Kopyto, Mňouk a ryšavý upír

Kopyto, Mňouk a ryšavý upír https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28465/bmid_kopyto-mnouk-a-rysavy-upir-ymm-28465.png 4 54 5

Kopyto a Mňouk série

Kniha příběhů nerozlučné dvojice kluků z Posázaví a jejich přátel i nepřátel.

Humor , Literatura česká

Vydáno: , Madagaskar

dájavídek
01.05.2023 5 z 5

Velice zajímavý díl... sice nejsou kouzla a čáry moc pro mně, ale i tak zajímavé.

n.ezn.amy
29.12.2022 5 z 5

Kastelán Štětka rozvíří pověst o místní legendě loupeživém rytíři Hulatovi, přezdívanému Ryšavý upír a tím spustí řetězec událostí, kdy jde Bičištěmu o život a Kopyto a Mňouk, ač ryšavce rádi nemají, musí zabránit jeho zkáze, zastavit vzkříšení rytíře Hulaty a utkat se s místními čarodějkami. Opět skvělý příběh, kdy Miloslav Švandrlík byl studnice humoru.

"Třeba to nebude tak dlouho trvat!" těšil ho Kopyto. "Když omezíte alkohol…"
"Zadrž!" téměř zařval Breburda. "Toho bohdá nebude, aby zasloužilý
myslivec Breburda omezil alkohol! To by byl můj konec! Už nikdy nic takového neříkej, nebo ti vytahám uši a pak se půjdu na uklidnění napít jalovcové!"

Amneris
15.02.2022 5 z 5

I tato knížka, stejně jako ostatní příběhy žáků Kopyta a Mňouka mě moc bavila, a hlavně zápletka s ryšavým upírem byla skvělá :-)

J.P.S.
02.10.2020 3 z 5

Z později vydávaných knih příběhů žáků Kopyta a Mňouka, které již netvořily soubor samostatných povídek, ale jeden ucelený příběh s nadpřirozenenými prvky, považuji tenhle za nejzdařilejší. Dodnes si pamatuji rozhovor žáků s ježibabou na hřbitově - válel jsem se smíchy :))

Finvarra
09.08.2011 4 z 5

Takové vtipné čtivo. Doporučuju :)