Konyvran 2: Stíny

Konyvran 2: Stíny https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56389/konyvran-stiny-56389.jpg 4 50 10

Konyvran série

Magie města Wellmetu je po nedávném útoku velmi slabá a čarodějnický učeň Konyvran přišel o svůj kouzelnický kámen logus magicalius. Bez něj nemůže s magií navázat kontakt. Obyvatele města přitom začínají ohrožovat útoky temných Stínů, které své oběti proměňují v kámen. Konyvran se pokouší spolu s dcerou wellmetské vévodkyně Jeřabinou odhalit jejich původ. Zdroj zla však zřejmě leží v dalekém pouštním městě Desh, jemuž vládne mladý čaroděj Jagus. Co bude mít u záhadného krále větší úspěch - Jeřabinina diplomacie, nebo Konyvranovy zlodějské prsty? K čemu doopravdy slouží Jagusovy ponuré doly? A jaké zlo se skrývá v tajemné pouštní pevnosti?... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Junior (ČR)

The Magic Thief: Lost

Braenn
Braenn
09.03.2023 3 z 5

Druhý díl mě po úžasně rozjetém prvním trochu zklamal. Dějové skoky, naivní nelogičnosti, prvoplánovité zvraty děje, nevyužité zajímavé linky a postavy... Výprava do vzdáleného pouštního města s naprosto jiným klimatem než Wellmet vypadala, jako by si vyjeli na nedělní výlet z Prahy na Karlštejn, v poledne tam a večer zpátky. Tu věc s magií jsem taky úplně nepobrala, jestli to byla hlavní zápletka, zanechala ve mě míň dojmů než scéna se setkání s žabí bábou u studně. Zkrátka... hm. Doufám, že třetí nebude mít sestupnou tendenci. Nicméně dětem se to stále líbí a pořád dávám palec nahoru za postavu zlodějíčka. Nezklam mě, Konyvrane!

heliiinka
heliiinka
20.07.2021 4 z 5

V něčem mi druhý díl přišel moc hrr. A chybělo mi pár vysvětlení zvláště, co se fungování magie týče.
Přesto je to pořád krásný dobrodružný příběh s milými postavami.

Alethea_k
Alethea_k
06.03.2021 4 z 5

Je to nedokonalé, protože je to psané pro děti, ale i dospělý člověk v tom dokáže najít kouzlo. Na odpočinek ideální :)
Ocenila jsem, že se neustále naznačuje, co se dělo v prvním dílu, protože si to po několika letech nepamatuju :)

Jarmila97
Jarmila97
02.06.2018 5 z 5

Naprosto skvělá kniha můžu jen doporučit do příběhu jsem se úplně vžila :)

brčko-A
brčko-A
03.09.2014 5 z 5

Lepší než ten 1. díl, krásný.

knihomol007
knihomol007
28.05.2014 5 z 5

Velmi povedená kniha.

eletrika03
eletrika03
15.03.2014 4 z 5

Pěkně napsaná kniha a dobře četla.

anibeni
anibeni
04.01.2014 5 z 5

Tak tento díl se mi líbil víc než první... Opravdu hezky čtivé, napínavé, ale přitom vše dává smysl... jenom to zbytečně velké písmo evokuje k tomu, že je to čtivo pouze pro děti..

estelina2300
estelina2300
25.10.2013 5 z 5

Zajímavá kniha 1. Kniha byla zajímavější.

manau
manau
30.03.2013 4 z 5

kniha se mi docela líbila ale první díl mi přišel asi trochu zajímavější... nicméně knizka se mi hezky cetla a doufám že vám se bude líbit taky... =)

Sarah Prineas
americká