Kopyto, Mňouk a mimozemšťané

Kopyto, Mňouk a mimozemšťané https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82320/kopyto-a-mnouk-kopyto-mnouk-a-mimoz-tWE-82320.jpeg 4 67 6

Kopyto a Mňouk série

Příběh žáků Kopyta a Mňouka, kteří s pomocí mimozemšťanů bojují proti bandě rybářských pytláků v Posázaví.

karel8649
22.02.2024 2 z 5

Miloval jsem a miluji povídky s žáky K a M. Ale o románech (novelách) si myslím, že úroveň kus od kusu klesala.

Timkim
24.08.2023 3 z 5

Nostalgický návrat o 30 let zpět do mého mládí, avšak s odstupem času musím říct, že to zase tak zábavné není, jak mi to připadalo před lety. Pro mladé čtenáře jistě dobrá volba na ponořeni se do dobrodružných knížek.

dájavídek
10.04.2023 5 z 5

Hodně vtipná kniha :D.

n.ezn.amy
05.01.2023 5 z 5

Když přijde zlotřilý žák Bičiště s informací, že viděl mimozemšťany, nikdo mu pochopitelně nevěří. Ovšem následující okolnosti donutí žáky Kopyta a Mňouka, ale i jejich pedagoga Pěničku ke změně názoru. A když v Posázaví začnou řádit zloději ryb, je potřeba zachránit nejen hosty z Aldebaránu, ale i pomoci porybnému Erblovi. Tyto příběhy mě nikdy neomrzí.

S Bičištěm, jakožto renomovaným zločincem, to šlo ustavičně z kopce. Už mu nestačilo, že otci tajně upíjel pivo, ale dostal zálusk na jeho cigarety. Něco takového ovšem vzteklý švec nehodlal trpět. Jelikož byl přítelem tělesných trestů, seřezal syna důkladně potěhem a navíc rozhodl, že si provinilec vzniklou škodu odpracuje.

jefff
17.12.2021 3 z 5

Jsou rozhodně i silnější díly. Skvělá nostalgie, ale chabější zápletka.

WEIL
02.09.2011

Rošťáci Mňouk a Kopyta si berou na pomoc i mimozemšťany, aby jim pomohli proti bandě ještě větších rošťáků, pytláků.