Koperníkova kletba

od:


KoupitKoupit eknihu

Děj historického románu populárního autora je spjat se zavedením křesťanského gregoriánského kalendáře v r. 1582, který nahradil dosavadní kalendář - tak, že z něj 10 říjnových dní vypadlo. Proč a jak k tomu došlo, vypráví tento příběh. Sleduje život kameníka a sochaře Leberechta Hamanna a jeho sestry Fialky, dětí "čarodějníka", vášnivou, zakázanou lásku Leberechta a ženy jeho poručníka. Ze světa kejklířů, alchymistů a astrologů se přesouvá do Říma, kde právě vyrůstá Chrám sv. Petra, symbol papežovy moci. Leberecht zná z Koperníkova spisu tajemství, které může stavbu církve rozbořit. Kurie proto rozhodla, že den, kdy má dojít ke katastrofě, musí zmizet z kalendáře...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33300/kopernikova-kletba.jpg 4.137
Orig. název:

Der Fluch des Kopernikus (1996)

Žánr:
Literatura světová
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
davas
02.11.2015

pěkný historický román se zajímavou zápletkou,poukazující na chování církevních hodnostářů a jejich praktiky ,na lásku,která byla proti tehdejším zvykům ,která mohla skončit i smrtí a odvahu lidí,kteří věřili v pravdu ....určitě stojí za přečtení

čef
30.06.2014

Zajímavý příběh z doby počátku reformace v 16. století v Německu a Itálii, kdy vše ovládala velmi bezohledně a v rozporu s křesťanskými principy hrabivá církev. Nevšední pochoutka pro čtenáře historické dobrodružné literatury, kde se nešermuje meči, ale slovy.

Hřibče
30.10.2012

Myslím si, že jsem nikdy nikde nečetla v románu tolik o náboženství, církvi a inkvizici jako v této knize. Kupodivu mi všichni ti různí kardinálové, arcibiskupové, mniši a inkvizitoři ani nevadili a čtení knihy mě celkem bavilo. Bylo velmi zajímavé vidět církev a z pohledu lidí žijících před několika staletími a porovnávat to s dnešním přístupem k ní.

Kimon
30.03.2011

Další z dobrodružně historických románů nás přenáší do dob 16. století původní německé oblasti, do vesničky Michelsberg, kdy začíná svou životní pouť kamenický učeň Leberecht Hamann. Budeme spolu s ním prožívat jeho učňovská léta, dále jeho poznávání světa a volnomyšlenkářské jednání v souvislosti s inkvizicí. Postupně s Leberechtem projdeme mnoha zeměmi evropského kontinentu a dozvíme se něco o Koperníkově učení či počátcích knihtisku. Vše poutavým i napínavým způsobem.