Koralína (komiks)

Koralína (komiks) https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23743/bmid_koralina-komiks-tAK-23743.jpg 4 153 26

Román v obrazech podle úspěšné předlohy Neila Gaimana skvěle nakreslil P. Craig Russell. Kniha byla také filmově zpracována do animované podoby pod názvem „Koralína a svět za tajnými dveřmi“. V novém bytě Koralininých rodičů je dvacet jedna oken a čtrnáct dveří. Třináct z nich se dá otevírat a zavírat. Čtrnácté jsou zamčené a za nimi je jen cihlová zeď až do chvíle, kdy je Koralina jednoho dne otevře a najde za nimi průchod do jiného bytu v jiném domě, který se tomu jejich podobá jako vejce vejci. Až na to, že je jiný... Dva báječní muži s nekonečnou fantazií a třetí rozměr. Dobrodružný příběh, který vzdáleně připomíná Alenčinu výpravu do světa za zrcadlem, se zrodil v hlavě Neila Gaimana, jednoho z nejlepších autorů fantasy současnosti.... celý text

Literatura světová , Komiksy , Fantasy

Vydáno: , Comics Centrum

Coraline , 2008

Kapis
10.01.2014 4 z 5

Krásná pohádka, zhltl jsem to, bez většího spěchu, v rámci rýmičkového domácího polehávání a odpočívání, za jedno odpoledne. U Russellovy kresby mi nejdřív chyběla hrubší obrysová linka, ale to by už celé vyznělo tak nějak moderněji a pečlivost s kterou je to nakresleno vše vynahradila. Je to snad jediná kniha, kde je překladatel napsán na obálce, ale od Comicscentra jsem se už dočkal větších šíleností, takže se nedivím ničemu. Předlohu jsem nečetl, film jsem viděl dřív, ale tohle se mi líbilo více.

avel
17.06.2013 4 z 5

Je to hezké, jednoduché čtení prodchnuté trochou strachu. Jsem velká holka, ale přesto mě podobné knihy vždy trochu děsí :)

Barbastelle
27.03.2013 4 z 5

Nečetla jsem jinou než komixovou formu, takže se nebudu pouštět do nějakého srovnávání. Obrázkově se mi to moc líbilo, příběhově také, zhltla jsem to na jedno přečtení a ještě jsem ocenila, že to není jen pohádka, ale i pohádka s myšlenkou. Bylo to moc příjemné čtení! Přestože to asi brzy zapomenu a nezanechá to ve mně nějakou hlubokou stopu, toho času nad knížkou v nejenším nelituju.

Alma-Nacida
15.03.2013 4 z 5

Komiksové zpracování mě navzdory krásné grafické stránce poněkud zklamalo, příběh se tu jeví plochý a místo pocitů hlavní postavy klade důraz na prvoplánovou "hororovost". Ale pro ty, jimž se obtížně čte, je kniha takhle jistě přístupnější.

RaptoR
31.01.2013 4 z 5

Neila Gaimana je zbytečné v našich končinách dlouze představovat. Svou reputaci si vybudoval romány jako jsou Dobrá znamení, Nikdykde nebo Američtí bohové. Vše podepřel hororovou komiksovou sérií Sandman, která je neskutečně výborná. Je zde tedy jeho další dílko: Koralína. Knížka pro děti, které se už jen tak nebojí. Ale přece jenom pro děti.
V krátkosti bych to nazval Alenkou v říši divů... Tedy s příměsí Gaimanovského fantastična a již zmiňovaného hororu... Ačkoli je příběh jasný bez překvapivých zvratů, pěkně ho podepírá kresba. O tu se postaral P. C. Russell. Koralínu vyjádřil jednoduše, aniž by jí ubíral něco z napětí. Vše jasně naznačuje a netrápí čtenáře domýšlením si nějakých emocí - ty jsou díky jeho minimalistickým prvkům stejně dobře čitelné. V podstatě by se dalo říci, že Koralínu bych doporučil všem, kteří by chtěli začít číst komiksy a neví si rady s postupem příběhu a množstvím panelů.
Zpracování od Comicscentra je opět dokonalé, hvězdička za to navíc!

Gahanka
14.10.2012 5 z 5