Kopí osudu

od:


KoupitKoupit eknihu

Po odchodu z armády se Leon Courtney stane v Africe profesionálním lovcem divoké zvěře. Když nevyzpytatelnou divočinou provází německého velkoprůmyslníka, jehož továrny vyrábějí letouny pro armádu německého císaře, odhalí nekalé plány na oslabení britských sil. Leon dělá všechno, aby uhasil jiskru doutnajícího konfliktu, ale neohrozí ho skrytá tajemství nepřítelovy svůdné milenky ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33170/kopi-osudu-33170.jpg 4.2107
Série:

Sága rodu Courtneyů (13.)

Orig. název:

Assegai (2009)

Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Alpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Přidat komentář
Elapheg
19. srpna

Kopí osudu je opět jedna ze zdařilých knih od Wilbura Smithe. Hlavními postavami jsou zde Leon Courtney a jeho afričtí pomocníci Manyoro a Loikot, Penrod Ballantyne, strýc Leona, hrabě Otto von Meerbach a jeho přítelkyně Eva. Leon se po odchodu z armády stává profesionálmím lovcem a průvodcem bohatých klientů v safari, kteří si to mohou dovolit. Leon je vynikajícím lovcem a průvodcem svých klientů, je ovšem také tajným zpravodajcem svého strýce Penroda, který je vojákem britské armády. Leon má krom safari průvodce získávat důležité informace od bohatých německých klientů pro svého strýce. Právě Otto von Meerbach německý hrabě a průmyslník je jedním z klientů Leona v africkém safari a především on je hlavním cílem zpravodajských služeb, protože Německo se připravuje na první světovou válku. Hrabě Meerbach má krásnou přítelkyni Evu, jejíž krása Leonovi učaruje. Postavy v této knize vylíčil Wilbur opět mistrně a jako vždy jsou osudy postav spolu úzce spojené. Například popis charakteru hraběte Meerbacha je velmi věrohodný. Na jednu stranu velmi inteligentní člověk, který vybudoval průmyslové impérium, na stranu druhou povýšenec a snob, pro kterého jsou ostatní jen odpad. Velká část této knihy je věnována podrobnému popisu lovu africké zvěře a zde opět směkám před uměním autora, jak mistrně dokáže vylíčit i obyčejné detaily, či skutečná nebezbečí, která lov také provází. V této knize je naštěstí i prostor na lásku, ale láska zde mívá i bolestivou tvář, to zejména tehdy, když se důležité zpravodajské informace a udržení důvěry nepřítele musí získávat přes postel. Velmi se mi líbí, že Wilbur dlouho tají skutečnou tvář hlavní hrdinky Evy a rovněž, že kniha nepostrádá inteligentní zápletky znesvářených stran, kde do poslední chvíle člověk vlastně neví, jak to vše dopadne a nutí vás to číst dál a dál. Závěr knihy mě příjemně překvapil, čekal jsem trochu jiné rozuzlení, ale jsem rád, že autor hlavním postavám připravil jiný osud. :-) I u této knihy jsem byl opět vtažen do děje a měl jsem pocit, že prožívám úděly hlavních postav s nimi, ať už se jednalo o precizní líčení lovu, či válečné přípravy, nebo krásně líčenou lásku, či bolest z oběti pro vlast. Za mne pět hvězd. :-)

hossek
07. března

Čtivá knížka, o moc lepší než Triumf slunce.

JanaBalunova
10.04.2016

Další skvělý román, který mě pobavil. Musím říci, že mě příběh opět pohltil a na konci mě vyplivl zmoženou a zmuchlanou, jelikož jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Jedním slovem SKVĚLÝ!

Chaki
14.09.2015

klasika Wilbur... :)

mirunda
07.07.2015

Nejsem moc stavěná na knihy tohoto typu, ale nakonec jsem ji přečetla dá se říct s chutí. Řece bohů se to ani náhodou nepodobalo, ale kniha mě chytla. Jen mi vadil dost rychle zakončený děj.

hanka.hradkova
20.06.2015

Moc pěkná, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

alsae
17.11.2013

Už jsem od autora četla lepší a příběhově zajímavější knihy.

Vlasta610
17.01.2013

Spokojenost veliká, vždy jsem se těšila, až si ke knize sednu.

petka-2007
30.12.2012

Jako vždy u tohoto spisovatele - spokojenost! Mě se kniha líbila.

kika 13
30.10.2012

Dějově velmi slabé,ale i já jsem to dočetla do konce.

rokofak
21.03.2012

Z této knihy jsem byl opravdu zklamaný,je to podle mě nejslabší kniha ze ságy rodu Courtneyú,málo poutavá děj jednoduchý a hodně nudných pasáži.