Koralina

Koralina https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1180/bmid_koralina-2Tg-1180.jpg 4 1407 241

Malá Koralina Jonesová je chytrá a zvědavá holčička, která nenávidí, když si lidé pletou její jméno a oslovují ji Karolíno. Poté, co se rodina přestěhuje do nového domu, musí jej Koralina ihned celý prozkoumat. Objeví dvacet jedna oken a čtrnáct dveří, přičemž jen třináct z nich se dá otevírat a zavírat. Čtrnácté jsou zamčené a zůstávají pro Koralinu záhadou. Když se jí jednoho dne konečně podaří je otevřít, dostane se do jiného bytu v jiném domě, který se tomu jejich náramně podobá. Žije v něm ovšem Druhá matka, s knoflíky místo očí, která Koralinu považuje za své dítě a nehodlá ji pustit zpět...... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Polaris

Coraline , 2002

morava
07.11.2015 5 z 5

Tolik fantasie v tak utle knizecce, jednim slovem nadhera. Strasidelny pribeh, ke kteremu se rada vracim v tomto rocnim obdobi.

Peleus
28.10.2015 4 z 5

Pěkná kniha do podzimního počasí, které panuje venku za okny. Kdy jdete na procházku parkem a s každým krokem odhrnujete zlatavé listí na cestě.

P.S. Jenže pokud si nedáte pozor a budete příliš zamyšlení, riskujete, že váš labrador sblajzne něco, co nemá a kouzlo knihy je pryč! Holt chlupatý pes není černá kočka...

Lablynt
03.10.2015 5 z 5

Úžasné! Kniha boží, film taky. Prostě doporučuji přečíst. Avšak jediné, co bych vytkla, je autorův styl psaní. Trochu málo se rozepisoval, mnohdy jsem chtěla, aby lépe popsal, jak se Koralina tváří...

hovnocuc vosa
27.09.2015 4 z 5

hodně dobrá kniha, ovšem poprvé v životě o něčem musím říct, že se mi film líbil víc, díky všem těm drobnostem, které jsem v knížce čekala, a nebyly, a které z něj dělají ještě složitější a geniálnější dílo, než kniha. přesto mi jde hlava kolem, protože mi tak přijde, že je všecko na jedno brdo a najednou se objeví Koralina s novým tématem.

RUSTY
09.09.2015

Přesně jak prohlásila autorova dcera - Na Koralinu není nikdo moc starý. Kniha mě vtáhla, mám ráda hororově morbidní dětský styl. A ilustrace jsou úžasné. : )

Thackery14
01.09.2015 5 z 5

Při čtení Koraliny mě mnohdy až mrazilo nad situacemi, do které autor nacpal všechnu svou zvrácenou fantazii. Fajn, přiznám se, po nocích jsem se s touhle knížkou vážně bála. Přesto je ale moc pěkná, čtivá a rychle to ocípá. Od jejího přečtení se bojím knoflíčků, hehe.

Anoell
26.08.2015 4 z 5

Ačkoliv by někdo řekl, že jsem ještě dítě, nemám pocit, že bych patřila do cílové kategorie. Je to kniha pro malé i velké, ale já hold nepatřím k těm velkým, které to ještě baví, musím však přiznat, že kniha má jisté kouzlo. Dávám čtyři hvězdičky, protože si dokážu představit, že dítě by to moc bavilo. Ale když už, raději se podívám na filmové zpracování. :)

Sorrow
20.08.2015 4 z 5

Jak už tady psali mnozí jiní, kniha má své zvláštní kouzlo... Sice nedokážu přesně určit v čem to kouzlo tkví, ale je to tam. Je to milé, strašidelné, pohádkové, dobrodružné - je to prostě skvělé čtení pro malé i velké, takže neváhejte! :)

zuzana13
24.06.2015 5 z 5

skvěle napsaná. Takovou matku s knoflíky bych nechtěla. A jak jí chodila ta ruka, to bylo strašidelní.Byla zfilmovaná, kniha i film se mi moc líbil. Doporučuji.

