Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1

Kdo by neznal žáky Kopyta a Mňouka, dvojici raubířů, detektivů i statečných hrdinů z malého posázavského městečka. Svým důvtipem a fantazií občas zavaří nejen sobě, ale i svým sousedům, učiteli Pěničkovi i nadporučíku a později kapitánu Ošmerovi. Do nejednoho vyšetřování vtáhnou také kastelána Štětku nebo hajného Breburdu. Přes všechny své velkolepé patálie, rozbitá kolena a školní průšvihy jsou Kopyto s Mňoukem vždy na stopě pořádnému dobrodružství. Ať už je vám pět nebo padesát, Švandrlíkovy hrdiny od Sázavy si zamilujete. O to víc, přičtete-li k nim nádherné Nepraktovy ilustrace....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369352/big_neuveritelne-prihody-zaku-kopyta-a--cJg-369352.jpg 4.6294

Kniha Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1

oskli

Kopyta a Mňouka jsem v dětství milovala. Teď jsem po knize sáhla nostalgicky, pro večerní čtení synovi. Potřebovala jsem něco, co má jednotlivé kapitoly, aby syn neměl potřebu dočítat mnou nedočtené příběhy do konce a neodvádělo ho to od jeho rozečtené knihy. Přiznám se, že mně už čtení moc nebavilo, místy mi přišlo hloupé a humor moc na sílu, ale syna čtení bavilo moc a (většinou nepovedená) dobrodružství si užil. A to je hlavní.
Včera jsme vytáhli Baskarvilla, který mě v této sérii bavil nejvíc. Jsem zvědavá, jestli mě potěší i po letech :-)

MartinPetlach

Tyhle knihy byly celé moje dětství, pamatuji si, že jsem jich přečetl tak 8 nebo 9 a vždycky na ně budu vzpomínat. Bylo to moje první setkání se Švandrlíkem a jeho humorem. Samozřejmě nemůžu zapomenout na audioknihu skvěle namluvenou Liškou a Matonohou.

Kontryhelka
30.11.2020

Mám knihu starou ještě po rodičích a za mě moje první seznámení s panem Švandrlíkem a jeho humorem. Knihu jsem jako holka zhltla na první zátah a stala se na dlouhou dobu moji stálicí. Ještě v dospělosti se k ní občas vracím a s láskou vzpomínám na školní léta, kdy jsem knihu poprvé dostala do ruky a začetla se.

Atak
24.10.2020

Velice oddechové početní

J.P.S.
02.10.2020

Tyto "první" díly žáků Kopyta a Mňouka (původně vydávány v časopisech Pionýr a Větrník) byly zdaleka nejlepší. Jednalo se o veselé povídky, kde snahy kluků o detektivní pátrání nebo odhalení tajemna končily takřka výhradně nějakou humornou blamáží či fiaskem. Tím se tyto první povídky lišily od pozdějších, které se postupně stávaly více "detektivní" a s úspěšným vyřešením případu.

RoBertino27
18.08.2020

Postrach Posázaví - to jsou Kopyto s Mňoukem a jejich legendární příhody. Ještě pamatuji, když jejich eskapády vycházely v časopise Pionýr, poté Větrník a zase Pionýr, než byl Švandrlík zbaven možnosti publikovat. Souborné vydání ukazuje, jak postupně slábly nápady, které později přešly ve vyslovenou degradaci dvojice, ale většina zdejších epizod je klasikou a mnoho fanoušků obyvatel městečka, kde žáci základní školy řádili, bude určitě spokojena.

Cajda
01.06.2020

Vtipné, nenáročné, oddechové čtení u kterého není potřeba nijak zvlášť přemýšlet - tyto knihy jsou dle mne sázka na jistotu - doporučuju :o)

Katka2382
27.05.2020

Naprosto skvělé,čtivé,humorné a oddechové čtení pro malé i velké.