Kdo miluje jinak

Kdo miluje jinak https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189043/bmid_konrad-sejer-kdo-miluje-jinak-R0V-189043.jpg 4 125 33

Konrád Sejer série

Další pokračování případů vyšetřovatele Konrada Sejera a jeho spolupracovníka Jacoba Skarreho. Empatický a strhující portrét společnosti, viděný z úhlu slabých a odstrkovaných, z pera norské „královny detektivního žánru“ Karin Fossumové. Manželé Reinhardt a Kristina Risovi naleznou při nedělní procházce lesem tělo mrtvého chlapce a uvědomí si, že na parkovišti zahlédli prchajícího muže. Ještě než upozorní policii, si Reinhardt ke Kristininu zděšení dětské tělo vyfotografuje mobilním telefonem. Vyšetřovatelé Konrad Sejer a Jacob Skarre začnou pátrat v nedalekém městečku Huseby. Ale pak zmizí další chlapec a rozuzlení případu se náhle zdá být v nedohlednu. Se vzrůstající Reinhardtovou posedlostí tragickým případem a vlastní rolí v něm se stupňuje i Kristinin pocit odcizení, jenž má za následek postupný rozpad jejich manželství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

Den som elsker noe annet , 2007

RADOST
19.07.2014 5 z 5

Další výborná kniha této autorky. Detektivka, která nabízí nejen zajímavý napínavý děj, ale zároveň i mnohá poučení a úvahy o sexualitě a zákonodárství v této oblasti v různých zemích. Hlavní důraz je kladen na psychiku všech postav. Detektivka, jejíž postavy chápete. Detektivka, u které a o které musíte přemýšlet.

magnolia
19.06.2014 3 z 5

Moje první kniha od této autorky, kriminálně-psychologický román, který se četl velmi dobře. Napětí bylo přítomné spíše v odhalování příčin jednání a povah zúčastněných postav nežli v dopadení pachatele. Zaujal mě vedlejší příběh prozření jedné z ženských hrdinek, díky jejímu náhodnému svědectví. A jinak hrozné, smutné čtení o práci policejních vyšetřovatelů a těžkém údělu pozůstalých po obětech těch nejhorších zločinů, násilí na dětech. V určitých částech knihy až zamrazí z toho popisovaného zla a neštěstí.

Alma-Nacida
10.06.2014 4 z 5

Už jsem četla dříve Indickou nevěstu musím říct, že mi připadala zajímavější, ale možná je to tím, že mě pedofilové děsí i tak dost.

Nikolka001
29.05.2014 3 z 5

Čtivá detektivka se zápletkami, které jsou jak předvídatelné, tak nepředvídatelné. Je to čtení na dva večery. :)

1.ještěrka
23.05.2014 5 z 5

Výborná detektivka, pokud hledáte něco pro letní čtení, toto je určitě ono. Autorka je čím dál lepší, téma ožehavé, zejména máte-li malé děti. Dávám 5 hvězdiček, čtivé, napínavé.

Boboking
09.05.2014 5 z 5

Stejně výborné jako její předešlé tituly. Hodně emočně drsné, případ ze světa pedofilie a musím říci, že se mi to líbilo více než třeba Vraní dívka. Nebylo to krvavě brutální, ale po emoční stránce jsem měl místy co dělat, abych se "udržel". Číst to večer, když vedle mne ležel můj devítiletý syn, na to mělo dost vliv.

Jia
04.05.2014 4 z 5

Další drsná kniha Karin Fossum, která nutí k přemýšlení. Nejen o životě pedofilů, ale především o rodičích, kteří svou "výchovou" dokážou poznamenat děti na celý život. I v této psychologické knížce není na prvním místě důsledek jednání, ale vše co mu předcházelo.

jasmína
21.04.2014 5 z 5

Opět mě spisovatelka nezklamala. Tak jiný styl detektivky, ale přitom tak napívané, že Vás to nutí číst až do samého konce, aspoň já jsem četla dvě hodiny a dopracovala jsem se až k závěru.

jefff
03.04.2014 4 z 5

Má první kniha od Karin Fossumové. Musím říct, že se mi její styl líbil. Hodně jednoduchý - připomíná mi Jungstedtovou - přímý, s něpříliš košatým dějem. Tomu odpovídá i počet stran. Oproti Nesboovi, Keplerovi či Larssonové se nezabývá tolik prací policie a samotným pátráním, ale pointou a hlavně samotným skutkem a vším co značí, přináší a bere. Postavy jsou tu věrohodné a barvité a mají smysl. Líbil se mi i celkový nadhled autorky nad případem. Dobrá knížka.

Izu
02.04.2014 4 z 5

Zajímavý pohled do světa pedofilů.Fossumová opět nezklamala.

Darleen
17.02.2014 4 z 5

Když jsem začala číst nejnovější Fossumovou, měla jsme trochu obavu, že tentokrát přijde zklamání. Není přece možné, aby i třetí knížka byla tak dobrá. Nicméně opak je pravdou. Skromný počet stran ale o to hutnější obsah. Úvahy a rozhovory hlavních postav člověka nutí přemýšlet, kdo je tady vlastně oběť a kdo viník. Takhle si představuju skutečnou severskou detektivku, kde mrazivé je nejen prostředí a děj, ale hlavně motivy které se dají tušit mezi řádky. ;)

Neri
15.02.2014 5 z 5

Po Provokatérovi téže autorky jsem byla přesvědčena, že ho na mém osobním žebříčku knih K. Fossum žádná jiná nepředčí. Ale této knize se to povedlo a pokud by byla možnost hodnotit knihu libovolným počtem hvězdiček, pět by určitě nestačilo.
Téma nebo spíše témata jsou neotřelá, podaná způsobem, že vás doopravdy mrazí, ale zároveň nutí přemýšlet nad motivy jednání a zda vůbec bylo nevyhnutelné, aby se vše ubíralo těmi směry, kde to skončilo. Všechny postavy jsem při čtení viděla před sebou, byli to skuteční lidé, Fossum dovede jedinečně popsat prakticky cokoliv i její líčení krajiny nebo počasí je zážitek. A tak pokud mohu nějakou knihu s čistým svědomím doporučit ke čtení, je to právě Kdo miluje jinak.

borknagar
15.02.2014 4 z 5

Konečně vyšla nová Fossumová, jupíííí, pomyslel jsem si, když jsem míjel jedno knihkupectví. Po naprosto skvělé Indické nevěstě a geniálním Provokatérovi, jsem si pořídil i knihu Kdo miluje jinak. Na první pohled mě zaujal obal (nakladatelství Host má obaly řádně vymazleny, jsou prostě čupr) a pak název. A trošku jsem tušil, o co v příběhu půjde. A musím opět napsat, že jsem se královsky bavil. Knihu přečtete za jedno, dvě odpoledne a na konci budete spokojeni s tím, že toto čtení nebyla ztráta času, nýbrž pěkná chvilka strávená nad rozhodně nadprůměrnou "detektivkou" (ale tu detektivku berte s nadhledem). A proto, milé nakladatelství Host, chtěl bych další rundu Fossumky :)

Karin Fossum
norská, 1954
2012  81%Indická nevěsta
2013  85%Provokatér
2014  82%Kdo miluje jinak
2013  75%Evino oko
2014  79%Neobzeraj sa

Kniha Kdo miluje jinak je v