
19.10.2021 3 z 5

Komiks som náhodne objavila pri potulkách knižnicou. Anotácia ma zaujala a bolo to fajn čítanie. Väčšina stripov mi prišla vtipných, niektoré len na vyplnenie priestoru. Kniha je plná sarkazmu a cynizmu, čo je fajn. Časti týkajúce sa prevažne korektorskej práce sa mi páčili, niektoré o postojoch k ľuďom okolo pôsobili trochu nevyrovnane až so sklonom k fóbii. Prečítané za jeden večer, grafické spracovanie mohlo byť trochu lepšie. V porovnaní s inými komiksami, ktoré som mala v rukách je tento typu neurazí / nenadchne. Taký lepší priemer :-)

Madla81
20.06.2021 5 z 5

Korektor
aneb iroinická sonda do duše korektora/redaktora/editora.
Osobně nemám moc ráda komiksy. Neptejte se mě proč, asi mám svou nesnášenlivost vůči komiksům (a e-knihám) zaktovenou do genetické výbavy (stejně jako malé uši a černočerný smysl pro humor, kterému jen málokdo rozumí),ale tenhle komiks mi naprosto a přesně sedl. Jak by taky ne, když jsem vystudovala bohemistiku a skoro patnáct let jse pracovala jako redaktorka a korektorka. Takže je jasné, že jsem se v komiksových stripech více než poznávala a smála jsem se tak hlasitě, že jsem si od svého drahého muže vysloužila ne zrovna málo káravých pohledů.
Tohle zaměstnání na vás zanechá nesmazatelné stopy a když se řízením osudu ocitnete na druhé straně (tam, kam míří přesné údery korektorských poznámek), začne vám být zatraceně horko. Nevím proč, ale já si při četbě představovala krutopřísně nesmiřitelný pohled Pavlíny Kajnarové s tepající žílou a tikajícím okem nad první korekturou Kroniky rodu Příšeráků.
Podtrženo a sečteno. Pokud se pohybujete ve světě knih, ať jako student/ka jazyka českého, pracovník v nakladatelství či autor, nebo jen hrozně rádi čtete, budete se královsky bavit.
Já měla Korektora půjčeného z knihovny, ale nutně si ho musím pořídit, aby mě ve dnech, kdy není zrovna veselo, pocvičil bránici.
Za mě deset smajlíků z deseti

tomas5327
05.03.2021 1 z 5

Tohle šlo těžce mimo mě. Kresby ani humor mě neoslovily. Dal sem tomu šanci asi na prvních 40 stranách a vůbec. Napadá mě jen dodat, že by měl být korektor vděčný za ty kvanta lidí co neumí psát protože má kvůli nim na chleba...

derrry
29.10.2020 4 z 5

Ze života.. a bývá to ještě horší. Nejsem příznivec fyzického násilí, tak si čtu. Ale někdy by po autorech bylo fajn něco hodit. Aneb "autorská slepota je jako punk, taky nikdy nevymře". Doporučuji všem, kteří nejsou schopni přečíst internetové zpravodajství bez náběhu na infarkt. Krátké, úderné a svým způsobem i edukační.

Jarka_rybář
11.10.2020 5 z 5

Po přečtení tohoto komiksu ztratíte víru v lidstvo a vůbec ve vše hezké na světě... :-D
Ba ne, dělám si legraci. Je to hodně vtipné.

KubaHanzelin
21.08.2020 5 z 5

Když pracujete v oboru, který se točí kolem literatury a "sem tam něco přečtete" musíte tento kousek milovat!

Romča11
16.08.2020 3 z 5

Tahle kniha je převážně vtipná pro korektory nebo zaryté grammar nazis, kteří hledají chyby vždy a všude. Mně, které jen jednoduše větší pravopisné chyby jen bijí do očí, tento komiks tolik vtipný nepřišel. Zasmála jsem se jen u některých stripů. Většinu času jsem spíše dozvídala o konkrétních pravopisných chybách a jevech či snášela stěžování si na to, jak moc lidé neumí správně česky psát.
Komiks obsahuje pouze 150 stripů, takže ho máte prolítlý za odpoledne.
Co se týče samotného korektora, ten je vykreslen dobře. Věřím, že takto se chová a vyjadřuje korektor po letech praxe, kdy stále dokola vyhledává v textu a opravuje ty samé chyby. Ten byl vykreslen velmi dobře, ač mi byl velmi nesympatický.
Grafika je velmi jednoduchá a dobrá. V jednoduchosti je prostě krása.
Jednoduše musím říct, že mně tento komiks zase tolik vtipný nepřišel, tudíž se u mě z půlky minul účinkem. Jinak je ale dobře zpracovaný a věřím, že se u něj pobavíte více než já.

blackoutzuzi
13.05.2020 2 z 5

Komiks o chybách a o životě byl za mě celkem zklamáním. Přečtený za chvilku, ale ty fórky mi většinou moc nesedly. Zasmála jsem se tak dvakrát..

Morbidus
22.01.2020 2 z 5

Jako agitka pro začínající autory, aby se psaní raději obloukem vyhnuli a šli pást na louku ovce, to je ideální. Ovšem přes myšlenku, že žádný autor je lepší než chybující autor, se přenést nedokážu. :-)
Usuzuji tedy, že nebudu cílová skupina tohoto komiksu. Nicméně smyslem pro humor neabsentuji a u několika stripů jsem se i zasmál. Náročnost práce korektora nepopírám (musí to být otravné a obtížné). Je hezké že si to čtenář může na krátkém (!) textu plném chyb vyzkoušet.
Co se mě týče, raději půjdu o dům dál... :-)

Nelíísek
13.01.2020 odpad!

Asi nedokážu ocenit knihu, takže můj názor je asi zcela irelevantní.

Tisíc lidí tisíc chutí, než jako vtipné stripy, mě tohle připadá jako deníček psychicky labilního člověka, co lidi jen shazuje a do práce nechodí pro radost ale pro uspokojení toho že je lepší než ostatní a tady tímhle si to musí jen dokazovat, což se mi prostě nelíbí..

pokud mě chce někdo vysvětlit skrytou pointu tohoto komiksu tak jen do toho, ráda bych ho totiž pochopila.