Trzka
02.04.2015 5 z 5

Je to pěkná kniha. Přečetla jsem ji za jeden den, má jen pár stránek. Nikdy by mě nenapadlo, že mě ten příběh tak chytne, je to taková hororová pohádka, která má velice zvláštní děj. Knoflíky místo očí ? :) :D No co dodat snad jen doporučit ostatním čtenářům. Určitě se chystám na další knihu od tohoto spisovatele. :)

Bublushka
27.03.2015 4 z 5

Opravdu dost povedený horor. Po knize jsem tehdy sáhla z důvodu mě povědomého jména a vůbec jsem nevěděla co čekat. A byla jsem překvapena- hodně. Už dlouho mě u čtení takhle nemrazilo a nečetla něco jedním dechem. Řádky se četly samy a to co jsem si zprvu myslela že bude jen pohádka se stalo dost mrazivým příběhem. Při čtení jsem skoro cítila jak mi ta divná ruka škrábe po zádech. Tolik originálních a děsivých nápadu, tak promyšlený a dotažený příběh. Nejvíc mě dostalo knoflíky a scéna s klepáním na knoflík, které se později změnilo v kapání kohoutku. Stejně jako Koralína jsem celou dobu nevěděla na čem jsem.Nikdy by mě nenapadlo že zdánlivý příběh pro děti může takhle zapůsobit. Určitě si to ještě někdy znova přečtu, stálo to za to.

józi.odkudkam
23.02.2015 4 z 5

Příjemně hororově laděná pohádka. Potíž, je, že už vůbec nevím o čem vlastně byla. Jediné, na co si vzpomínám jsou knoflíky, něco s teriérama a na podpatcích nehtů cupitající ruku (vykradenou z admasovic rodinky) a to je na pět málo. Průměrné 4****

Annieren
31.01.2015 5 z 5

Koralina, pro dospělé příběh naprosto děsivý, pro děti kouzelný. Pro mě to bylo něco mezi tím, příběh je to každopádně jedinečný.

ivana5609
30.01.2015 5 z 5

Poutavý příběh, přečtena jedním dechem. Autor opět nezklamal. :)

warca
16.12.2014 3 z 5

Ou... pamatuju si, že jsem se celkem bála :D

Dashiie
12.12.2014 5 z 5

Když jsem byla malá, vůbec jsem nečetla knížky. Proč taky? Všechno dobré je zfilmované a stejně je kratší a zabere miň času se na příběhy jen podívat. Díky tetě, která mě brala neustále s mým bratrem do kina jsem se dozvěděla o právě zfilmované "Coralině" na kterou jsme s tetou chtěli jít, jelikož nás ten příběh z recenzí zaujal. Bohužel já onemocněla a tak se naše dobrodružství s Coraline muselo odložit. To jsem ještě nevěděla jak moc mě příběh pohltí. O pár týdnů později jsem šla s maminkou do knihkupectví a našla jsem zde knížku a komix. Jasně, že jsem chtěla spíš ten komix ale byl moc drahý. Se zájmem k tomu příběhu jsem si jí sama koupila a nelituji dodnes. V momentu, kdy jsem knížku začala číst jsem nemohla přestat. Pamatuju si, že jsem jí četla pořád dokola a dokola a i teď mám potřebu se k ní stále vracet. Seděla jsem každou noc v mezeře dveří a předsíně abych na čtení viděla a nešla jsem spát dokud jsem se neprokousala alespoň polovinou knížky. Byla to má první opravdová knížka.

Když příběh knihy uchvátí člověka natolik, že jej nemůže přestat číst. Ať se knížka nelíbí komukoliv, ten autor je skvělý a já ho za to miluji. Doslova.

Kniha je plná dobrodružství, zábavy, ale také dramat. (Né nadarmo se jí říká první dětský horor.) Hlavní postava je rázná a svéhlavá. Myšlenky které jsou v knížce ukryty jsou nádherné a těžko se jich zbavíte. Budou vás pronásledovat pořád. Krásné propojení reality s fantasii.

stopni
27.11.2014 4 z 5

Velice pěkný, v mnoha ohledech strašidelný, fantasy příběh o holčičce, které chybí rodičovská láska a pozornost a která ji hodlá jakýmkoli způsobem získat....Svět druhé matky je opravdu hororový, násilný, diktátorský a do něj se Koralina dostává...:-) Tato pohádka ovšem skončí tak, jak by si dětský čtenář představoval, a také předpokládám, že se mu bude líbit a možná nad tímto tématem začne přemýšlet i jinak než jen jako o denotativním významu příběhu...:-) Vřele malým čtenářům doporučuji....

simlenka
24.09.2014 5 z 5

Uzasne napinava knizka, skvele popsane postavy, myslenky - az mi behal mraz po zadech! Nadherne desive

Nagadir
03.09.2014 5 z 5

Jako vždy Gaiman se svými neotřelými nápady a fantazií zabodoval. I přes jistou jednoduchost, děsivé.

Al.lio
02.09.2014 5 z 5

Jednoznačně perfektní! Neokoukaná, osobitá a s nápadem. Navíc tak krásně tajemná. Pět hvězdiček! :-)