Konzument

Konzument https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31330/konzument-31330.jpg 4 44 10

Sbírka literárních útvarů stejně brutálních, syrových a surových jako texty a hudba, které Michael Gira předváděl se svou skupinou Swans. Kniha je důkazem, že i literatura může fyzicky bolet. Cesta skrze bolest za poznáním temných koutů duše.

Literatura světová

Vydáno: , Maťa

The Consumer , 1995

Snakefinger
23.06.2023 5 z 5

Geniální dílo, mého geniálního přítele. Takový je svět po všech jeho stránkách.

lordchaos
03.04.2023 3 z 5

Určitě bych knihu neoznačil za shit, ale číst z ní dětem před spaním bych rozhodně nedoporučoval. Kdo hledá zvrácenosti určitě si počte. Otázkou samozřejmě zůstává, co je a není pro koho zvrácené. Podobné věci nevyhledávám, ale bylo to psáno způsobem, že jsem vše vlastně jen tak z povzdálí pozoroval. Děje a prostředí mě nedokázaly vtáhnout, tudíž ani pohoršit. Po několika povídkách už mi to dokonce přišlo vcelku monotónní. Věřím však, že kdybych četl někdy v pubertě, mé nadšení a snaha knihu doporučovat mým vrstevníkům (nejen), by byly mnohem větší než nyní. Protože, co si budeme namlouvat, přece jen se nejedná o úplně mainstreamové dílko.

aydam
23.02.2023 4 z 5

Uff, to byl nářez. Zvrácené.
Halucinace mě moc nebavily, ovšem čtení reálných příběhů opravdu bolelo.
Zbabělec (II) - nemůžu dostat z hlavy.
Žena - "Moje ku*da páchne smrtí, protože byla stvořena, aby dusila penisy."

Snakefinger
27.09.2020 5 z 5

Geniální filozofické dílo.

ozzak
04.04.2020 4 z 5

hodně zajimavé syrové povídky

Šarming
03.07.2018 5 z 5

Kniha byla velmi náročná, motala se mi u ní hlava a bývalo mi na zvracení. Je to organické jako obrazy Gigera. Klobouk dolů, že LSD scéna mluvívá tak málo o svých stinných zážitcích.

zdencaaa
12.09.2017

Konzumenta jsem četla v době, kdy jsem o existenci Swans a Michaela Giry neměla ani tušení. Asi právě to zapříčinilo mé nepochopení tohoto díla....těžko říct, snad jen to, že ani po těch letech, kdy jsem jej četla naposledy, nemám stále odvahu se k němu vrátit, natož jej hodnotit.

kitja
07.06.2017 2 z 5

Každej má svý hranice. Subjektivní. Jak jinak. A tohle se dostalo za ty moje. Je to silný, sugestivní a odporný. Výborně napsaný. Ale nedovolil bych si to nikomu doporučit.

Palivo
27.08.2016 2 z 5

Na tohle je i můj mozek krátkej.

Toby
17.02.2016 5 z 5

Konzument mi zlikvidoval iluzorní představu,že svět je nádherné místo a že vše je v pořádku,ale přesto pět za originalitu a neuvěřitelnost toho,co může člověk vymyslet.

pornografie pedofilie incest kanibalismus BDSM mučení

Autorovy knížky

Michael Gira