Kopyto, Mňouk a maharadžova pomsta

Kopyto, Mňouk a maharadžova pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28464/kopyto-mnouk-a-mahar-28464.jpg 4 68 3

Kopyto a Mňouk série

Dvojice všehoschopných rošťáků čelí tentokrát skutečnému nebezpečí, zaviněnému nezodpovědností chovatelů exotických živočichů.

Humor , Literatura česká

Vydáno: , Madagaskar

dájavídek
10.04.2023 5 z 5

Hodně zajmívavá a vtipná kniha.

n.ezn.amy
31.01.2023 5 z 5

Vdova po notáři Bezdíčkovi věnuje do místního muzea vzácné věci, mimo jiné kindžál slovutného maharadži Džibána. Ten dle pověsti trestá každou urážku svého pána. Žák Bičiště, aby dokázal svou odvahu, se rozhodne tuto pověst vyzkoušet. A svým činem rozpoutá chaos ve městečku. A je opět na dvojici Kopyto a Mňouk, aby záhadě přišli na kloub a chaos vyřešili.

"To bych se na to podíval!" soptil detektiv. "Já si s tím ryšavým pometlem poradím. Teď jsem byl za jeho otcem, aby využil své autority a přiměl ho k pravdomluvnosti. Bohužel to zatím nevyšlo. Starý švec se momentálně nachází ve stavu opilém a vyhrožuje hostinskému, že ho utluče ševcovským kladívkem. O synovi nechce ani slyšet. Prý je rád, že se povaluje ve špitále a on je rád, že ho nemusí řezat potěhem.

WEIL
02.09.2011

Jak můžou tihle dva rošťáci dobře prospívat ve škole, když stále hledají už v tak nízkém věku jen dobrodružství?