Kopretiny pro zámeckou paní

Kopretiny pro zámeckou paní https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/816/bmid_kopretiny-pro-zameckou-pani-scq-816.png 4 854 160

Prázdninová komedie o holkách krásně praštěných. Patnáctiletá Kateřina Krásná žije se svými rodiči - kastelány na hradě Krabonoši. Je otrávená pomyšlením, že stráví svoje prázdniny v neútulné pokladně hradu. její - podle jejího názoru - nudný život na Krabonoši je narušen příchodem studenta Petra, který by měl na hradě dělat průvodce. Katka se do něj zamiluje a marně se snaží upoutat jeho pozornost a to opravdu všemi způsoby...... celý text

twigxi
10.11.2021 4 z 5

V posledni dobe me tento typ knizek proste bavi. Prostredi zamku/hradu mam moc rada a tady je popsano kouzelne. Vtipna oddechovka u ktere clovek nemusi na nic myslet. Jen me nekdy vytaci chovani hlavnich hrdinek. Jenze ted z odstupu to prece jen vidim trochu jinak, nez jak bych to videla v puberte. Asi jsem nebyla o moc jina. Nechapu, jak to pan autor mohl tak verohodne napsat!

TheEvelyn
04.09.2021 4 z 5

To je prostě klasika pro mě. Viděla jsem nejdříve film, protože mamča ho má strašně moc ráda, tak mě do toho zatáhla, a musím říct, že filmové zpracování skvěle kopíruje knižní zpracování. Oddechové čtení, vtipný příběh a řekla bych, že tak ideální jako letní čtení pro všechny věkové kategorie.

Domulenka
07.07.2021 5 z 5

Letní pohodááá...mám tu knihu ráda, už je to tak dlouho ce jsem ji měla v ruce poprve...a přečtu si ji rada zas...k vodě na deku ideálka....

*-*Kleny*-*
26.04.2021 3 z 5

Bylo příjemné vrátit se zpět do těch "bezstarostných" let, kdy nám záleželo jen na naší lásce. Děj hezky odsýpal a byl pěkně napsán, ovšem něco mi zde vadilo, ale nedokáži to přesně specifikovat. Povaha hlavní hrdinky se mi moc nelíbila. Také jsem si myslela, že ty Kopretiny, které jsou v názvu nějak prostoupí více dějem, ale mluví se o nich až v poslední větě. Takže název s tím zdánlivě nesouvisí.

PheobeDomi
28.01.2021 5 z 5

Pěkná odpočinková knížka. Mám jí po mamce a moc se mi líbila.

petra3242
14.01.2021 4 z 5

Knihu jsem dostala k Vánocům od kamarádky, a tak jsem si ji po letech přečetla znovu. Nic naplat pan Rudolf prostě umí. Ještě se chystám na stejnojmenný film, také už je to nějaký ten pátek, co jsem ho viděla naposledy.

Niu
29.12.2020 5 z 5

Pohodové čtení do sychravých podzimních večerů. Znám film, chtěla jsem zkusit knihu. Překvapuje mě, s jakým humorem vykreslil autor život a myšlení náctileté ztřeštěné holky. Jo, a kdo by nechtěl bydlet na zámku :o)

Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Pohodový, oddychový letní román . První lásky a zklamání, dobrodružství a kamarádství, pěkně vyprávěné mladou dívkou Katkou, která tráví prázdniny v pokladně na hradě, kde je její otec kastelánem. Velice vtipně napsané a čtivé. Vynikající megera Těšíková, PP pitomej Pavluša a podpantoflák dobrák Gusta.... Dneska pro mladá děvčata to asi nebude to pravé, ale pro naši generaci Husákových dětí to byla pecka. Člověk se s Katkou a vším tím okolo velmi dobře ztotožnil. Takto jsme žili/y také. Podobná dobrodružství, lásky, koupání s partou kamarádů u řeky či rybníka, potyčky s rodiči........... ach jo, sladké dětství a mládí.

Terka_v25
16.11.2020 5 z 5

Ale jo, je to fajn letní příběh. Hlavní hrdinka Kateřina, toho času v pubertě a s vlastními názory, se zamiluje do průvodce Petra, jenomže ten se zajímá jenom o historii a korbelíky. Pro mě překvapivě zvládne i o-soto-gurume :) Oddychový vtipný příběh se sympatickými hrdiny. Četlo se to také dobře, takže za mě spokojenost.

MinaHawke
14.11.2020 5 z 5

První jsem viděla film, který se mi líbil. Hlavně Katka byla správná. Kniha také super.

ArwenAragorn
07.08.2020 5 z 5

Moc hezká i vtipná knížka.

mataaskorice
14.07.2020 5 z 5

Parádní letní oddychovka. Lehké, čtivé, pohodové a navíc návrat v čase, kdy se léto trávilo jinak než s mobilem v ruce a kdy se ještě i knížky pro puberťáky psaly s trpným rodem a přechodníky. Koukala jsem, že pojem Kčs je už pro mladší ročníky vysvetlený pod čarou. A pro mě nostalgický bonus, Katka mluví o mamince vždy jako o mamince, i když zrovna čelí hubování rodičů. Příjemný, slušný text o svérázné puberťačce Katce a její zamilovanosti.

Monika1717
21.05.2020 4 z 5

Zámek Krabonoš je ve skutečnosti Bouzov, můj oblíbený hrad. Vždycky, když tam jedeme, vzpomenu si na film i knihu, která tvoří jeho věrnou předlohu. Kniha se mi kdysi moc líbila, perfektní scéna byla draní peří za trest v červenci. I film je velmi zdařilý.

Nikychlupova
06.05.2020 4 z 5

Přečetla jsem knížku, viděla film, obojí super.

georginaa
03.05.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem měla velice ráda a moc se mi líbil i natočený film pro mládež. Vypráví příběh o Katce, která se zamilovala do mladého kastelána.

Ruru
27.04.2020 5 z 5

(SPOILER) No, taky bych moc nestála o to, jmenovat se Krásná. Jinak knížka super, líbil se mi Katčin humor.
Když se Katka vrátila od babičky a viděla tam Veřejnou bezpečnost tak jsem si byla téměř jistá že jde o korbelíky.

PanTydlitát
06.04.2020 5 z 5

Autor nezklamal ;-)
Příběh Kateřiny, která žije na zámku Krabonoš (jak to asi vzniklo?). Jednoho dne najme jeji otec 'spomocníčka'. Když on si Katky vubec nevšímá...;-)
Pěkná kniha, ktera je přečtená za- no co na tom záleží, děj vás prostě tak pohltí, že to přečtete za chvilku.....;-)

Blazule
07.03.2020 5 z 5

Známý příběh Kateřiny a jejího života na zámku. Film jsem viděla hodněkrát, ale knihu jsem objevila až teď a potěšilo mě, že od filmu se kniha nepatrně lišila.

martineden
27.01.2020 5 z 5

Klasika! A ta nostalgie...

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

I tato knížka byla výborná ,tento spisovatel prostě nezklamal...Vše jsem hltala a prožívala naplno...