Korálový ostrov

Korálový ostrov https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156785/koralovy-ostrov-156785.jpg 4 10 4

Příběh tří chlapců, kteří jako jediní přežili ztroskotání lodi na ostrově v Tichém oceánu. Kniha popisuje jejich celkem snadný život na ostrově hojnosti - odkázáni sami na sebe, skoro jako Robinson Crusoe, prožívají řadu dobrodružství, poznávají exotickou přírodu; první setkání s domorodci - seznamují se čistě z pudu sebezáchovy s hrůznými kanibalskými zvyky, následně s piráty, až po jejich odplutí na další ostrovy. Životy chlapců byly na pokraji smrti a zachránil je jen příchod křesťanství mezi domorodce. Po všech těch událostech se vrací zpět domů, do rodné Anglie.... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Ivo Železný

The Coral Island

vernem1850
12.07.2022 5 z 5

Další skvělá kniha z řady robinsonád. Bylo to příjemné, dobrodružné a napínavé čtení.

sgjoli
09.12.2018 4 z 5

Korálový ostrov je další z řady robinsonád. Pokud tomuto žánru holdujete, určitě by vás to nemělo minout, i když na Robinsona samotného to samozřejmě nemá. Nicméně jako odpočinkové, dobrodružné a místy napínavé čtení to určitě funguje. A vůbec to není špatné. Já se u toho zabavila a dost jsem si to užila. Čímž jsem dostala přesně to, co jsem chtěla. Takže za mne spokojenost.

danny_21
12.02.2018 4 z 5

Dalších z dětských robinsonád, která mi prošla rukama - 75 %

kacaabba
29.10.2013 5 z 5

Čteno s dětmi. Knihu jsem se rozhodl přečíst proto, že se jí údajně posmíval autor Pána much, W. Golding. Dalším důvodem pak byla skutečnost, že kniha byla zfilmována do seriálové podoby a seriál jsem po třech letech sehnal. Chtěl jsem ho vidět s dětmi.
Pro mne, jako křesťana, nejzajímavější robinsonáda, kterou jsem doposud četl. Ne, že by byla zcela reálná - to ne. Ale je tam akcent, který v mnoha knihách není: křesťanský pohled na některé události očima hlavního hrdiny. Pan Golding údajně právě proto napsal Pána much, aby to nebylo tak sladké. K tomu bych rád napsal něco ze své zkušenosti: průběh soužití lidí na Korálovém ostrově není v rozporu s průběhem událostí v knize Pán much. Zažil jsem sám osobně obě polohy. Ne jen to, jak se k sobě mohou lidé chovat v duchu Pána much, ale i krásný lyrický příběh, jaký prožili chlapci na Korálovém ostrově. Takže, ač je kniha Pán much jistě velmi zajímavá, pan autor se spletl, když myslel, že soužití na Korálovém ostrově je nereálná utopie. Já sám jsem živoucím dokladem, že to možné je :-)